НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не знам како сум го пропуштил до сега, прееска на Нетфликс го изгледав документарецот за Ајверсон. Никад не сум го сакал нешто специјално, ама вреди да се изгледа ради сите behind the scenes работи што му се случувале во лудата глава, и дека не е се како што изгледа.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.250
Се дискутирал трејд меѓу Кавси, Денвер и Пејсерси.. Лав во Денвер, Џорџ и Ферид во Кавси, Мудиеј и некое си срање таму во Пејсерси

Сеа уште Фил Џексон треба да ја заврши работата и да го откупи Мело.. Со тимска соработка од останатите 29 тимови можи да се уништи ГС


Кајри
Џорџ
Леброн
Мело
Тристан
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Незнам јас зошто уште ги држат другите тимови нека ги пуштат во НБА Б и нека останат GSW i CAVS па нека си играат, јбг супер тимови се...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ако се деси овој трејд ќе ми се изгуби целиот интерес за НБА, подобро Евролига да пратам цела сезона а НБА само финале, отколку оваа ужас од искомерцијализирана лига.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Се дискутирал трејд меѓу Кавси, Денвер и Пејсерси.. Лав во Денвер, Џорџ и Ферид во Кавси, Мудиеј и некое си срање таму во Пејсерси

Сеа уште Фил Џексон треба да ја заврши работата и да го откупи Мело.. Со тимска соработка од останатите 29 тимови можи да се уништи ГС


Кајри
Џорџ
Леброн
Мело
Тристан
И овој тим ќе изеди батак од ГСВ во нормални околности
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Метла би јаделе ГС
Премногу спори играчи се овие што ги наброја,неможат да го издржат темпото на ГСВ и плус рачунај догодина Кармело ќе биди 34, а Леброн 33...значи ќе бидат постари,поистрошени и поспори од сега..Дурант пак ќе му дава по 35 коша
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Ако се деси овој трејд ќе ми се изгуби целиот интерес за НБА, подобро Евролига да пратам цела сезона а НБА само финале, отколку оваа ужас од искомерцијализирана лига.
И јас сум против ама за Кавс така треба и за гнидите ГСВ да паднат и да се испокарат еднаш ко шо треба.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.250
Премногу спори играчи се овие што ги наброја,неможат да го издржат темпото на ГСВ и плус рачунај догодина Кармело ќе биди 34, а Леброн 33...значи ќе бидат постари,поистрошени и поспори од сега..Дурант пак ќе му дава по 35 коша
Леброн и 40 да е нема да биди спор.. Џорџ е еден од најексплозивните играчи во лигата.. Мело личи ко да е спор ама уствари е створен за смол бол брзо темпо.. Ако си гледал некогаш утакмица на САД ќе знајш за шо зборам.. Ќе мора да го дуплират на изолација иначе ќе го ИЗЕДИ Дрејмонд.. Кавси би имале 4 играчи шо знат да изолират.. Лав беше catch and shoot..
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
И овој тим ќе изеди батак од ГСВ во нормални околности
Нема да изеди батак оти ќе го имат Фариед и Смит од клупа,плус Џорџ ќе пополнува малку дефанзивните дупки кој ги имаја во овај плејоф,Мело сеуште можи да прикажи солидни парти од 20+ ппг.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Пак некои не разбираат дека ГСВ не го красат индивидуалци него тимскиот дух, односно тимската игра. Можеби и ќе се најдат екипи со подобри индивидуалци севкупно гледано од ГСВ, ама џабе е кога овие имаат разработен систем на игра кој е невозможно да се брани. Џабе му е на Кливленд и свети Мело да го земат кога дефанзивно не може да одговорат на задачите на кои ќе бидат изложени. Темпото кое ГСВ го игра е ненормално, до сега не се нашол тим кој може да го прати истото во текот на целата утакмица. Кливленд во финалево во г1 и г2 знаеше да се доближи на неколку поени негатива, онака копаат, копаат, се мачат и оп за една минута серија 8-0 ГСВ и одма идат на 10-15+ поени...

А иначе мене најмерак би ми било кога некоја рандом екипа би склопила ок тимче без многу ѕвезди и би успеала да ги сруши ГСВ и Кливленд, нешто ко Детроит 2004 на пример.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.698
Се дискутирал трејд меѓу Кавси, Денвер и Пејсерси.. Лав во Денвер, Џорџ и Ферид во Кавси, Мудиеј и некое си срање таму во Пејсерси

Сеа уште Фил Џексон треба да ја заврши работата и да го откупи Мело.. Со тимска соработка од останатите 29 тимови можи да се уништи ГС
Да да тимска соработка за да се уништи ГС и да се донеси Кливленд на нивно место. Сигурен сум дека на сите екипи тоа им е целта :icon_lol:
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Се дискутирал трејд меѓу Кавси, Денвер и Пејсерси.. Лав во Денвер, Џорџ и Ферид во Кавси, Мудиеј и некое си срање таму во Пејсерси

Сеа уште Фил Џексон треба да ја заврши работата и да го откупи Мело.. Со тимска соработка од останатите 29 тимови можи да се уништи ГС


Кајри
Џорџ
Леброн
Мело
Тристан
а после тоа со тимска соработка ќе ги уништуваат Кавс? Која ти е глупавава логика не те сфаќам
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Како што пиша погоре @Stefan-kobe ГСВ не се ѕвезди, тие се ТИМ. Единствени кои имаат шанси против нив се Сан Антонио со Каваи здрав.
И до сите лебронтије фанови Каваи е многу подобар од Леброн, ама пошто не е екстроверт не и одговара на НБА од финансиска гледна точка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom