Навивачки групи во Македонија!

Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.053
Поени од реакции
13.317
Член од
12 септември 2016
Мислења
34
Поени од реакции
83
Пишаа џандарите некоја казна на членови на Рибари?
Притоа, кај месноста „Сараиште“ на улицата „Цар Самоил“ во Охрид, забележана е поголема група граѓани по што, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување по здрвствени прописи за време на епидемија“, полициските службеници извршиле проверка на 49 лица(99,9% се членови на групата) и плус 79 пријави за неносење маски.По целосно документирање , СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава. ......
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.040
Поени од реакции
52.990
10 години скоро поминале од клипов.
Класика, црвено-црн колорит во Кале, ФК Вардар мртов, РК Вардар со привремен успех во Европа.
Свирење на противничките играчи и еуфоријата која следува откако ќе влезат нашите ракометари. Цела сала пее, Михо станат ракоплеска на 6:30. Каква група бевме тогаш, на што паднавме...
На почетокот од клипот зига зага на мостот кај жабарот, се тресеше цела конструкција, мислев во секој момент ќе падне.
Којзнае колку пати сум го постирал клипов на кајганава, можеби со истиов коментар, ама фали времево, уште потажно е што тешко дека ќе се врати некогаш...
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.408
Поени од реакции
4.403
10 години скоро поминале од клипов.
Класика, црвено-црн колорит во Кале, ФК Вардар мртов, РК Вардар со привремен успех во Европа.
Свирење на противничките играчи и еуфоријата која следува откако ќе влезат нашите ракометари. Цела сала пее, Михо станат ракоплеска на 6:30. Каква група бевме тогаш, на што паднавме...
На почетокот од клипот зига зага на мостот кај жабарот, се тресеше цела конструкција, мислев во секој момент ќе падне.
Којзнае колку пати сум го постирал клипов на кајганава, можеби со истиов коментар, ама фали времево, уште потажно е што тешко дека ќе се врати некогаш...
Ако ништо друго бар сме редовно известени кога си носталгичен и те фаќа мала депресија.
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
17
Поени од реакции
19
Имаа напад во обид 3 - 4 нивни сакаа да земат ударното знамето на групата. После тоа кога се пуштијаи постарата група на Гемиџии се знае мајка бежанија. Они како група не ни постојат се активираат тука таму на некоја утакмица и тоа е тоа. Башка воџата е од Балисти така да функционираат повеќе како подргупа на Балисти него самите како навивачка група.
Ima bajagi preseleni gostivarcani vo tetovo .kolku sto znam i nivniot vogja ima bajagi vamu bliski ili pa samiot. nekogas mozno e da imaa dojdeno individualno no kako nasa podgrupa da funksionira nema veze.nese nekoa seriozna grupa i nese nesto aktivni takada poveketo od niv so im se naviva ida individualno so nas a imam slusnato deka i so shverceri ida nekoi od niv 'moze i da gresam'
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
894
Поени од реакции
917
Дадоа подршка доста Комити и Вардарци за спас на МЗТ во 2009та година. Памти па врати!
Подршка и од мене за #СпасЗаВардар

Screenshot_20210201_003147.jpg
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.808
Поени од реакции
53.079
Се мислам со фирмава дали 47-мица или 87-мица да здрвам.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.842
Поени од реакции
20.051
Не знам колку од тука ќе се сложат со мене, ама утре и Пелистер да пропаѓа и да има ваква акција јас би купил билети. Само планинариве можат да се ситат на клуб што пропаѓа. Верувам дека секој малку писмен што е ќе знае дека не може да има јак клуб ако лигата ти е боранија. Нема атрактивност, и нема начин да привлечеш странски играчи, ниту публика. Се би дал да се врати жарот од дербињата што го имавме пред неколку години.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.040
Поени од реакции
52.990
Не знам колку од тука ќе се сложат со мене, ама утре и Пелистер да пропаѓа и да има ваква акција јас би купил билети. Само планинариве можат да се ситат на клуб што пропаѓа. Верувам дека секој малку писмен што е ќе знае дека не може да има јак клуб ако лигата ти е боранија. Нема атрактивност, и нема начин да привлечеш странски играчи, ниту публика. Се би дал да се врати жарот од дербињата што го имавме пред неколку години.
Читај ги постарине и поважнине членови на Чкембари, да видиш дали се само планинарите :D Они би дале пари само да пропаднеме :D
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
45
Поени од реакции
25
Kaj bevte vie koga propadna Shkupi pobeda
gjorgje?eve i teteks recisi da ne postoi,i tuka ke izigravate nesto ccc,barem ne se glupirajte demek vie na drug tim ke ste pomagale,pelister edna sezona vtora liga edna prva liga nitu ednas ne ste vadile nekoja parola za podrska za eden drug tim,gledajte pomognete sami na sebe i ne se glupirajte demek ke ste pomognele za pelister za Shkupi ili za bilo koj drug tim
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.691
Поени од реакции
3.493
@Saber Rider не се ситам на пропаѓањето, зошто и ние не сме нешто посебно, управите се гној.
Ама искрено јас не би купил карта за спас на Вардар, а тоа дека во Битола побрзо би платиле да пропадните е точно :D а и не е ништо чудно, се знај од порано оваа релација меѓу градовите како одела. Исто така и не знам која будала од Битола би купил таква карта, можи да се најди некој заматуфен или од воздухот оштетен, трето нема :ROFLMAO:
Мора да остани ривалитет, оти како дојде времето, ќе почнат да се галат за нозете овие поновите генерации, ако си прав битолчанец се знај, анти скопје, анти вардар. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom