Навивачки групи во Македонија!

Член од
2 септември 2019
Мислења
42
Поени од реакции
64
Брегалница - победа
Во наша држава живееме како туѓинци. Не ни беше дозволено да го бодриме нашиот клуб. Со закани дека секој од нас ќе биде кривично гонет.
Стоп за репресијата кон македонските навивачки групи. ОТВОРЕТЕ ГИ СТАДИОНИТЕ!!
IMG_20210227_222304_641.jpg
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
285
Поени од реакции
282
Брегалница - победа
Во наша држава живееме како туѓинци. Не ни беше дозволено да го бодриме нашиот клуб. Со закани дека секој од нас ќе биде кривично гонет.
Стоп за репресијата кон македонските навивачки групи. ОТВОРЕТЕ ГИ СТАДИОНИТЕ!!
Прегледај го приврзокот 286167
isto i nas ni se sluci denes ..vtoroto bevme “izbrkani” od strana na policijata so izgovor deka imalo prijava protiv nas za grupiranje a ova e na 500metri od stadionot ama ete se znaj vo ova cirkuz drzava deka navivacite se najgolem problem
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.052
Поени од реакции
13.297
А не им беше проблем шипурките да се собираат и да протестираат во петокот, ама за 20тина навивачи проблем е да гледаат фудбал, многу ќе го прошират вирусот.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
285
Поени од реакции
282
А не им беше проблем шипурките да се собираат и да протестираат во петокот, ама за 20тина навивачи проблем е да гледаат фудбал, многу ќе го прошират вирусот.
izgleda taka treba site da mavame po policijata ocigledno ne reagirat
 
Член од
8 август 2013
Мислења
468
Поени од реакции
297
А не им беше проблем шипурките да се собираат и да протестираат во петокот, ама за 20тина навивачи проблем е да гледаат фудбал, многу ќе го прошират вирусот.
Abe ti od Shutka pisueshh ?! Kako ti dozvoluvat Smartphone ?!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.691
Поени од реакции
3.493
Види пробај, што знаеш. Ама не би ти препорачал ако презимето ти завршува на ски/ов/ев. :D
Ак си момчета од Блгарска, можи да ти прогледаат низ прсти :pos: :pos:
Многу му ќутиме зато вака ни прават и малку ни е, арно не клецкат, другите ако маваат со камења, дрва, палки, ние треба да возвратиме со базука, ама јбг пичка од народ сме !
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
12
треба да сте свесни дека 15-20-40 полиција ке ве разбие и ке мора да заминете
соберите се 200 и нема да можат да ве тргнат од место каде што сте наумиле да биднете

не можете да барате изговори дали на едни им е дозволено а на други не
навивачка група со добра организација не може да биде спречена да направи таков собир
 

Kajgana Shop

На врв Bottom