Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.338
Поени од реакции
27.901
треба да сте свесни дека 15-20-40 полиција ке ве разбие и ке мора да заминете
соберите се 200 и нема да можат да ве тргнат од место каде што сте наумиле да биднете

не можете да барате изговори дали на едни им е дозволено а на други не
навивачка група со добра организација не може да биде спречена да направи таков собир
:pos: :pos: :pos: :pos:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.895
Поени од реакции
7.301
треба да сте свесни дека 15-20-40 полиција ке ве разбие и ке мора да заминете
соберите се 200 и нема да можат да ве тргнат од место каде што сте наумиле да биднете

не можете да барате изговори дали на едни им е дозволено а на други не
навивачка група со добра организација не може да биде спречена да направи таков собир
Абе и пет да сме нема да можат да не избркаат ако сакаме да напрајме беља, работата е шо ќе му пишат казни на децата и ќе ги изгубиш одма после притисок ќе имаат итн... И така групите се не минумум сега да губиш деца е голем проблем во бројката
Ама сигурно ти си од албанските групи не знајш како е да ти пипат казна за ништо да се влечкаш по судој за некој ископлексиран џандар шо не му дава женаму пичка па се туши на децата во случајот НГ

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.471
Поени од реакции
68.817
Си не пријавил да си ебеш векот хаха
Автоматски споено мислење:

треба да сте свесни дека 15-20-40 полиција ке ве разбие и ке мора да заминете
соберите се 200 и нема да можат да ве тргнат од место каде што сте наумиле да биднете

не можете да барате изговори дали на едни им е дозволено а на други не
навивачка група со добра организација не може да биде спречена да направи таков собир
Дечко, се гледа дека „не си одавде“.
На сите ќе ви пишат кривични, 1000 луѓе да сте, ќе им затропа утре полиција на врата на цело водство. Па кога гостува Слога во скопска населба, на времето, уште од сабајле сите локални Комити во станицва ги викаа, те контролираат од дома не можеш да излезеш. Фино лепо, ќе навиваш еднаш, после тоа ќе плаќаш казни и ќе се откажеш сам.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Си не пријавил да си ебеш векот хаха
Автоматски споено мислење:


Дечко, се гледа дека „не си одавде“.
На сите ќе ви пишат кривични, 1000 луѓе да сте, ќе им затропа утре полиција на врата на цело водство. Па кога гостува Слога во скопска населба, на времето, уште од сабајле сите локални Комити во станицва ги викаа, те контролираат од дома не можеш да излезеш. Фино лепо, ќе навиваш еднаш, после тоа ќе плаќаш казни и ќе се откажеш сам.
Јас па мислам дека форумов е полн со плавци :)
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
119
Поени од реакции
268
Абе и пет да сме нема да можат да не избркаат ако сакаме да напрајме беља, работата е шо ќе му пишат казни на децата и ќе ги изгубиш одма после притисок ќе имаат итн... И така групите се не минумум сега да губиш деца е голем проблем во бројката
Ама сигурно ти си од албанските групи не знајш како е да ти пипат казна за ништо да се влечкаш по судој за некој ископлексиран џандар шо не му дава женаму пичка па се туши на децата во случајот НГ

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
не сум од албанските групи и многу добро знам што е мала бројка и што е губење деца, ама исто знам и што е приоритет на група и кога треба да се даде максимум од најстар до најмлад па и со ризик да добие пријава
од 200 луѓе 20 може да добијат а 200 ке собираат пари за суд
пак ке кажам добро организирана група го прави тоа што го наумила а последиците ги трпи колективот не поединецот

Си не пријавил да си ебеш векот хаха
Автоматски споено мислење:


Дечко, се гледа дека „не си одавде“.
На сите ќе ви пишат кривични, 1000 луѓе да сте, ќе им затропа утре полиција на врата на цело водство. Па кога гостува Слога во скопска населба, на времето, уште од сабајле сите локални Комити во станицва ги викаа, те контролираат од дома не можеш да излезеш. Фино лепо, ќе навиваш еднаш, после тоа ќе плаќаш казни и ќе се откажеш сам.
а тие што се од водство кој очекуваат да им тропа на врата? не се во водство на културно уметничка група, на навивачка се
ако застанал на тоа место а несака да превземе одговорност тогаш ви ја жалам групата
за делот кај што плаќаш и сам се откажуваш треба да разберете дека навивачка група постои 24/7 не само во сабота и дека секое добро и секое лошо поврзано за идеали и цели на групата се дели во колективот
ако едно дете од 16 отиде да даде поддршка на клубот по повик на групата и истото добие пријава и го оставате сам да се справува нормално е дека ке се откаже
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Нешто околу дешавките вчера во гратски парк?
Izgleda nekoj dete e admin na fb stranicata na komiti. Golem neseriozitet od vasa strana na oficialna strana ni praite samo reklama.”So policija koj ni go cuval grbot sakavme da se prosetame niz gradot”:ROFLMAO: Po glupo nesto nemam slusnato od damna. Shvercerat gi imate sekade niz gradot se setat slobodno a ovie vasite patroli niz gradot gi nemam videno od damna. Pak povtoruvam golema neserioznost od vasata strana sve sto gledate niz ulici grupa od 2-3 ili povise luge mislite deka se Shvercerat(psihicki bolest) ,a slucajot sigurno nema vrska so Shvercerat , alfite gi pretresile edni albanci vo gradski park ,no i da ima sramota e vakvo nesto gluposti da postirate na fb stranava.
Mizerija 87
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Шверцери ги има насекаде низ Скопје.
Наоѓаш Aлбанец низ Скопје, го тепаш не е Шверцер.
Албанец тепа Македонец, Шверцер е.

zboruvame za neseriozna grupa ne za tepacki , za toa ne ve biva znaeme site
ne znam kako ne se sramite veke da pisuvate komentari zamisli ste videle 3-4 albanci kako gi pretresat interventna policija pa ste mislele deka se soberele zaedno shvercerat so policija i ke pravat nemiri po gradski park :ROFLMAO: pa i bas sakam da znam taa “komitskata patrollata” sto napravile ili samo go gledale slucajot od daleku?
PS stvarno uste ne razbiram dali se zamarate da prasuvate koj postira takvi gluposti vo oficialna strana ili tolku neseriozni ste?
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
119
Поени од реакции
268
прво навивачка група не треба да има официјален профил на социјални мрежи
мобилизација се врши на улица и по училишта не на интернет
проблеми се решаваат на улица и стадион не на интернет
став на група се покажува на улица и стадион не на интернет
да 2021 е, интернет е олеснителна околност ама некои работи не се за интернет
треба да се користи во одредена мера и паметно

се пишуваат тагови, се лепат плакати, се прават пароли, се прави пиро шоу за утакмица што следува а интернет е начин да се прошири тоа дали преку фан страници или приватни профили на членови на група
а не мобилизација да се сведува на 20 слики на фотошоп и статуси

се собираат членови на група се договараат и излегуваат на улица да го решат проблемот или пак доколку е проблемот за време на утакмица на стадион, не се даваат соопштенија, правдања и напади на официјални навивачки страници

се пишуваат тагови, се прави парола која ке се истакне на стадион или на улица за да се искаже некаков став а тоа се документира како слика или видео и се пушта на интернет, не се пишуваат статуси

навивачка група
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom