НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
B

BigMac

Гостин
The 2022–23 NBA season is the upcoming 77th season of the National Basketball Association (NBA), with the regular season beginning on October 18, 2022, and ending on April 9, 2023. The 2023 NBA All-Star Game is scheduled to be played on February 19, 2023, at Vivint Arena in Salt Lake City.[
The playoffs are then scheduled to begin on April 15, 2023, and ending with the NBA Finals in June 2023.
Автоматски споено мислење:

Opening night
76ERS @ CELTICS
LAKERS @ WARRIORS
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.364
Поени од реакции
7.545
За 2 месеца бродот мој стига во 'мерика. До тогаш тук там нешто на Спорт24 ако начекам
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987

Како може ова да не се чекори?Брадава дното го проби.
Dnoto go probi samo poradi toj edniot airball?
Perfektna partija odigra, partali napravi.
Izgubija samo zatoa sto Embiid preslabo odigra, 5 topki bukvalno bezveze gi izgubi.
Nisto ne odigra pod kosh.
Mu podavaat topka na 10 metri od koshot i ovoj pravi gluposti trgnuva da dribla nekolku igraci na Boston i sekako mu ja kradat topkata/mu pagja od race, nema smisla na takov nacin da igraat Fila.
Treba da bara topka pod kosh kade sto e najdominanten a ne tamu kaj shto e trojkata mu podavaat i ovoj se glupira si misli ke izdribla 3 igraci na Boston, i toa vo nekolku navrati istoto scenario.
Ne samo sto izgubi bezveze 5 topki tuku i trojkite site gi utna, pogodi edna od 6.
Od druga strana Seltiksi epten iskinaa vo napad se shto shutnaa pogodija.
Fila e pojaka ekipa od Boston ako se sretnat vo Playoff Fila odi ponatamu.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Кулијана од текма ГСВ - Лејкерс, очи ми испаднаа до 7ипол, ротираше ептен Кер на првава утакмица, сите добија шанса, Лејкерс без шутери и оваа сезона, тешко да им помине тоа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Имаат еден баба, шутира од кај стигне, Леброн Џејмс хехехехе
Јес да имаше поени и скокови на крај ама и многу утна, ќе прекува до плејоф ако го горат ко што ваљда ќе мораат за да фатат место и ќе им се деси распад пак.

Мада све зависи од Дејвис, многу викаат дека ќе мора оваа сезона да игра на МВП левел но дали ќе остане здрав, тешко и интересно прашање.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Четврток према петок има две јаки утакмици

Филаделфија Милвоки

Лејкес Клиперс
Петок према сабота ќе има пренос ГСВ со Денвер и таа треба да е доста интересна, вратен е Мареј, така?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Денвер е комплетен, волку играчи немал на располагање две години.
Јокара со Дрејмонд ќе биде пекол дуел, го изедоа во плејофот пошо беше сам, сега нареднава ќе видиме.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Da e zdrav Dejvis i da go izbrkaat ciglarot a na negovo mesto da donesat nesto solidno toa vekje zvuci seriozno.
Dobar paket im nudi Indiana za ciglarot, Tarner, Hield i Reddish.
Hield top shuter, eden od najdobrite trojkashi vo ligata, Tarner slab e ama ke bide dobar za da go menuva na Dejvis po 10 minuti na utakmica.
a Reddish ne go ni znam koj e iskreno no vo sekoj slucaj vredi da trejdaat, mora da ja shutnat crnata ovca za rabotite da trgnat na podobro.
Автоматски споено мислење:

Reddish go pametam malku koga igrase vo Atlanta ama slab e.
Vredi da trejdaat glava za glava ciglarot za Hield, a Tarner i Reddish ke gi dobijat gratis.
Ne znam zashto ne go prifatija trejdot, povekje od ova ne veruvam deka ke im ponudi nekoja ekipa.
Izgorea so toa shto go donesoa Westbruk, nema da mozat da ja opravat franshizata sea naredni 2-3 sezoni :pos:, ustvari ke se opravat istiot moment koga ke go trejdaat pa makar i za dzabe.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.480
Поени од реакции
30.028
Јес да имаше поени и скокови на крај ама и многу утна, ќе прекува до плејоф ако го горат ко што ваљда ќе мораат за да фатат место и ќе им се деси распад пак.

Мада све зависи од Дејвис, многу викаат дека ќе мора оваа сезона да игра на МВП левел но дали ќе остане здрав, тешко и интересно прашање.
Јас само се надевам дека нема да испаничат и да ги дадат двата први пика што ги имаат, само за да се оттарасат од Вестбрик. Ништо што сега е достапно да земат за него и за тие пикови, нема да направи разлика во однос на шанси за освојување титула (секако не Бади Хилд и Тарнер).

Тоа и ако испадне шанса за да го дилаат АД (па и Леброн) за нешто што вреди за трејдање, јас лично не би се мислел многу.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom