Навивачки групи во Македонија!

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.665
Поени од реакции
45.039
Патриот на батерии е Комита наш,
пеглан е сред ск секој можен час,
Комита се вика,иако е од Шкупи
Кај бевте за Илинден,тогаш кој ве купи?
За работнички,кометал,миравци душа дава,
За возврат кај чичо Самс усно си го мава,
Лудиот му диригира со палка вмровска
Деца сте од штабот,дпмне до КОСКА.

Ај мала забава,да разбиеме монотонија ххахах
Ова е веќе промена бесна,
запушен мотокар напиша песна.

Маадоста своја,
на стара слава ја мина,
кој стигне
на терен го скина.

Школата славна,
одамна ја нема,
Битолскиот Тодор,
играчите во Јени маале си ги зема.

Го ебе Владе в газето,
кара по Циле,
не може да прости,
што втор тим во Битола биле.

Сега важно не е,
плаво бел во срце ќе е,
Двојче веќе не е добра фора,
за успех, Циле да се врати мора.

На Битолска платформа
му удривме муро,
пак од трибина,
Питбуло ќе му го извај куро.

Собир на бутки,
паркето пак ќе се крева,
за независна Битола,
брчатор на нозе се крева.

Најмасовно гостување ќе прави,
Кембах воз ќе даде,
дал е на мост Гоце Делчев или не,
татар ќе ни каже каде.

Каменковци бараат руке на руке,
за обединување плачат,
на куро да ни се качат.

Ајде да продолжиме :D
 
Последно уредено:

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
802
Поени од реакции
928
Хахахахахахахаахахахаххахахахахахахахахахаххахахахахахахахахахахаха вие сте болнииииии Ти бе старио изгледа немаш попаметна работа

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.298
Поени од реакции
6.464
Се кладам дека Коњаникот ќе пишуе досетливи коментари и пецкања до 2 сабајле и ќе ја затвори дискусијата со "ајде бе доста се караме у ниедно време истите луѓе 10 години веќе"
:D
 
Член од
2 март 2017
Мислења
295
Поени од реакции
511
Nema veze, nekogas treba da si jak i da begas, ama vie za nisto ne ste, So zdravje kotekot, dolgo ke se pamti
Тебе уште не ти помина комплексот поради ќотекот што го јадеше во Охрид на Младост Царев Двор - Вардар во кафана?
Автоматски споено мислење:

Патриот на батерии е Комита наш,
пеглан е сред ск секој можен час,
Комита се вика,иако е од Шкупи
Кај бевте за Илинден,тогаш кој ве купи?
За работнички,кометал,миравци душа дава,
За возврат кај чичо Самс усно си го мава,
Лудиот му диригира со палка вмровска
Деца сте од штабот,дпмне до КОСКА.

Ај мала забава,да разбиеме монотонија ххахах
Добра зафрканција, песната ја напиша циганскиот клас 3-то Б од Баир?
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
798
Поени од реакции
722
Ајдее загревање за Македонија-Косово :cool:

Него слушнав и џандари од Косово ке обезбедувале, цело е кога има се :aplauz:
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
507
Поени од реакции
703
Тебе уште не ти помина комплексот поради ќотекот што го јадеше во Охрид на Младост Царев Двор - Вардар во кафана?
Автоматски споено мислење:


Добра зафрканција, песната ја напиша циганскиот клас 3-то Б од Баир?
Да,та е реалноста.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
245
Поени од реакции
61
Тебе уште не ти помина комплексот поради ќотекот што го јадеше во Охрид на Младост Царев Двор - Вардар во кафана?
Автоматски споено мислење:


Добра зафрканција, песната ја напиша циганскиот клас 3-то Б од Баир?
Ja ne bev vo kafana, ali priznavam deka jadele malce bez ic, ne ko vie cvikite ko svinja 1000 vs 70
Pa i nie bevme 7 vs 50-60, ne placime ;)
Inace ti skokna od 7 metri na kale?
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.537
Поени од реакции
783
1000 vs 70 и пак користеа камења, ножеви и летви... па и се фалат.:pos: :pos: :pos: :pos:
Вие сте прави циркузанти!
Тие беа предобро организирани од партија, муфтиство, навивачки групи, пазарџии од Бит Пазар, повратници од Сирија што уште не. Нема што да им се докажува на видеото се гледа баш во оној момент кога ,,напаѓа,, Груби како кога се бројчано еднакви им се спротивставија, а храбриот Груби бегаше како од часови во основно.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.665
Поени од реакции
45.039
Нема што да им се докажува на видеото се гледа баш во оној момент кога ,,напаѓа,, Груби како кога се бројчано еднакви им се спротивставија, а храбриот Груби бегаше како од часови во основно.
И испи бокс од тогаш 15-16 годишно дете :D
 
На врв Bottom