Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.979
Nitu ti ne veruvas vo ova sto go pisuvas :)

Ne ste vie za fight druze vie se silite niz internet, se praite jaki niz paroli ili koga ste vo tribina ama zbori realno barem ednas ne mozete da gi merete so Sverceri.. :)

Od lugje kako tebe i tvojata grupa (ideologiata na komiti) nastrada i Sazdo sto stvarno zal mi e.. Ama i toj vo tvoj stil se silese vo Internet barase smrt za Albanci i na kraj site znaeme sto se sluci...

Sto sakam da kazam so vasata ''ideologija'' (komitska skola--tastatura tepaci) vie gi zagrevate mladite makedonci da pisuvaat isto kako vas da barat smrt za Albanci paa posle tie lugje nastraduvat od (sverceri) nekoj sto ne se tastatura tepaci i ziveat u realen svet i sto rabotite ne gi ostavat samo za vo internet...

Koj go ubi Sazdo?
Vie go ubivte so vasata posrana ideologija i skola...

Pozz ! ! ! TASTATURA TEPACI 87 ! ! !

Не поддржувам барање “СМРТ” за цел етникум. Исто не поддржувам напаѓање на обични Албанци, камо ли малолетни.

Горе дискустијата беше друга, ја знам само за тие 2 битки кај што се повлекле членови на Комити, друго сегде Шверцери бегале.


Го спомнуваш Саздо... мислам треба да ти биде СРАМ да пишеш... прво како група не се оградивте, не извадивте парола “Почивај во Мир Саздо” како секоја нормална навивачка група.
Спротивно, дури ГРОМОРОЗНИ графити низ Чаир и Север... последно имињата на 3 убијци и запишано -1, ситење дека еден Комита помалку.
Немој после да се чудите зашто не ве рачунаме за навивачи !
Цел балкан и Европа испо не ве сматра за навијачка група. Поддршка добивате само од вашите индијанци од Косово и Албанија.

Навивачки кодекс? 3 на 1 ?
Со тврди предмети ? Тие тројца ако беа мажи зашто не бараа со Саздо 1 на 1 ? Било кој еден од нив тројца да беше маж од нив, за 1 на 1 ?
Они не, напад како КУРВИНИ СИНОВИ 3 на 1.

Прв ред на прославата, ви седат политичари цел ред.. како конвенција на ДУИ, истите фаци и таму и тука кај вас...
Ако се чувствувате добро со ова, тогаш терајте што да ви кажам, само немој да глумите некој УЛТРАС свет, пошто лицемерно е.. верувај. Како што рече, може да настрада некој од било која страна.


Како некој да верува на вашите членови за било што, од тоа што пишуваат погоре, кога а се отвори уста а се лаже,
последно денес дури и соопштение извадивте, сте ја снимиле салата пред да си одите.

еве и тоа од ТВ 21 , медиум со сопственик Албанец.

Ако се гордеете со ова, алал да ви е, само ти викам далеку од навивачкиот свет.

Терајте си ја вака прославата, само немојте многу Ред Буљ да пиете и мрсно да јадете, знам дека таа комбинација ја терате :icon_mrgr:
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.280
Не знам што им пишувате воопшто.Навивачка група што пред 2 дена славеше 30 години со 50 политичари меѓу кои и премиерот ќе кажуваат како тепале некого или за навивање.Вие сте срам за навивањето и навивачките групи како поим.Еве прочитајте погоре кажува едниов тие биле 5 души и истепале 20.Па на филм го нема тоа бе,како ви текнуваат вакви работи јас не знам.
 
Член од
18 декември 2017
Мислења
4
Поени од реакции
8
za toa slucka 5 protiv 20 prasaj gi centovcite za nakaj zeleznickata, i ke ti kazuvat kako izbegal od tamu, ali da imase kameri negde tamu, snimaneto ke bidese sea del od nekoj ultras film!!!
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
841
Поени од реакции
1.295
Ја знам лично дечко од Ѓорче што се има тепано со 4 души од кај вас сам против сите , едниот од кај вас го имаше збрцано , ама затоа 3ца та пред него бонус им биле главите.
Ретко се погодува , ама ете налетале на кик боксер па им ја ебал мајката.
Обично све така налетувате и ги пратите оние интернет хулгани кои самите вие ги хејтате поради тоа што се јаки на тастатура и после се фалите со срамови на нивна глава а уствари тоа се ваши срамови
Знаете многу добро и имиња и презимиња од Комити кај кого можете да се обратите за фајт.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Stvarno be oti ne se tepate ferski dogovrete si se nekade kako so treba so race izmerete sila(nekolku pati godinata) po arno taka od kolku vaka so kamenja, sisinja, pet na eden pa po avtobusi i ucilista ili ne daj boze so nozevi i smrtni slucaevi kako so sazdo

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Nitu ti ne veruvas vo ova sto go pisuvas :)

Ne ste vie za fight druze vie se silite niz internet, se praite jaki niz paroli ili koga ste vo tribina ama zbori realno barem ednas ne mozete da gi merete so Sverceri.. :)

Od lugje kako tebe i tvojata grupa (ideologiata na komiti) nastrada i Sazdo sto stvarno zal mi e.. Ama i toj vo tvoj stil se silese vo Internet barase smrt za Albanci i na kraj site znaeme sto se sluci...

Sto sakam da kazam so vasata ''ideologija'' (komitska skola--tastatura tepaci) vie gi zagrevate mladite makedonci da pisuvaat isto kako vas da barat smrt za Albanci paa posle tie lugje nastraduvat od (sverceri) nekoj sto ne se tastatura tepaci i ziveat u realen svet i sto rabotite ne gi ostavat samo za vo internet...

Koj go ubi Sazdo?
Vie go ubivte so vasata posrana ideologija i skola...

Pozz ! ! ! TASTATURA TEPACI 87 ! ! !

svaka cast, realni tepacista.... se sobravte
3ca da napadnete eden. osmisleno, vooruzani i spremni protiv decko koj cekal autobus na ulica. epten opasni ste...

eve edna pesnicka posvetena na vas pravite “tepaci, navijaci”

Kada Nuši spsko groblje ruši
Pomaže mu Gaši, jer se Nuši plaši
I Ljatifi i majanci i ostali indijanci
I Keljmendi i Krasnići, veseli mladići
Onako, za svaki slučaj, došli Sejdi i oručaj
I Kurteši pa se smeši
Blago meni i Hiseni
Ajde hrabri junak Nuši
Ruši
Автоматски споено мислење:

Vanco Aleksandar Sehtanski
7 hrs ·
Како адвокат на навивачката група Комити, демантирам дека вчера имало било каков инцидент после натпреварот Вардар- Слога, при која наводно се приведени 4- ца навивачи на Вардар заради каменување полицајци???
Вистината е дека синоќа околу 17 часот беа приведени 13 наши навивачи, без никаков повод и причина. При моето одење во ПС Пролет и Центар, беше наведено од инспекторите кои случајно беа од една националност, дека наводно биле нападнати малолетни навивачи од друга навивачка група и националност ?? Меѓутоа такви лица не ни беа посочени, ниту пак имаше повредени, за билтенот на мвр денес да излезе со крајно спротивен став дека биле каменувани полициски службеници, што е неточно ?? Односот пак на инспекторите спрема родителите на приведените недолжни деца, навивачи на Вардар беше чуден, а едниот му се обрати вулгарно - дали знае дека син му е Комита ??
Заради немање докази и очигледна намера за конструкција, која остана неуспешна , навивачите беа пуштени.
Заклучокот од оваа невкусна конструкција е - свртување на вниманието на јавноста и префрлање на вината на недолжни деца, со цел да се скрие и оттргне вниманието од дивеењето на вандалите во МНТ.


 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Stvarno be oti ne se tepate ferski dogovrete si se nekade kako so treba so race izmerete sila(nekolku pati godinata) po arno taka od kolku vaka so kamenja, sisinja, pet na eden pa po avtobusi i ucilista ili ne daj boze so nozevi i smrtni slucaevi kako so sazdo

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Нема да сакаат така заради страв.
 
Член од
3 ноември 2019
Мислења
34
Поени од реакции
21
Не поддржувам барање “СМРТ” за цел етникум. Исто не поддржувам напаѓање на обични Албанци, камо ли малолетни.

Горе дискустијата беше друга, ја знам само за тие 2 битки кај што се повлекле членови на Комити, друго сегде Шверцери бегале.


Го спомнуваш Саздо... мислам треба да ти биде СРАМ да пишеш... прво како група не се оградивте, не извадивте парола “Почивај во Мир Саздо” како секоја нормална навивачка група.
Спротивно, дури ГРОМОРОЗНИ графити низ Чаир и Север... последно имињата на 3 убијци и запишано -1, ситење дека еден Комита помалку.
Немој после да се чудите зашто не ве рачунаме за навивачи !
Цел балкан и Европа испо не ве сматра за навијачка група. Поддршка добивате само од вашите индијанци од Косово и Албанија.

Навивачки кодекс? 3 на 1 ?
Со тврди предмети ? Тие тројца ако беа мажи зашто не бараа со Саздо 1 на 1 ? Било кој еден од нив тројца да беше маж од нив, за 1 на 1 ?
Они не, напад како КУРВИНИ СИНОВИ 3 на 1.

Прв ред на прославата, ви седат политичари цел ред.. како конвенција на ДУИ, истите фаци и таму и тука кај вас...
Ако се чувствувате добро со ова, тогаш терајте што да ви кажам, само немој да глумите некој УЛТРАС свет, пошто лицемерно е.. верувај. Како што рече, може да настрада некој од било која страна.


Како некој да верува на вашите членови за било што, од тоа што пишуваат погоре, кога а се отвори уста а се лаже,
последно денес дури и соопштение извадивте, сте ја снимиле салата пред да си одите.

еве и тоа од ТВ 21 , медиум со сопственик Албанец.

Ако се гордеете со ова, алал да ви е, само ти викам далеку од навивачкиот свет.

Терајте си ја вака прославата, само немојте многу Ред Буљ да пиете и мрсно да јадете, знам дека таа комбинација ја терате :icon_mrgr:

Mene mi e zal za Sazdo i za negovoto semejstvo...Poentata bese deka lugje kako tebe sto samo pisuvaat niz forumi, nastraduvaat deca sto se stvarno mangupi i ziveat nadvor od internetot...

Inace jas licno se znam so 2-3 komiti spremni decki sto ti garantiram deka ne pisuvaat niz internet nitu siraat nacionalna omraza kako tebe ama se spremni na sve i se sto...

I ti si pies red bull poso cela makedonija go znae realnosta samo vie komitite se silite niz internet
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
Mene mi e zal za Sazdo i za negovoto semejstvo...Poentata bese deka lugje kako tebe sto samo pisuvaat niz forumi, nastraduvaat deca sto se stvarno mangupi i ziveat nadvor od internetot...

Inace jas licno se znam so 2-3 komiti spremni decki sto ti garantiram deka ne pisuvaat niz internet nitu siraat nacionalna omraza kako tebe ama se spremni na sve i se sto...

I ti si pies red bull poso cela makedonija go znae realnosta samo vie komitite se silite niz internet
Добро ајде а кажи зошто вие после смрта на Саздо го ишкртавте Север,Ченто,Чаир со одвратниот графит?
Еве и да го направиле тоа деца(на кои постојано се вадите) зошто не сте ги спречиле?
Што е со графитот на градски -1?

Пишувате и вие по форуми и што има проблем во тоа,зарем за едно пишување треба да се убие некој.
Што оти вие не навивате на национална основа(за да бидете чисти пред јавноста) кога сеете омраза на секој чекор,напаѓате деца што тренираат во школите на Вардар.


Нема што да зборуваме различни менталитети се во прашање и никогаш нема да има со вас здраво ривалство,меѓуетничката тензија на овие утакмици ќе станува се поголема.
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
203
Поени од реакции
1.372
Тиквеш - Брегалница 30.11.2019
Единствен начин да се соберат лозари бројка од 30+ одамна не се собрале дома повеќе од 30. И да ќе се напомене да се направат 10/20 слики за да имат што да објават по фб цела година.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.974
Ново интересно дерби стана Тиквеш-Брегалница. Штета сите групи на истокот шо не се активни скоро секое коло би имало утакмица со 2 групи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
Ќе биде интересно дербито на навивачки план после инциденти во Штип.

А фудбалски не знам кажав и тогаш дека Тиквеш се преслаби и победата им беше чиста среќа и искуство на поединци,мислам дека Брегалница ќе победи ама жежок е теренот во Кавадарци така да не се знае.
 
Член од
3 март 2019
Мислења
106
Поени од реакции
471
На темава погоре праена за колку сте биле храбри или незнам шо, денеска имаше прилика да се видит вашата храброст и све останато. Во струга, нападнати 2 члена на балистите, од којо едниотго извлече го подебелиот крај а другиот како попарен избега од страна на Рибари. Обид да се одземат реквизити. 3 члена на Рибари, 2ца од другата страна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom