НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Letovo mozese maks da dobie 3g/30mil.
Ali pokraj Lebron svite deluvaat podobri igraci, dogodina ako ostane zdrav kje dobie 4g/60-70 mil.
A i lapa od adidas mnogu pare, patikete uste mu e edni od najprodavanite taka da parete ne mu sa problem nekoj golem
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.600
Постирано е во КК Лејкерс веќе, не замарај. :kafence: Никад нема да ме стигне Коби, ни до колена не ми е. Него овој будалава чим прифатил челенџ за еден месец нема да ме чуди да искочи животиња у септември без грам сало на него. :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
JaVale McGee re-signed with the Warriors.



Warriors Sign Free Agent Forward Omri Casspi


Кои фаци имаат доста добри шанси да земат прстен,кој за прв пат кој за друг пат.


 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Немом да го дочекам времето ко ќе Дурант ќе си оди од ГСВ и НБА ќе добие смисла ама ако пак кје ја гледаме уште сега немом да ја дочекам новата сезона.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Немом да го дочекам времето ко ќе Дурант ќе си оди од ГСВ и НБА ќе добие смисла ама ако пак кје ја гледаме уште сега немом да ја дочекам новата сезона.
Да бе , Дурант е крив што нема смисла НБА.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Да бе , Дурант е крив што нема смисла НБА
Кој е тогаш за толкавата нееднаквост и за секој играч шо сака да освој тим треба да напрај супер тим ex.Хјустон

Наместо да има барем 6-7 екипи рамноправни скоро и го знајме финалето уште во август кое ќе биди,јас сакам неизвесност до самиот крај како до пред неколку сезони смачено ми е од ГСВ-Кавс финале
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Не е крив Дурант што НБА нема смисла али ќе биде запаметен по If u cant beat them,join them.
 
G

garthok

Гостин
Не е крив Дурант што НБА нема смисла али ќе биде запаметен по If u cant beat them,join them.
Да, се си има цена. Ништо лошо не направи дјурент но во некои професии треба да се размислува пообјективно. И кајри влага во таа стапица,мада не знам сеуште која е точно неговата причина
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Уште не сфаќам како тоа Дурант го започна трендот 'Суперстарс тим'...

If u cant beat them,join them. - Единствената причина само што го прави Дурант лошо да му изгледа потегот.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Војнаровски само што објави на твитер дека сериозно се зборува за трампа помеѓу Кавалирс и Селтикс за Ирвинг и Ајзеа (+Краудер и пикови).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom