НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Трипам или глупаков Робертсон имаше 10 промашени слободни по ред во последните две утакмици? :pos::pos:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Уште имало тимови што се послужуваат со сељачково правење на фаул :tapp:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Dobra finta na OKC ali kolku glup faul vrz Nene. Ili idi cvrsto na raka ili pusti go da dade lesni dva.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Андре Роберсон човече..2 од 12 слободни ?! 2/12 ?! Не ме јеби бе, професионален кошаркар во најсилната лига на светот, ај да беше центар ко Џордан/Хауард ќе сфатев до негде, навикнати сме сите на тоа.. ама бек/крило играш бе мрсул еден, 2 од 12 ?!?!?!??!?!?!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Андре Роберсон човече..2 од 12 слободни ?! 2/12 ?! Не ме јеби бе, професионален кошаркар во најсилната лига на светот, ај да беше центар ко Џордан/Хауард ќе сфатев до негде, навикнати сме сите на тоа.. ама бек/крило играш бе мрсул еден, 2 од 12 ?!?!?!??!?!?!
Сеа баш ме интересираше во регуларна сезона. 42%... кој ти е тој процент бе.... ја што сум дрво у баскет, од 12 сигурно ќе погодев едно, можда две.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Сеа баш ме интересираше во регуларна сезона. 42%... кој ти е тој процент бе.... ја што сум дрво у баскет, од 12 сигурно ќе погодев едно, можда две.
Брат на кош кај мене пред зграда ги давам по 10тина слободни по ред на американка кога играме..знам не е исто, сум го научил кошот, понизок бил бла бла.. може смешно звучам, ама многу ме фрустрираат вакви работи, ОСНОВАТА на спортот Кошарка е шутот и слободните, МИЛИОНИ зимаат за таа посрана топка да ја пикнат у обрач, и овој ми шутира 2 од 12 СЛОБОДНИ ?! мрш таму, да сум тренер такви играчи нема да ми припарат на терен, а не па стартер да ми биде.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Жалосно за Вестбрук со вакви идиоти да игра.. Слободно да неможиш да погодиш ајде има такви безкичмењаци (па и богами роберсон личи на еден пред-човечки безкичмењак) .. ама фаул да незнајш да напрајш бе?!?! кој кур бе го погали нене 2+1 му напрај фала пријатно 12/12 од поле плејоф РЕКОРД е тоа.. да ти се плукнам во адамс дефанзивецот да те избуши нене на 35 години.. абе тресни го таму со сета сила да му се врти дур мава слободно

не ме чуди дурант шо си заминал од ваква боранија екипа
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Инаку, не дека имам некој фаворит за МВП, ама оваа утакмица беше само еден убав доказ за тие што викаа дека имале изедначени екипи Харден и Вестбрук. Харден денес имаше прелош ден, 0/7 тројки, 7 трновери, Роберсон комплетно го затвори, од другата страна Расел имаше сосема солиден натпревар за негови стандарди. И сеа доаѓаме до моментот на помош која ја добиваат. Лу, Ерик и Нене заедно 64 поена од клупа, повеќе од сите стартери заедно. А кај ОКЦ ? - Оладипо кој никако да превземе одговорност, втор играч во тимот заврши со 10 шута од игра, Адамс ајде сосема солидно изигра. И ?! Кај се другите ?! Абринес и МекДермот по 5-6 поена шо дадоа, Таж истото. Кантер има договор од 20тина милиони по сезона ако не се лажам, втор или трет најплатен играч им е, денес играше ЦЕЛИ 7 минути крунисани со фантастични 2 поени.
Зборете ми за помош од соиграчи..
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Не заслужуваат ни 2та МВП
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Каква очобол кошарка, единствена серија од сите 8 утакмици од која ме фаќа очобол додека ја гледам...

Aјзеа братот како го користи мис-мечот :uzi:

Бостон 29% за три, Чикаго 22% за три, а Чикаго има и ебени 39% за два...:confused:


:pos::pos::pos:
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Гоберт се враќа, ќе има тегнење уши вечерва
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Јас сфаќам дека Вестбрук е најдобар у ОКЦ и он треба да ги решава текмите, ама последниве 2 шута што ги зема беа очобол. Ако веќе никој друг не знае да шутне, онда нека ги отпуштат сите, нека земат 4 деца од маало и нека му ја подаваат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom