Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.984
ps: Sto navivacka grupa ste vie sto se falite so palenje rekviziti, neli tie ne bile trofej?
Во право си, и за мене запалување на навивачки реквизити (шалови, маици, дуксови) не значи ништо.
Мислам дека и ова не беше организирано во име на групата, туку како што разбрав некои сакаа да ви докажат дека и вие губите реквизити кога ги носите малку подалеку од Чаир (до пред некоја година сте се фалеле дека немате изгубено реквизит).


И за бројката се слагам, не е све у бројката, поготово кога има прослави и дерби дуели.


Posle utakmicite tepate nekoe malo dete sto go naogate od drugata strana na mostot ili nekoja zena .
Тепање мало дете или некоја жена ?!
Серизно !?
Јас не сум видел ниту слушнал, некој тоа да го “спомне” а камо ли да го направи. Со самата помисла на тепање жени и деца, СЕ ЕЖАМ , јас да видам некој да го прави тоа лично толку ќе му биде навивачката кариера !

Него ваљда, не го мислите тоа стварно ?
Сервирано кој знае од каде, ви се чудам на паметот како сте толку плитки да верувате у тоа.

За другиот дел од постот мислам нема потреба да ти реплицирам :)
Ако некогаш некого сте тепале/брукале, тоа било само 3 на 1, 5 на 1, или 10 на 2, или 20 луѓе на тројца. Со еден збор “кукавички”.
Во ист или приближен сооднос, некако неможе баш да се пофалите со успех.
и тоа зборам за вас, новите генерации што мислите дека сте јаки ако Дуи ве штити. Постарите ваши членови, најголем дел имаат запливано во водите на реката Вардар (не само во Лето) ;)
 
Член од
29 април 2017
Мислења
28
Поени од реакции
77
Во право си, и за мене запалување на навивачки реквизити (шалови, маици, дуксови) не значи ништо.
Мислам дека и ова не беше организирано во име на групата, туку како што разбрав некои сакаа да ви докажат дека и вие губите реквизити кога ги носите малку подалеку од Чаир (до пред некоја година сте се фалеле дека немате изгубено реквизит).


И за бројката се слагам, не е све у бројката, поготово кога има прослави и дерби дуели.




Тепање мало дете или некоја жена ?!
Серизно !?
Јас не сум видел ниту слушнал, некој тоа да го “спомне” а камо ли да го направи. Со самата помисла на тепање жени и деца, СЕ ЕЖАМ , јас да видам некој да го прави тоа лично толку ќе му биде навивачката кариера !

Него ваљда, не го мислите тоа стварно ?
Сервирано кој знае од каде, ви се чудам на паметот како сте толку плитки да верувате у тоа.

За другиот дел од постот мислам нема потреба да ти реплицирам :)
Ако некогаш некого сте тепале/брукале, тоа било само 3 на 1, 5 на 1, или 10 на 2, или 20 луѓе на тројца. Со еден збор “кукавички”.
Во ист или приближен сооднос, некако неможе баш да се пофалите со успех.
и тоа зборам за вас, новите генерации што мислите дека сте јаки ако Дуи ве штити. Постарите ваши членови, најголем дел имаат запливано во водите на реката Вардар (не само во Лето) ;)
Eve ja ti garantiram so moji oci go vidov vcera edna zena se povredil vo grbot so kamen frlil nekoj od vasa strana kaj kameni most . A za bitkite mozda nekogas bidnalo sme se tepale 3 na 1 , ama da znaes deka imame i bitki osvoeni 5 protiv 15 , ako sakas i ke ti gi spomnan po adresi
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.984
Eve ja ti garantiram so moji oci go vidov vcera edna zena se povredil vo grbot so kamen frlil nekoj od vasa strana kaj kameni most . A za bitkite mozda nekogas bidnalo sme se tepale 3 na 1 , ama da znaes deka imame i bitki osvoeni 5 protiv 15 , ako sakas i ke ti gi spomnan po adresi
Вчера со камен ? Не сум знаел дека имало и камења.. не сум присуствувал.
Реално, мислам дека е тешка манипулација што доаѓа од некој “центар”... ја да видам некој, ќе јаде ќотек и ќе се откаже од навивање.

Ти си видел со свој очи?!

Иначе. Имате каменувано градски автобуси на ЈСП (пред или по големи натпревари) што поминуваат покрај бит пазар, каде што нема само Комити туку и обични постари фанови на Вардар а и обични патници МЕЃУ КОИ И ЖЕНИ.
Во една прилика, една познаничка (постара жена, МАЈКА) беше повредена (исечена) од стаклата!
Значи Шверцери тепаат жени и деца.
Така ли е !!!

Ја ќе ти кажам, сите (ама СИТЕ) што маваат со камења па бегаат, се ПИЧКИ.


Ја можам да признаам дека имате “добиено” битки, два пати, кога сте нападнале 2009/2010 на Жабар (биле Комбат и уште една подгрупа пред БАСКЕТ меч Вардар-Пелистер) и пред некоја година кај Жабар исто, кога сте нападнале на Вардар-Слога на исто место (утакмицата била со забрана за публика) само имате МИНУС за тој напад, пошто после тоа сте тепале “дете” што тренира во Вардар (младинци) што имало Вардар трењерки и ранец (малолетно дете).

Ова се дешавки кај што наши бегале у два наврати, али ако гледаме кај што ваши бегале, верувај многу многу повеќе. Многу..

Поздрав.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Ја можам да признаам дека имате “добиено” битки, два пати, кога сте нападнале 2009/2010 на Жабар (биле Комбат и уште една подгрупа пред БАСКЕТ меч Вардар-Пелистер) и пред некоја година кај Жабар исто, кога сте нападнале на Вардар-Слога на исто место (утакмицата била со забрана за публика) само имате МИНУС за тој напад, пошто после тоа сте тепале “дете” што тренира во Вардар (младинци) што имало Вардар трењерки и ранец (малолетно дете).

Ова се дешавки кај што наши бегале у два наврати, али ако гледаме кај што ваши бегале, верувај многу многу повеќе. Многу..

Поздрав.
Врска нема добиена битка ова за жабар. Присуствував на таа случка. Собирот беше таму а игравме баскет со Пелистер. Не бевме ни 20 души, нападнаа во поголема група немаше никаква тепачка ни камен ни ништо. Кога се собравме сите возвратено беше иако они избегаа исто како и ние кога они нападнаа. Во 2та напада немаше никаков допир меѓу нас.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.232
Колт објасни убаво. Во 25 години еден шверцер нема јадено ќотек, све се тоа жени и деца. :D

И вие со урдари прости најдовте да се објаснувате, не гледате дека они се најјаките.
 
Член од
29 април 2017
Мислења
28
Поени од реакции
77
Врска нема добиена битка ова за жабар. Присуствував на таа случка. Собирот беше таму а игравме баскет со Пелистер. Не бевме ни 20 души, нападнаа во поголема група немаше никаква тепачка ни камен ни ништо. Кога се собравме сите возвратено беше иако они избегаа исто како и ние кога они нападнаа. Во 2та напада немаше никаков допир меѓу нас.
haahhaha pa nemase nikoj dopir bidejki nikoj ne ostanavte site izbegavte i aj kazi deka lazam? po ponizeni od taa akcija ne ste bile nikad pred vas stadionit nitu eden ne ostana be cela grupa +70 dusi izbegavte , normalno deka nema dopir koga ne stoite da mavate a kaj nasi begale so vikas ti ako nasive begale nekogas vasite begat sekogas brat ja ke ti spomnam 100 slucki , koga begate pred vas stadion so kur barate poveke ? ima li nesto po sramno
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.984
@Cb89 не реплицираше на мојот пост од погоре.
Тогаш Комбат биле околу 30 луѓе, не 70+.
Не знам за вас колку сте биле. И да биде тоа ваша победа дека нели нашите бегале..


Има многу у последниве 10-12 години кај што сте бегале во ист сооднос на бројка, ПРЕМНОГУ дури и не интересно пошто стално Шверцери се тие што бегале.

Нај свежи примери:


2017та Вардар-Слога , дуел од другата страна на мостот (групата од Комити го поминува мостот, доаѓа ДО кај вас, по мал дуел Шверцери БЕГААТ). Има клипови на јутуб.


2018та кај “Судска” има слика со запалена бакла.

2019та повеќе дешавки. Во парк, на камени, шетање куче, саем, кружен тек) итн.




Прашање до Шверцери.
На вашата прослава врие од политичари, функционери на Дуи, екс градоначалници, актуелни градоначалници.

Вие, громогласно ги аплаудирате.
Ваши водачи им се заблагодаруваат за финансиската и другиот вид поддршка сиве овие години, директно на политичарите.
Не ви беше непријатно? Се гордеете директно што ве помагале политичари ?
Автоматски споено мислење:

Колт објасни убаво. Во 25 години еден шверцер нема јадено ќотек, све се тоа жени и деца. :D

И вие со урдари прости најдовте да се објаснувате, не гледате дека они се најјаките.
Што да се праи муабет со група на луѓе што не личи на навивачка група, а се декларира како навивачка група.
Прашуваат зошто не сме ги рачунале за навивачка група.

-Убиството на Саздо е 3 на 1.
Еј, читај 3 на 1. Убиство со умисла 3 на 1.
Тука може да се види за каква “група” станува збор. За колку “храбри” луѓе збориме.


- Напади на поединци на друг етникум само 3 на 1 или 5 на 1.

- Бегање стално кога се во ист сооднос на бројка.

- Едина група што немала судир со ЕБР, што не знае што e репресија.
Од 5 обични плавци БЕГА цела трибина, пример :


а плачат по политички партии и по телевизии дека ОВА видео било “репресија”


Што да се каже поише ?
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2017
Мислења
28
Поени од реакции
77
@Cb89 не реплицираше на мојот пост од погоре.
Тогаш Комбат биле околу 30 луѓе, не 70+.
Не знам за вас колку сте биле. И да биде тоа ваша победа дека нели нашите бегале..


Има многу у последниве 10-12 години кај што сте бегале во ист сооднос на бројка, ПРЕМНОГУ дури и не интересно пошто стално Шверцери се тие што бегале.

Нај свежи примери:


2017та Вардар-Слога , дуел од другата страна на мостот (групата од Комити го поминува мостот, доаѓа ДО кај вас, по мал дуел Шверцери БЕГААТ). Има клипови на јутуб.


2018та кај “Судска” има слика со запалена бакла.

2019та повеќе дешавки. Во парк, на камени, шетање куче, саем, кружен тек) итн.




Прашање до Шверцери.
На вашата прослава врие од политичари, функционери на Дуи, екс градоначалници, актуелни градоначалници.

Вие, громогласно ги аплаудирате.
Ваши водачи им се заблагодаруваат за финансиската и другиот вид поддршка сиве овие години, директно на политичарите.
Не ви беше непријатно? Се гордеете директно што ве помагале политичари ?
Автоматски споено мислење:



Што да се праи муабет со група на луѓе што не личи на навивачка група, а се декларира како навивачка група.
Прашуваат зошто не сме ги рачунале за навивачка група.

-Убиството на Саздо е 3 на 1.
Еј, читај 3 на 1. Убиство со умисла 3 на 1.
Тука може да се види за каква “група” станува збор. За колку “храбри” луѓе збориме.


- Напади на поединци на друг етникум само 3 на 1 или 5 на 1.

- Бегање стално кога се во ист сооднос на бројка.

- Едина група што немала судир со ЕБР, што не знае што e репресија.
Од 5 обични плавци БЕГА цела трибина, пример :


а плачат по политички партии и по телевизии дека ОВА видео било “репресија”


Што да се каже поише ?
za tie 30 so zboruvas ne lazi deka samo combat bile imase ogromna brojka ja ti kazuvam 70+ bile imase i clenovi na cento i the club i dr

2018 kaj sudska vie sto ne frlete so kameni ? hahahahahaha ogromna brojka bevte i se plasivte da se szblizuvate protiv 7-8 nasi ,frlevte so kameni flasi i tamu nemase beganje od nasa strana veke koga dojdoa dzandarite izbegaa site i od nasa i od vasa strana

2017 - Vardar Fenerbahce tamu jako dobro izedovte kotek i vnatre po stadion po wc , nadvor i segde , 8 rekviziti padneti vi bea

20 februari 2017 - pred vas stadion izbegavte jadevte kotek

2018 - u zeleznicka 5 protiv 15 prasajgi cento kako pominaa

2018 - u autobus prasajgi koga im se kacivme kako pomina , go butkat drugarot napred oni se skriat pozadi nego


2018 - u gjorce vestackiot teren igrase shkupi protiv drita kosovo prijatelski mec , izbegaa gjorcevci u svoje mesto

2019 - kaj soborna crkva 4 protiv 7-8 prasajgi kako pomina i kako izbegaa

ima uste mnogu drugi jas ti gi spomnav samo ovie 2 godini sto se desalo , da ne zboruvam za 2008,09,10 kade sekoj den sme ve sramile , jedini akcija sto napraivte bese u karposh Lokomotiva-Shkupi i pak jadevte kotek izbegavte
‍♂️


a so vikas ti poveke desavki takvi desavki kaj naj ima recisi sekoi den ve tepame slobodno fan shop vase mozeme da otvorime , pravda za sazdo do sega 4 maici vi padnale , za takvi desavki kako vikas ti 90% od bitkite ili begate ili jadete kotek ili placete sekoj den , i nie sme takvi so sami vi doagame tamu kaj ste ne cekame da doagate na nasa strana , ednas dojdovte i ve frlevme od kale

druze ne mi zboruvaj za incidenti koga ste ponizeni maksimalno , nas nemozete da ni doagate pred nasi kuki ili nas stadion ta ne tepate , da ni se sluci takvo nesto ke umreme od sram a ne uste da jadete gomna po forumi

jas ne repliciram veke bidejki znam deka od raspukana dusa zboruvate gluposti
cao prijatno
 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.958
Никогаш ни имало, ниту пак ќе има соживот со племето, побрзо со некој од Танзанија ќе заживееш, отколку со овие, не за џабе сте планинци, секој нормален чоек да го прегледа видеото, надвор шо е од навивачкиот свет, ќе видите шо заклучок ќе дај.....
Крива е државата шо ви даде толку многу права, а и ве заштити како бела мечка со закон.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
za tie 30 so zboruvas ne lazi deka samo combat bile imase ogromna brojka ja ti kazuvam 70+ bile imase i clenovi na cento i the club i dr
Во тоа време меѓу младите во Комити имаше обид за навивање на кошарка. Членовите беа на возраст од 14-19 години. Едно 2-3 години претходно ист таков обид имаа и друга генерација од Комити, имаше и неколку интересни гостувања и тепачка со ФА.

Во 2008/09, навивавме под знаме Комбат, но членови беа најмладите од повеќе подгрупи како Клуб, Ченто, УКБ и други. Навивавме на 5-6 утакмици од што ме држи сеќавање, а најбројно беше гостувањето во Градски парк. Денот кој го спомнуваш немаше поголема бројка од 30-тина души кога се случи нападот. После кога се вративме во засилена екипа, вие фативте кидавела. Еден од водачите во тој период ни беше еден член кој потоа ја напушти групата, убаво ви беше познат тогаш, ве шлакаше неколку пати низ градов. Како што кажа Комита Ултрас и во двата случаи немаше никаков допир меѓу групите.
После влегувањето во сала во второ полувреме, Вардар направи огромен пресврт против Пелистер, па се славеше со играчите.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.771
Вие ли најдовте да се смеете за тоа бе,стававте крстови по Италија и Грција на времето кога работевте нелегално,кога влегувале инспекции по селата.
 
Член од
3 ноември 2019
Мислења
34
Поени од реакции
21
Има многу у последниве 10-12 години кај што сте бегале во ист сооднос на бројка, ПРЕМНОГУ дури и не интересно пошто стално Шверцери се тие што бегале.
Nitu ti ne veruvas vo ova sto go pisuvas :)

Ne ste vie za fight druze vie se silite niz internet, se praite jaki niz paroli ili koga ste vo tribina ama zbori realno barem ednas ne mozete da gi merete so Sverceri.. :)

Od lugje kako tebe i tvojata grupa (ideologiata na komiti) nastrada i Sazdo sto stvarno zal mi e.. Ama i toj vo tvoj stil se silese vo Internet barase smrt za Albanci i na kraj site znaeme sto se sluci...

Sto sakam da kazam so vasata ''ideologija'' (komitska skola--tastatura tepaci) vie gi zagrevate mladite makedonci da pisuvaat isto kako vas da barat smrt za Albanci paa posle tie lugje nastraduvat od (sverceri) nekoj sto ne se tastatura tepaci i ziveat u realen svet i sto rabotite ne gi ostavat samo za vo internet...

Koj go ubi Sazdo?
Vie go ubivte so vasata posrana ideologija i skola...

Pozz ! ! ! TASTATURA TEPACI 87 ! ! !
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.232
Хахаха ајјјј како ги кажува бројкиве 5 на 10, 10 на 20 све дупло, да му веруваш ќе мислиш ова специјална единица е, а не урдари. :pos:

Т.е специјалци сте вие, ама друг вид на специјалци. Од тие од демирхисарско.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom