НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.457
Поени од реакции
5.479
Јас мислам дека Лејкерс нема да бидат многу активни летово, Алдриџ веќе извесно е дека ќе оди во Спарс а Гасол негде на исток. Лејкерс ќе го чекаат Дурант следната година.

За Дејвис не знам дали сте сериозни, уште 2 години има договор и потоа е рестриктед а тоа значи дека ќе помнини уште 6-7 години во Пеликанс.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.397
Поени од реакции
108.987
Абе убаво е да се надеваат хејтерите дека Лејкерс ќе се на дното, ама жално за нив ќе е што многу скоро ќе стигне демант. Едноставно Лејкерс е таква франшиза што не може да тоне со години или децении така да очекувајте многу брзо да направат конкурентен тим.
 
G

garthok

Гостин
Не за џабе се Фејкерс, симпатии добиваат најмногу смол маркет тимовите со добар менаџмент. Нека изградат трпеливо шампионски тим ко GSW, Хјустон, Клиперси... Никад.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не за џабе се Фејкерс, симпатии добиваат најмногу смол маркет тимовите со добар менаџмент. Нека изградат трпеливо шампионски тим ко GSW, Хјустон, Клиперси, Kings :D ... Никад.
И од каде Клиперс има шампионски тим? Или пак Хјустон? Кога двете не можат од втора рунда да мрднат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.397
Поени од реакции
108.987
Овој Гарток изгледа до толку го имаат сјебано Лејкерси што ги преебаа Сакраменто на почетокот на новиов милениум што просто ликот не знае што зборува. :icon_lol: Фејкерс биле затоа што не биле смол маркет. :pos:Ајде тогаш и Барса и Реал се фејкери зашо се голем маркет, што кур не освојува Гетафе титули. :icon_lol: Кооооомплекси :kafence:
 
W

wicked_1

Гостин
Овој Гарток изгледа до толку го имаат сјебано Лејкерси што ги преебаа Сакраменто на почетокот на новиов милениум што просто ликот не знае што зборува. :icon_lol: Фејкерс биле затоа што не биле смол маркет. :pos:Ајде тогаш и Барса и Реал се фејкери зашо се голем маркет, што кур не освојува Гетафе титули. :icon_lol: Кооооомплекси :kafence:
Коби 2001ва vs Kings
35.0 ppg, 9.0 rpg, 4.3 apg, 1.25 spg, .473 fg%.

имаше еден дефанзивец, Даг Кристи :icon_lol:
 
Последно уредено:
C

Castiel

Гостин
Не за џабе се Фејкерс, симпатии добиваат најмногу смол маркет тимовите со добар менаџмент. Нека изградат трпеливо шампионски тим ко GSW, Хјустон, Клиперси... Никад.
Хјустон и Клиперс шампионски тимови?:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Овој Гарток изгледа до толку го имаат сјебано Лејкерси што ги преебаа Сакраменто на почетокот на новиов милениум
Немој да зборуваш за најголемата срамота во историјата на НБА, сериозно.

This upcoming NBA season marks the 10 year anniversary of the greatest tragedy in sports history. 10 years ago, the Sacramento Kings were cheated from what would have been their first and only NBA title. Game 6, May 31st, 2002. The Kings would've won this game and won the series 4-2, but the refs stepped in.

https://www.youtube.com/watch?v=qjRcTiwVEwo
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.397
Поени од реакции
108.987
Немој да зборуваш за најголемата срамота во историјата на НБА, сериозно.

This upcoming NBA season marks the 10 year anniversary of the greatest tragedy in sports history. 10 years ago, the Sacramento Kings were cheated from what would have been their first and only NBA title. Game 6, May 31st, 2002. The Kings would've won this game and won the series 4-2, but the refs stepped in.

https://www.youtube.com/watch?v=qjRcTiwVEwo
На тоа и алудирав бе Ставро. :icon_lol:
 
G

garthok

Гостин
Еј колку сте си комплекси, ба другарче што следи фудбал и се разбира го кажа истото дека ради Барса, Реал и нивните буџети, местенките во уефа итн. фудбалот стана неинтересен. Него што the kop за тебе е шампионски тим, тој што ќе влезе во финале само? На почетокот беше коректен сега си попримил од другарчињата од собиранките влијание, ја брукаш функцијата модератор. Другиве не ме тангираат се гледа немаат под 20 год. не го фатиле ни Џордан ни никој али ти бе друже? Дај продужете да си гледате ракомет, фудбал... едноставно со гугл информации, статистики и хејт ништо не постигнувате освен лајкови. У лице да ве прашам кај се наоѓа Оукленд и Охајо на мапа нема да ми одговорите без да го извадите мобилниот. Добро е што кај пола од ваз предизвикувам хејт, тоа говори дњка сум во право. Наспроти вашите подржувачки лајкови меѓу себе. И да, Сакраменто изгубија од Лејкерси баш ради што беа анонимуси и смал пазар. Има цела документарка за тоа. Ѕирнете на јутјуб и анализирајте. Барем во тоа сте добри.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.521
Поени од реакции
7.619
Ми недостига Лејкерс на врвот на НБА , а Спарси сонувам да потонат , најомразен тим ми се.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Еј колку сте си комплекси, ба другарче што следи фудбал и се разбира го кажа истото дека ради Барса, Реал и нивните буџети, местенките во уефа итн. фудбалот стана неинтересен. Него што the kop за тебе е шампионски тим, тој што ќе влезе во финале само? На почетокот беше коректен сега си попримил од другарчињата од собиранките влијание, ја брукаш функцијата модератор. Другиве не ме тангираат се гледа немаат под 20 год. не го фатиле ни Џордан ни никој али ти бе друже? Дај продужете да си гледате ракомет, фудбал... едноставно со гугл информации, статистики и хејт ништо не постигнувате освен лајкови. У лице да ве прашам кај се наоѓа Оукленд и Охајо на мапа нема да ми одговорите без да го извадите мобилниот. Добро е што кај пола од ваз предизвикувам хејт, тоа говори дњка сум во право. Наспроти вашите подржувачки лајкови меѓу себе. И да, Сакраменто изгубија од Лејкерси баш ради што беа анонимуси и смал пазар. Има цела документарка за тоа. Ѕирнете на јутјуб и анализирајте. Барем во тоа сте добри.
Другар, јас од никој не сум попримил, отсекогаш сум гледал да бидам коректен. На собиранка сум бил дури 2 пати, и а посекако не сум од тие луѓе што така лесно попримаат нешто, од некој. Но цело време нешто буцкаш, те Леброн ова, те Кавс ќе му даделе метла на ГСВ, и така натаму. Епа со таков пристап на форумот (немој да ме сфатиш погрешно, не ти го одземам правото за мислење, или провоцирање), треба да бидиш подготвен дека ќе бидеш тема на зафрканции, цитати, и слично. Прокрастинаторот, го знаеме како ваков сиве сезони кога пишува во НБА, но барем никогаш не се пожалил на вакви работи.
Друга работа, се годините. Не знам дали ти делувам за повозрасен, ама и јас не го фатив Џордан многу, многу, пошто имам 23 години. Трета работа е географската карта...која врска има дали некој знае каде се наоѓа Охајо и Оукленд, со НБА? Не живееме во USA па да треба да знаеме од прва (верувам и добри 30-40% од Американците не знаат да покажат, а не пак ние). Да те прашам каде се наоѓа Торино, ќе знаеш? Без везе муабет. Четврта работа ми пишуваш дека сум бил брука за функцијата модератор...па слободно бе друже, имаш тема во која можеш да се пожалиш зошто тоа го мислиш, да го поткрепиш тоа со докази, да добиеш поддршка од други членови овде, па којзнае, можеби и ќе ме сменат. Петта работа ме прашуваш што е Шампионски тим? Па нормално дека Шампионски тим е оној кој цело време е на врвот, кој игра НБА финалиња, Конференциски финалиња, а не екипи кои се константни во плејоф. Еве навивач сум на Чикаго, и последниве 3 сезони е на исто рамниште со Хјустон и Клиперс (кога се резултатите во прашање, друг муабет е тоа што Булс се во каде-каде полесниот Исток), па не ги сметам за Шампионски тим. Во последниве неколку сезони, Шампионски тимови се/беа: Мајами, Сан Антонио, Индијана, и сезонава ГСВ и Кливленд.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom