Навивачки групи во Македонија!

Член од
10 септември 2016
Мислења
6.925
Поени од реакции
11.897
@Saber Rider не се ситам на пропаѓањето, зошто и ние не сме нешто посебно, управите се гној.
Ама искрено јас не би купил карта за спас на Вардар, а тоа дека во Битола побрзо би платиле да пропадните е точно :D а и не е ништо чудно, се знај од порано оваа релација меѓу градовите како одела. Исто така и не знам која будала од Битола би купил таква карта, можи да се најди некој заматуфен или од воздухот оштетен, трето нема :ROFLMAO:
Мора да остани ривалитет, оти како дојде времето, ќе почнат да се галат за нозете овие поновите генерации, ако си прав битолчанец се знај, анти скопје, анти вардар. :)
Баш овие нови генерации не знаат каде тераат, се силат без потреба и таму каде што не треба. А времето каквоне нема потреба од дискусија а и не е темава, а ти ако мислиш дека баш сега треба да има омраза помеѓу млади Скопјани и Битолчани кои ете чуствуваат барем малку патриотизам за разлика од останата младина, на ваква ситуација во државата, тогаш секоја чест.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.925
Поени од реакции
11.897
Утре во 12 ч. ни е судењето за убиството на Никола Саздовски, ако сеуште памтите кое беше детето. Да, ниту еден медиум не смее да известува , ниту пак да спомне за тоа. Третиот од извршителите кој беше во бегство е екстрадиран, и додека јавноста се забавува со договорените секојдневни политички судења се оди натаму дека ќе има уште еден скандал.

Статус напишан од Ванчо Шехтански, адвокатот на семејството Саздовски.

Нема да коментирам ништо повеќе, да почекаме до утре, се надевам дека сепак адвокатот овој пат има неточни информации за случајот, искрено се надевам зошто ќе биде премногу веќе.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
390
Ако михајло купил 1.000, фирми, спортисти, јавни личности итн купија по 10,50,100...ако еден комита во просек купил по 10 карти... тогаш во овие 10.000 колку реално луѓе учествуват??? По мое во акцијата ни 1000 луѓе не се вклучени. Не е провокација...Мислам дека со оглед на блокираната сметка на клубот дека овие пари реално не би можеле да ги уплатат на сметката на клубот, комити многу енергија и труд трошат за 50.000 евра. Па 50.000 евра никој пат не биле проблем, за да го насочиш целото внимание и енергија во прибирањето на истите. Али тие си знаат
 
Член од
19 август 2017
Мислења
217
Поени од реакции
648
@Интегрален , скролај до најдоле на линков, после сите Вардаровите легенди :)

 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.033
Поени од реакции
3.886
Da ti ebam korona, vlast, mvr, partii, pederski upravi, mesteni utakmici, ffm, sudii se se zivo ko ke vidam videa ili sliki i ko ke mi tekni deka mesec dena pa poslednata nedela pred derbi ne mozevme da spieme da go docekame denot na natprevarot pred toa da se spremi nekoja koreografija, parola, baklji kako da se svercovaat pa ako gostuvaat kaj da gi cekame ako odime na gosti kaj da go zastanime vozot ili so avtobis koja benziska da se sjebi ej ubaj vreminja upm abe na forumot posebni temi otvoreni nedela dena prethodno trista gluposti baniranja i najvazno natprevarot samo da odis da gi nadvikas da se dokazis i so pogolema glupost da se napraj a sega se si eba majkata mi se placi za tie ubaj vreminja barem da se cuknime so nekoj nekade po "greska "pak da bidi interesno da se vrati inaetot oti kako so rekoja se ispedercija ovie novite deca za kur ne gi biva so cest na isklucocite sepak mislam deka pola od toa so bese da se vrati ubo ke bidi i denes neka pobedi podobriot barem so tri nula

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
288
Поени од реакции
285
Da ti ebam korona, vlast, mvr, partii, pederski upravi, mesteni utakmici, ffm, sudii se se zivo ko ke vidam videa ili sliki i ko ke mi tekni deka mesec dena pa poslednata nedela pred derbi ne mozevme da spieme da go docekame denot na natprevarot pred toa da se spremi nekoja koreografija, parola, baklji kako da se svercovaat pa ako gostuvaat kaj da gi cekame ako odime na gosti kaj da go zastanime vozot ili so avtobis koja benziska da se sjebi ej ubaj vreminja upm abe na forumot posebni temi otvoreni nedela dena prethodno trista gluposti baniranja i najvazno natprevarot samo da odis da gi nadvikas da se dokazis i so pogolema glupost da se napraj a sega se si eba majkata mi se placi za tie ubaj vreminja barem da se cuknime so nekoj nekade po "greska "pak da bidi interesno da se vrati inaetot oti kako so rekoja se ispedercija ovie novite deca za kur ne gi biva so cest na isklucocite sepak mislam deka pola od toa so bese da se vrati ubo ke bidi i denes neka pobedi podobriot barem so tri nula

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
pobedi snego denes goran go odlozija celo kolo
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.053
Поени од реакции
13.317
Гледам поданиците на ДУИ се фалат по социјалниве мрежи како доцна во ноќта шкртаат графити на Комити. :D

Тешко дно сте неандерталци.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.040
Поени од реакции
52.990
И песна викаат спонзорите, браво супер спонзори имате. :)
Доказ дека не се навивачи е еден момент од денешниот натпревар. Влегува Тале во игра за прв пат во 50-та минута, се запалија, почнаа да аплаудираат и пуштаат извици на задоволство :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom