НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.389
Поени од реакции
8.348
Ем Денвер се физички појаки, ем Мајами се уморни. Никола Јокиќ со 10 асистенции уште у прво полувреме, и тоа какви асистенции, тројки на Мареј или куцања/положувања на Гордон.
И Портер изигра доста добро прво полувреме.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.157
Поени од реакции
11.572
А у пм. Се изначитав дека Денвер биле индивидуална екипа.


Добра квота имаше. Џокерот трипил дабл и да тепа Денве, 4 беше квота.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.584
Поени од реакции
9.709
Скот Пери во Њујорк не добива нов договор за ГМ, што е и очекувано, ајде сега да видиме колку можат да ја усерат понатаму ИЛИ ќе донесат некој нормален во глата шо ќе ги крени на клоци Рендал и компанија од тимот па ќе бркаат барем 1 солиден играч што ќе може да им помогне во постсезона и секако ќе гледаат да продолжат договор на Џош Харт.
Јас би го бркал и Тибодо ама изгледа тоа нема да се случи уште сезонава.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.525
Поени од реакции
16.258
Лол овие Денвер заборавиле да играат кошарка од чекање.

Секако дека добро им дојде одморот, ем да бида посвежи, ем да се спремат подобро. Под рекет им се случи класично силување. Јокиќ одигра добро ми се допаѓа што не силуваше, а и имаше добри решенија кога го удвојуваа. Мора да се каже и дека шутот ги служеше, на друга страна оној Штрус се уби од промашување тројки. Ми се допаѓа што првото полувреме заврши за еден час, не ја растегнуваа многу.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.696
Поени од реакции
4.932
Да не се заборави и новиот рекорд во НБА ,Мајами во цел натпревар имаа само две слободни фрлања.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom