Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2014
Мислења
103
Поени од реакции
42
Im vlepi socna slakanica na profesorite.Druze ti si eden,nema da gi pobedis deka tie se negde 20 ili 30 koi si lizat gz eden na drug.Si stistkat like-ovi,se ismejuvat,ziveat vo nekoj film kako oni pa oni...
Kajgana i realniot zivot se sosema razlicni stvari,oni si odbrale kajgana.Polesno e taka,bezbeden.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Е многу си јак бе преку форум а прв почна да сереш по инцијативата за обединување.Кажи ми ајде што лошо и детски напишав?
Колку деца се истепани и избодени досега од страна на Шверцери по Скопје?
Што мислиш дека оваа утакмица ќе биде поразлична, вакви настани за нив се Мека и Медина, залутани силни Македонци од други градови кои не знаат кај се движат ни каква опасност ги демнее.Играат паметно бе и тоа не ми е срам да го признаам, гледај каде се нивните воџи а каде се нашите групи.Гледај што уште не направија и никаква реакција нема од наша страна, пак ќе кажам погоре срам да ни е на каков народ подклекнавме и дозволивме да владее у државата, еј пази денеска да дискутираме дали во главниот град ќе сме повеќе или помалку.
Какви забрани спомнувате од ФФМ јас не знам, па јас мислам дека не е за џабе ставена да се игра во Скопје утакмицата, кој знае колку народ од Косово ќе сака да дојде на оваа утакмица.Вие постарите члениви пипувате како обединувањето не е потребно а и сами знаете дека ќе ина опсада на Скопје од нивна страна.Преку кур од такви како тебе, кои само серат и не прават ништо, најверојатно и нема да дојдеш на утакмицата.Глумите ултраси затоа што неколку сесони сте се фурале дека сте навивачи, сте гостувале неколку пати во Куманово и Кавадарци и сега како треба да ве слушаме вас, истово важи и за оној Кумановецот што сере исто на темава.

Сами и први почнавте да правите поделби после ќе кажете дека некој друг ни е крив, се дојде до идеја да се навива по прв пат заедно и да се одбрани честа и такви како тебе сакате да се испосерете на тоа поради вашето големо навивачко его.
Некој да ве чита ќе помисли дека сте хулигани на ЦСКА, со 15 годишен стаж и гостување по 2 пати во месецот.

Од такви како вас сме дојдени до овде само ќењате а ништо не превземате, на крајот ебете се и останете дома не глумете професори.
Согледајте ги реално работите, пак ќе кажам лесно е да типкаш на тастаура и да да се смееш и глумиш силен на шиптариве овде, размисли до кај стасавме ние а до кај се они, сменија име на клуб со албанскиот назив на главнипт град, лапаат пари од државата сите работат во државно, нападнаа безброј деца, влегоа во МНТ итн.

Од вакви на времето сме ја изгубиле(на маса) и војната во 2001 која на зборови ги ставаа шиптариве под нозе а денес истите тие ни ја водат државата веќе 20 години.
Јас ниту сум се плашел некогаш од нив, ниту пак ќе се плашам само гледам реално на работите како што се а не измислувам работи и не ги преовеличувам.
Еј дај више преку кур,доста ги величиш шипптариве,никој и ништо се а 30 пати истиот текст го пиша и можеш само страв да внесеш кај помлади екипи
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
Еј дај више преку кур,доста ги величиш шипптариве,никој и ништо се а 30 пати истиот текст го пиша и можеш само страв да внесеш кај помлади екипи
Не ги величам јас никаде само ја кажувам реалност каква е а за помладите екипи е подобро да се има доза на страв него лажна сила која може скапо да ги чини.
Дете како дете не размислува доволно свесно, и верувај дека најмалку се плаши еве јас во 2016(мислам дека беше тогаш,првата сезона кога влезе Слога во прва лига) имав 16 години, Слога гостуваше во Штип против Брегалница и гостуваа Шверцери, после утакмицата од страната каде што се гостинските навивачи(знаеш точно си гостувал у Штип) им беше паркиран автобусот и имаше мал кордон полиција кои одма сакаше да ги пикне во автобусот за да нема случајно инциденти а у меѓувреме не пушташе да помине обична публика па дури ни тие што живеат од таа страна како во случајот и јас.Нормално јас како дете од 16 години без размислување успеав да поминам, на џандарите им кажав дека сум за во интернатот(кој е преку патот) и поминав покрај автобусот на Швервери само за да им го покажам знакот на обединета Македонија.Среќа за мене што веќе беа сите влезени и за некој 10 секунди тргна автобусот во спротивно кој знае колку ќотек би изел, имаше мал број на локална полиција така да најверојатно ќе се случеше тоа.
Сега на 20 никогаш не би го направил тоа иако за некој работи вреди и да се изеде ќотек но во таква ситуација само ќе испаднеш глуп а не херој.

Друг пример пред неколку години беа нападнати две деца од истокот(тогаш средношколци) кои после репрезентација шетале со македонско знаме во дел каде што многу лесно може да им се случи нешто, што нормално и им се случи.Јас верувам дека вакви напади ќе има и на оваа утакмица ако не се превземат мерки кој каде се движи, зошто они не пропуштаат никаква прилика за напад и го прават тоа на нивен начин тивко и неприметно, ок тука игра и менталитетот нив тоа им е во крвта и од мали се учени на тоа за разлика од нас.Лесно ти е тебе што си пораснал во Ченто да знаеш како да се одбраниш од нив на таа утакмица, да знаеш каде да се движиш и во кој момент како да се однесуваш а на крајот си навивач толку време и имаш големо искуство во навивањето(за разлика од некои други овде што навивале некој период и мислат дека се навијачишта, ама за некој од Радовиш кој ќе закачи македонско знаме и ќе шета тој ден по Рекорд или на плоштад во мала група, кој не видел Албанец у живот кој знае како може да заврши за него тој 26 Март.Спремни се на се они нема закон за нив, ниту пак има кој да им се одмаздува, јас на оваа утакмица само тоа го очекувам од Шверцери а со самата најава уште пред обединувањето дека нема да присуствуваат на утакмицата им дава алиби.

Приоритет број еден треба да им биде тоа на организаторите.

И пак ќе кажам ниту ги величам ниту сум тој тип на човек, само треба да се учи од претходите грешки, они за мене се смртни непријатели, поготово $ како група, не затоа што сум навивач на Вардар, туку за многубројните напади на Македонци од 2008 па навака.Еве нека грешам јас во тоа што се каконсум се уплашил од нив но само размислувам свесно, непријателот треба да се победи со итрина и кога можеш да го удриш удри го до крај и без милост без никави кодекси и правила.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Дечки дечки нема што да му се објаснува на секој еден.
Сите сложно за татковината, а кој ќе биде од другата страна е тотално небитно.
Среќата ги следи храбрите !!!!
 
Член од
28 ноември 2019
Мислења
12
Поени од реакции
6
Леле какви филмови се раскажуваат овде :aplauz::bravobe:
Ке седеле пред стадион за заштита хахахах
Автоматски споено мислење:

Дрогата освен што ја продаваат сега почнале и на големо да ја користат, вакви филмови на свесно неможат да ти текнат :ROFLMAO:
Epa brat za tebe se filmovi, za nas e odgovornost. Ballistet, Plisat, e prv pat sto ke navivat za Kosovo. A vie znaete dobro nie od Tetovo zasto ke bidime toj den vo Skopje.
Nemoj da jadete kur posle so gluposti kako ‘eve pred izbori politicarite namestat incidenti’ koga nemate ⚽ ⚽ da gi merite so nas. Uste edna preporaka nemojte da gi mesate sekojdnevnite politicki frustracii so navivanje i huliganizam.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.232
Epa brat za tebe se filmovi, za nas e odgovornost. Ballistet, Plisat, e prv pat sto ke navivat za Kosovo. A vie znaete dobro nie od Tetovo zasto ke bidime toj den vo Skopje.
Nemoj da jadete kur posle so gluposti kako ‘eve pred izbori politicarite namestat incidenti’ koga nemate ⚽ ⚽ da gi merite so nas. Uste edna preporaka nemojte da gi mesate sekojdnevnite politicki frustracii so navivanje i huliganizam.
Субвенции од Министерство за Култура кога?

Сепак картата на голема Албанија треба на нешто да се нацрта, навредите кон државата во која живеете и од која зимате пари треба на нешто да се напишат, не иде тоа така.
 
Последно уредено:

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
BRAKA SEGA SE OBEDINIVME ISPADNA PO MOE SE GLEDAME NA TRIBINI SITE NAVIJACKI GRUPI KO EDNO POZZZZZZZZ OD FANTOMI SEVER OBEDINETI SME POJAKI OD NIKOGAS DOSEGA VO TETOVO DADOVME SOGLASNOS I NIE FANTOMI SEVER (Y) TUKA SME ZA MAKEDONIJA 72602803_2334694143308621_4555400995999318016_n.jpg
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Па и не баш, племево од Чаир ти е како еден газда на две фирми, исто е кога ќе кажеш Дуи и Шверцери, нема буквално никаква разлика, исти луѓе контролираат и партија и групата.

Додека кај свињо-ликиве у Тетово можеш заклучокот сам да го извлечеш.
На сликите се бивши воџи кои лижат гз за лични интереси преку името Балисти, каде подоцна се ствара внатрешен револт и групата им е целосно распадната.
Тоа што ќе се соберат со Вардар +500 , нека не ти ствара некаква слика дека постојат.
Да не ја заборавиме и причината за нивната меѓусебна тепачка на Шверцери и Балисти у сред Чаир, дека беше за партиски интереси и работни места.
Ova e od 2011, i mozebi e vistina deka imal revolt za toa. Toa e rasciznato, i ti garantiram deka Ballisti nemaat nitu edna podrshka od partiive, i obratno. Plus vo posledno vreme Ballistite imaat nekoj oficiallni izveshtai protiv albanskite prestavnici vo vlladava.

Za tepacka u Cair, 100% si vo greshka, izglea pisuesh napamet, i prviot "statement" go fati :)
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Ova e od 2011, i mozebi e vistina deka imal revolt za toa. Toa e rasciznato, i ti garantiram deka Ballisti nemaat nitu edna podrshka od partiive, i obratno. Plus vo posledno vreme Ballistite imaat nekoj oficiallni izveshtai protiv albanskite prestavnici vo vlladava.

Za tepacka u Cair, 100% si vo greshka, izglea pisuesh napamet, i prviot "statement" go fati :)
JA prezentirav vistinata brat breku youtube ULTRAS KOMITA ME BANIRA ali fantomi izlegoa mazi so dva para jajca na gostuvanje sega pred 5 dena nitu eden navivac ne dojde da pravi dvoglavi orao a vo mart neme sema vo boga se zakolnavme ide armija od site gradovi megu niv i fantomi sever gevgelija (y) pozzzzzzzzzzzzzz
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
JA prezentirav vistinata brat breku youtube ULTRAS KOMITA ME BANIRA ali fantomi izlegoa mazi so dva para jajca na gostuvanje sega pred 5 dena nitu eden navivac ne dojde da pravi dvoglavi orao a vo mart neme sema vo boga se zakolnavme ide armija od site gradovi megu niv i fantomi sever gevgelija (y) pozzzzzzzzzzzzzz
KOMITI MOZE DA BANIRAAAAT A FANTOMI MOZAT LI HAHAHAH KOJ SE NAJJAKIII
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
109
Поени од реакции
209
Epa brat za tebe se filmovi, za nas e odgovornost. Ballistet, Plisat, e prv pat sto ke navivat za Kosovo. A vie znaete dobro nie od Tetovo zasto ke bidime toj den vo Skopje.
Nemoj da jadete kur posle so gluposti kako ‘eve pred izbori politicarite namestat incidenti’ koga nemate ⚽ ⚽ da gi merite so nas. Uste edna preporaka nemojte da gi mesate sekojdnevnite politicki frustracii so navivanje i huliganizam.
Интересна работа е колку ви се испрани мозоците(ако воопшто ги имате) За шо ќе бидите во скопје? Да плукаш по државата од која што јадиш леб и ти овозможила секакви права? Не ме сфаќај погрешно немам ништо против Албанците напротив имам мн пријатели(шо го користат мозокот) Мислам дека на тој ден ќе покажеме колку сме цивилизирани како народ и ние и вие. Ама читајќи ги коментариве мислам дека ќе бидам разочаран. Патем треба да си мн глуп за сметаш дека целава омраза не е потикната преку политиката. Најлесно е да манипулираш со народот кога ќе им го тргнеш вниманието од вистинските проблеми како мизерните плати и услови за живот во оваа бедна и примитивна државичка. Не знам зошто воопшто пробав ова да го објаснувам на некој шо тепа плитки муабети од типот на "не можите со нас да ги мерите" оф мори мајкоо златна...
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
Интересна работа е колку ви се испрани мозоците(ако воопшто ги имате) За шо ќе бидите во скопје? Да плукаш по државата од која што јадиш леб и ти овозможила секакви права? Не ме сфаќај погрешно немам ништо против Албанците напротив имам мн пријатели(шо го користат мозокот) Мислам дека на тој ден ќе покажеме колку сме цивилизирани како народ и ние и вие. Ама читајќи ги коментариве мислам дека ќе бидам разочаран. Патем треба да си мн глуп за сметаш дека целава омраза не е потикната преку политиката. Најлесно е да манипулираш со народот кога ќе им го тргнеш вниманието од вистинските проблеми како мизерните плати и услови за живот во оваа бедна и примитивна државичка. Не знам зошто воопшто пробав ова да го објаснувам на некој шо тепа плитки муабети од типот на "не можите со нас да ги мерите" оф мори мајкоо златна...
А за кого ќе навиваат тие твои пријатели што го користеле мозокот?
И јас се согласувам дека поделбите(не само на Македонци и Албанци) туку и останатите и кај нас и надвор се со само една цел, "раздели па владеј".

Ама сепак мораме да живееме во реалноста, да очекувам јас дека утре некој од Шверцери или Балисти ќе размислува како што викаш ти е пропадната работа.Не може да се однесувам цивилизирано кога знам на што спремаат и како размислуваат за таа утакмица.
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
109
Поени од реакции
209
А за кого ќе навиваат тие твои пријатели што го користеле мозокот?
И јас се согласувам дека поделбите(не само на Македонци и Албанци) туку и останатите и кај нас и надвор се со само една цел, "раздели па владеј".

Ама сепак мораме да живееме во реалноста, да очекувам јас дека утре некој од Шверцери или Балисти ќе размислува како што викаш ти е пропадната работа.Не може да се однесувам цивилизирано кога знам на што спремаат и како размислуваат за таа утакмица.
Нормално дека не очекувам етнички албанци да навиваат за Македонија. Муабетот ми беше без разлика кој за кој ќе одлучи да навива тоа да го направиме цивилизирано. Не гледам причина и ние да се спуштаме на ниво на козојебци...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
Нормално дека не очекувам етнички албанци да навиваат за Македонија. Муабетот ми беше без разлика кој за кој ќе одлучи да навива тоа да го направиме цивилизирано. Не гледам причина и ние да се спуштаме на ниво на козојебци...
Ти ја сфаќам поентата ама доцна е сега за разумно размислување.Не можеш да се однесуваш цивилизирано кога знаеш дека од другата страна нема да го направат тоа.

Причината е едноставна, акција-реакција.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Леле еј пола се ретардирани немаат 2 грама мозок што чкрапаат на тастатура.
Не е ова мала работа , ова ке било вака ке било , овој да се пази оној да се пази , све се гледа како и социјални мрежи така и форуми што кој пишува.
Да се намочам на дебили прости, вака се посеруваат работи што се спремаат подолг период , од тиквари што не мислат со глава се ставаат забрани.
Не разбирам стварно и тие што се модератори мислат ли малце , 20 години ли имате , гледајте до кај стигнуваат дискусиите.
Затоа пропаѓа секоја група , тоа што треба да стои на маса НЕ Е ЗА ПРЕКАЖУВАЊЕ И ДЕФИНИТИВНО НЕ ЗА НА ФОРУМ , НЕ ТРЕБА НИ ДА СЕ ДИСКУТИРА ЗА ТОА.Затоа ке јадете ќотек на секој ќош бидејки зборите со тоа устите чкрбави.
Чукнете си ги тоа главите
Ставете клуч на темава
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom