НБА сезона 2019/2020

Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.474
Поени од реакции
6.132
Мека рака, а шајки шутира. Не може од под да се одлепи 15 цм, добар центар ќе го угаси за сва времена, од Дејвис кошот нема да го види :icon_lol:
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
460
Поени од реакции
178
Za istiot ciglar Westbrook zboruvame?
Posledni 5 utakmici broi dobri brojki da, ama inace e eden od najlosite shuteri vo cela NBA i ne e ni vo top 20 igraci vo denesno vreme.

Cp3 navistina iznenaduvanje sezonava, ama samo do prviot ili vtor krug od playoff, posle toa ke bide resetiran.
kolku celi utakmici na hjuston si izgledal sezonava?
ima utakmici so los % kako i sekoj drug, ama ima i golem pridones so assists, skokovi i drugo.
ne go sporeduvam so harden, ama ima znacaen pridones za timot
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
2.616
Поени од реакции
1.143
kolku celi utakmici na hjuston si izgledal sezonava?
ima utakmici so los % kako i sekoj drug, ama ima i golem pridones so assists, skokovi i drugo.
ne go sporeduvam so harden, ama ima znacaen pridones za timot
Abe ima pridones sekako, odsekogas imal toj dobri brojki assist, skokovi, poeni, borben, extremno brz i taka nataka.
Problemot e shto shutot od distanca mu e cigla, pod 25% shutira. I bash poradi takviot mizeren shut, ne bi go stavil ni vo top 20 igraci momentalno.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.932
Поени од реакции
1.670
Abe edna meka raka sto da ti raspravam, ciglar neviden. Ovoj ako ne oslabe 15tina kila nisto nema da napravi, prase debelo.
40 утакмици пропушти и не е во играчка форма,дебитантска утакмица во НБА со 2метри и 130кила и со играње само по 4 минути во четвртина таква експлозивност е прилично импресивно.
Плус има одлична прегледност на теренот и знае да асистира.
Вистина е дека треба да симне килажа и да обрне внимание на тоа,ке видиме како ке се развива неговата кариера.
Автоматски споено мислење:

Мека рака, а шајки шутира. Не може од под да се одлепи 15 цм, добар центар ќе го угаси за сва времена, од Дејвис кошот нема да го види :icon_lol:
Вистина е дека Спурси не го чуваа на линијата за три поени,но да погодиш 4 од 4 тројки во последната четвртина кога се решава натпреварот и притисокот е најголем е ладнокрвно.
Брон неможе да погоди 4 од 4 во последна четвртина кога е најбитно од линијата за слободни.
Факт е дека нема да шутира секогаш вака ефикасно,сепак останува да видиме каков играч ке испадне.
 
Последно уредено:

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
460
Поени од реакции
178
nema potreba da guglas, si ima uredna statistika tuka https://www.basketball-reference.com/
za site odkoga pocnale NBA da igraat.

ne e sporno deka russ e so mizeren shut za 3ka, cela kariera, i vo najdobri MVP denovi vo OKC.
procentot e slab, ama gledaj 3PA vo prosek, se otprilika 1/3 od tie na harden.
nema glupiranje so 1/17 i slicno.
najgolem del od poenite na russ se od polozuvanja i sut za 2p.

sporedi gi harden i stef kari, kako slicni igraci, se brkaat za dosta rekordi megju sebe.
vidi so e shuter za 3p so asalen %.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
2.616
Поени од реакции
1.143
nema potreba da guglas, si ima uredna statistika tuka https://www.basketball-reference.com/
za site odkoga pocnale NBA da igraat.

ne e sporno deka russ e so mizeren shut za 3ka, cela kariera, i vo najdobri MVP denovi vo OKC.
procentot e slab, ama gledaj 3PA vo prosek, se otprilika 1/3 od tie na harden.
nema glupiranje so 1/17 i slicno.
najgolem del od poenite na russ se od polozuvanja i sut za 2p.

sporedi gi harden i stef kari, kako slicni igraci, se brkaat za dosta rekordi megju sebe.
vidi so e shuter za 3p so asalen %.
Nema potreba da mu baram statistiki po sajtovi, duri i gugl znae koj e najlos suter za 3 vo istorijata na NBA.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.154
Поени од реакции
9.124
Мека рака, а шајки шутира. Не може од под да се одлепи 15 цм, добар центар ќе го угаси за сва времена, од Дејвис кошот нема да го види :icon_lol:
Na Gobert mamata mu ja rasplaka presezonata taka dosea nikoj ne go izdominiral
Автоматски споено мислење:

Ps nemozel od pod da se odlepi 15 cm a toj ima top 5 vertical vo ligata.. Ebave idiotite
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.980
Поени од реакции
5.661
Abe edna meka raka sto da ti raspravam, ciglar neviden. Ovoj ako ne oslabe 15tina kila nisto nema da napravi, prase debelo.
Тоа сакав да кажам, дека мора да ослабе минимум 10-15 кила ако сака да ја одржува таа агилност што ја има. Затоа што тие колена нема вечно да рипаат така.
Во газот е како Благица Павловска у прајмот.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
29.797
Поени од реакции
66.392
Abe skocen e Zion sto vi e, ama poentata e deka nema da trae dolgo ako ne simne nekoe kilo. Nego nikad nema da mu stoi da bide slab kako Dejvis na primer, takov stil na gradba, ama i ova sega e premnogu spored mene i ke bide pogubno za negovite kolena i grb na dolg rok. Inaku tipot e fizicki freak, a talent epten slabo, sutot mu e kriminal, ke vidite so tek na vreme kako ke go cuvaat kako Ben Simons i Rondo na vremeto.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.626
Поени од реакции
3.348
Мека рака, а шајки шутира. Не може од под да се одлепи 15 цм, добар центар ќе го угаси за сва времена, од Дејвис кошот нема да го види :icon_lol:
Не е лошо за животно од 130 кила :)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.154
Поени од реакции
9.124
Abe skocen e Zion sto vi e, ama poentata e deka nema da trae dolgo ako ne simne nekoe kilo. Nego nikad nema da mu stoi da bide slab kako Dejvis na primer, takov stil na gradba, ama i ova sega e premnogu spored mene i ke bide pogubno za negovite kolena i grb na dolg rok. Inaku tipot e fizicki freak, a talent epten slabo, sutot mu e kriminal, ke vidite so tek na vreme kako ke go cuvaat kako Ben Simons i Rondo na vremeto.
Прва утакмица даде поќе тројки од Симонс цела кариера..Не ти држи вода муабето..Сфаќам не си по Леброн тип на проспекти ама не мора да тресиш вакви глупости
 
На врв Bottom