НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
19.853
Поени од реакции
26.244
Нема противигра за Јокич, Клошарињо убаво напиша погоре... може да пробаат да го дуплаат ама тоа остава простор за мн други комбинаторики, така да ќе зависи и од другите играчи на Денвер серијава, од Мареј исто. Досега Денвер се покажа како стабилна екипа со длабок ростер, искрено очекувам финале со 4-2 резултат за Денвер и го посакувам тоа пошто би било глупаво да се заврши во помалку натпревари.

Време е за титула на Јокара, зенитот во кариерата му е овој.
Да не беше флопирањето и плачењето, за нив ќе навивав во финалево. Доволно јаки беа за да победат секако.
Вака сега, како да не навивам за underdog/осмиот seed Мајами и Џими Лудиот? :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.519
Поени од реакции
104.112
Мене ми е тотално сеедно кој ќе освои, две екипи што играат предобра кошарка, можда малце поише ќе ми биде мило ако освои Денвер али во секој случај и Мајами да освојат ќе ми биде драго ради Џими, Сполстра и остатокот од екипата кој беше тотално потценет и отпишан од сите пред плејофот.

Мој тип Денвер 4-1.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.060
Поени од реакции
7.671
Да не беше флопирањето и плачењето, за нив ќе навивав во финалево. Доволно јаки беа за да победат секако.
Вака сега, како да не навивам за underdog/осмиот seed Мајами и Џими Лудиот? :)
Навивав еднаш за нив во финалето со Лејкерс, хаахахах немој да ме отепаш :D т.е. помило ќе ми беше да освојат место нив ама знаеме што се деси, сега да сменам малку страна.
Искрено, исто ми е али за инат на она грдите црнчуги шо кукаа по МВП титула за Ембиид сакам Јокарата да освои прстен и да ги сркаат потоа сите гомнарии што ги сереа по тв за него.
Јокара и Мареј vs. > Џими и Сполстра, кој и да освои ќе им биде апсолутно заслужено, поштено си ја изиграа постсезоната и едните и другите, издоминираа едноставно.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.063
Поени од реакции
17.449
Да се преброимо еј, коментатори се пребројасфа у живо.
Финалееееее.

Ја сам за Џимита, а Ви?
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.758
Поени од реакции
6.505
Прелесно игра Денвер во рекет, скоро и да нема отпор. Мареј 2 пати остана сам под кош и куцаше.
Баш сакав тоа да прокоментирам, + некако цел тим на Денвер делува доста добро уиграно, газат и без Џокер. Ќе биде навистина чудо Мајами да освои.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.635
Поени од реакции
33.582
Баш сакав тоа да прокоментирам, + некако цел тим на Денвер делува доста добро уиграно, газат и без Џокер. Ќе биде навистина чудо Мајами да освои.
Се осеќа и уморот кај Мајами. Сите очекуваа Денвер да бидат залежени али 2 класи изгледаат појако физички.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.208
Поени од реакции
6.993
Ем Денвер се физички појаки, ем Мајами се уморни. Никола Јокиќ со 10 асистенции уште у прво полувреме, и тоа какви асистенции, тројки на Мареј или куцања/положувања на Гордон.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom