НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.131
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.131
Копиљаци биле уше... Kај ја најде снимкава. Фала, го немав видено ова. :)
Пижлаци да, тогаш влезени во лигата.
Скролав вчера на fb newsfeed (ретко то прам) и излезе - пред 2 недели објавена била :D
Ја немав видено и јас, се окезив од уво до уво. Времиња...
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.131
Абе педери оти не кажвате дека има за Бил Расел на Нетфликс документарец?

1697403643863.png

Две епизоди, отприлика 2 саати. Во февруари излезе, не знам како ми промакнало...

Patrick Ewing ми е омилен кошаркар евер, заради него имам слабост кон центрите и времето кога се играше машки баскет, а не овие педерчињата сега шо се бркаат по терен за да дадат кош.

Шек (недај Боже) кога ќе скини конци за мене ќе биди ден како што беше денот за фановите на Коби кога дознаа за неговата смрт, пошто нема подоминантен центар кој се родил.
Дискутабилна е споредбата со Вилт, но мислам дека Дизелот би се носел и со него.

Расел, од друга страна, е некој што ја промени играта, башка во тоа време со реални главоболки требаше да се бориш пошто знаеме што им се дешаваше на црнците ширум Америките, а тој и Мухамед Али беа пионерите во таа борба.
Остај ти блек лајф и такви гоменици во денешницава, шамани како Кајри Ирвинг и слични издркотини. Тогаш си имале вистински проблем од егзистенцијален карактер.

Ова дефинитивно вреди да се изгледа!!!

Башка има и други филмови и документарци за љубителите на баскетот, пример за The Redeem Team и како Коби ќе ги кренеше сите на клоци доколку изгубеа четвртина, камо натпревар и слично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom