НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.514
Поени од реакции
3.213
Иначе малце нејасен гејм план имаше Мазула за во напад, Винсент му беше прв чувар на Браун, четвртата или шестата текма не се сеќавам убаво, Браун тргна супер имаше 10тина поена и сите ги имаше од полудистанца и беа лесни шутеви, ништо не можеше Винсент да направе за да му отежне на Браун оти е пре низок. И сега наместо да го таргетираш него, да игра било кој во пост со него, скоро ниеднаш не го видов тоа. Само идејата му беше Робинсон кога е у игра да пробаат да го напаѓаат ама и тоа не беше најсјајно, Роб Вилијамс имаше премала минутажа цела серија, незнам зашо, кога и да примаше топка под кош положуваше или закуцуваше. Само 3ки шутираа и затоа и изгубија.
У одбрана највеќе згрешија шо го оставаа Мартин сам и он се покажа највише кога требаше, цела серија константен со шутот.

Сега стварно не знам како ќе се справат Мајами со Јокич, досега у плејофот не се нашле со екипа со доминантен центар, као шо кажав за Роб Вилијамс, кога и да примаше топка под кош беа автоматски поени, Бам е низок за центар да игра. Ќе го дуплираат најверојатно ама со оглед на пас играта на Јокич и квалитетните шутери...
 
Последно уредено:
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.264
Поени од реакции
2.077
Nesopirliva e pick end roll igrata na Jokic i Marej.. Prelesno ke zeme Denver..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.208
Поени од реакции
6.994
Brat Harden odbiva player option neoficijalno, ima muabeti za Rockets ali kje vidime. U sekoj sluchaj kje go jadat bajagi sixersi ako ne go zadrzat.
Газдите на стриптиз клубовите ќе изгубат верен муштерија. Харден како играч е издишан балон, помлада верзија од СР3.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
South East Melbourne ekipa od prvata avstraliska liga spremni se da odat all in za da go donesat John Wall za naredna sezona.
Wall vekje imal nekoj finansiski udel vo klubot i bil mnogu blizok so gazdata.
Ke bide atrakcija ako zaigra vo avstraliskata liga.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
846
Поени од реакции
1.052

Колку повеќе гледам хајлајтс толку повеќе сум хајпнат за Вемби има мека рака и пред се одлично се движи,многу ме интересира и одвај чекам да видам како ќе игра во Нба.
Како и по обичај, америте повторно дигаат до облаци играчи, непотребно.
Вембанјама е добар проспект, ништо повеќе. Нити е nba ready, нити има некое искуство во про лига.

Засега е преслаб физички за да игра на 5ка, а недоволно брз за модерна 4ка, особено во одбрана.

Зион изгледаше монструозно и со физикус и со брзина, па сеуште тешко се адаптира во нба
 
Член од
11 април 2023
Мислења
123
Поени од реакции
342
Како и по обичај, америте повторно дигаат до облаци играчи, непотребно.
Вембанјама е добар проспект, ништо повеќе. Нити е nba ready, нити има некое искуство во про лига.

Засега е преслаб физички за да игра на 5ка, а недоволно брз за модерна 4ка, особено во одбрана.

Зион изгледаше монструозно и со физикус и со брзина, па сеуште тешко се адаптира во нба
Зион нема проблем со адаптација во НБА туку има проблем да остане фит и здрав.
2 метри и 130 кг. проблеми со стапало,колено,бутен мускул,колк,прст и тн.

Вемби никој не очекува да игра 5ка и да биде nba ready ќе влезе во системот trust the process и ако остане здрав ќе видиме дали ќе испадне нешто повеќе.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Durant vcera zabelezan na utakmicata vo Monako go bodrel Mike James a potoa na zabava so Mbappe, Neymar i ostanatata fela.
Neodamna pred da potpise vo Feniks, Mike James na zafrkancija mu rekol ti davam jahta dojdi vo Monako. A pak legendarniot trener na Federer Ljubicic rekol deka besplatno mu nudi tenis treninzi na KD.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.063
Поени од реакции
7.675
Gazdata na GSW Bob Myers se otkazuva od funkcijata
11 sezoni, 4 osvoeni tituli :oleee:
Koj ke go kupi klubot sea ? Dali im sledi raspad na GSW ?
Не е газда, генерален менаџер е.

Се надевам ќе дојди некој што ќе го шутни Дрејмонд од тимот во пакет со Пул.
Автоматски споено мислење:

Jokic cim si igrase so Davis, proglasen za najdobar defanzivec, ondak sto mislis sto ke mu pravi na glava poniskiot Adebayo?
Нема противигра за Јокич, Клошарињо убаво напиша погоре... може да пробаат да го дуплаат ама тоа остава простор за мн други комбинаторики, така да ќе зависи и од другите играчи на Денвер серијава, од Мареј исто. Досега Денвер се покажа како стабилна екипа со длабок ростер, искрено очекувам финале со 4-2 резултат за Денвер и го посакувам тоа пошто би било глупаво да се заврши во помалку натпревари.

Време е за титула на Јокара, зенитот во кариерата му е овој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom