НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Screenshot_20170823-015451.png
Сркајси,иако ќе фали малиов ама пак,сркајси.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
цела сезона трубам да го трејдаат Томас дури држи цена и конечно се случи ова но некако многу скапо ми поминаа Бостон.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Screenshot_1.jpg

Одма ископаја некој мусли шо јадел Ајзеа за Леброн :D

Иначе уште една вест од неделава шо помина релативно незабележано а можи да има голем импакт во иднина, Пејсерс ги тужат ЛА за тамперинг, а и мислам дека имат добра основа. Ако се докажи, потенцијално можат да ги казнат со забрана за прв пик, парично па дури и забрана за трејдање на Пол Џорџ. Одлуката можи многу да промени за то како лигата се однесува кон условно кажано големите и малите франшизи, а секако многу можи да ги оштети Лејкерс со Меџик
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.642
Ма реално нека им го пушат веќе на Лејкерси, срамота е што се прават контра тимов, прво трејдот на CP3, па сеа и ова. Мрш да ти ебам и лига и се.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Слаб некако Кливленд, треба уште некој да земат да се појачаат. Ако може и некако да им зголемат селари кеп, а на другиве екипи да им намалат, идеално би било.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Одличен трејд за Кавси
Win-Win е зa двете стрaни.
Бoстoн дoбијa oдличен,дoкaжaн игрaч штo веќе имa oсвoенo прстен и имa oгрoмнa мoтивaцијa дa гo нaпрaви истoтo без Лебрoн.
Кливленд гo дoбијa нaјдoбриoт "мaл" игрaч вo лигaтa + Крoудер дoстa сoлиден игрaч,дoбaр вo oдбрaнa, мнoгу ке им пoмoгне oд клупa.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Win-Win е зa двете стрaни.
Бoстoн дoбијa oдличен,дoкaжaн игрaч штo веќе имa oсвoенo прстен и имa oгрoмнa мoтивaцијa дa гo нaпрaви истoтo без Лебрoн.
Кливленд гo дoбијa нaјдoбриoт "мaл" игрaч вo лигaтa + Крoудер дoстa сoлиден игрaч,дoбaр вo oдбрaнa, мнoгу ке им пoмoгне oд клупa.
Го заборави најважното.. UNPROTECTED FIRST ROUND PICK FROM BROOKLYN.. Кој гледајќи го ростерот на Бруклин ќе биди сигурно топ 3.. Истиот пик шо Бостон не сакаа да го трејдат за Џорџ/Батлер..
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Аааа Кливленд еден нос што имаат за пикови...Ќе го усерат тоа.

Абе што ви е каков вин-вин,Кливленд губи на големо у трејдов. Не ми серете Краудер добиле Маудер добиле добар одбрамбен , ваков наков...Ајзеа не може да го има импактот со Леброн како што Кајри го имаше со него. Едноставно не е таков тип на играч. А од друга страна Бостон уште да суредеа и некое 5-че асално и изи вин со ростеров :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ќе биди уште поинтересно кога ќе се види реакцијата на Кајри ако Леброн и Кливленд му ја издупат глата на Бостон во плејофот ..од контендер за шампион се спушти на магаре дека не бил задоволен од статусот..приказни за мали деца, lose-lose според мене за двата тимови..Кливленд е послаб,а Бостон нема да биди доволно добар да му парира на Кливленд и резултат никаков.

ГСВ лесно до титула па макар се повреди еден од Кари или Дурант.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.642
Не сум сигурен баш колку Кливленд добија со терјдов ако ги гледаме Кајри и Томас само, затоа што начинот на кој играше Томас во Бостон не сум баш убеден дека ќе може да го игра во Кливленд, нарочито што Брон сака да глуми плеј и голем дел од времето топката е кај него. Од друга страна Ирвинг има одличен тренер, одлична и млада екипа со себе и практично ги има сите услови да биде лидер и да ја води екипата кон големото финале. И покрај пикот и Краудер по мене Бостон е добитник од трејдов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom