НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Данкан Робинсон зицер 9 квота.

Edit: Греота ликов упм, а баш даде изјава после Нова Година дека сака во Детроит да ја заврши кариерата.
 
Последно уредено:

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Данкан Робинсон зицер 9 квота.

Edit: Греота ликов упм, а баш даде изјава после Нова Година дека сака во Детроит да ја заврши кариерата.
Abe neznam sho da kazham stvarno, poshtuem lojalnost i sve toa, baska likot e dabl dabl mashina sve stoi toa. Ama u ovie 7 8 godini od koga e vo ligava najdobar plasman mu e 8mo mesto i prva runda u plejof aut. Normalno drzi voda i sklop na celiot tim i se toa deka ne e do nego. Mislam deka najgolemiot problem e keshot shto go zima. Ogromen dogovor potpisa a erava na vakvi centri zavrsi pred 10 tina godini mozhe i jache, vtoro odbranata mu e meeeh.. neznam ostanuvam neutralen samo davam mislenje, mislam deka toa e problemot shto go dadoa. A trejdot beshe uzhasen za Detroit u sekoj slucaj!!
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Данкан Робинсон зицер 9 квота.

Edit: Греота ликов упм, а баш даде изјава после Нова Година дека сака во Детроит да ја заврши кариерата.
Pistons Senior Advisor Ed Stefanski was in a precarious spot because if he offers anything short of a maximum contract, Drummond could walk for nothing in free agency. But if he offers him the max extension, it would begin around $34 and could be up to $190 million over five years.
Нормално дека ке плаче сега Детроит не сакаа да му дадат макс екстензија 5 години 190 милиони па секако Друмонд на лето ке искористеше опција да стане слободен играч.
Вака барем Детроит ќариј пик од него.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ќе има бе негде во локалните кладилници квоти за плејофот? Не се сеќавам минатите години дали даваа.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Девин и Харден како 1 на 1 да играат баскет а не Феникс против Хјустон
Од 2/4 они скоро пола поени заедно имаат дадено
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Поќе леб од сирење му даде Феникс на Хјустон сабајле.


А ова не беше goal tend, никако.
 
Последно уредено:

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.119
Поени од реакции
8.910
@ilz ete ja razlikata vo hjuston so i bez umreniot westbrook.

treskanje lakers vo gosti, i teska blamaza so Feniks.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Како ги покрале Портланд ноќеска, аууууууууу........
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom