НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Како стојат ГСВ со пари, имаат доволно да го задржат Грин? Сигурно ќе добие понуда од 12М+ летово.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не го сакам Леброн, ама монструозно го играше плејофов, посебно финалево. Даде се од себе и не успеа, следнава сезона ќе е уште повеќе налутен што значи ќе гледаме одлични утакмици.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.658
Никој не ги хејта GSW, ние го величиме кралот, пошто е најјак. После Џордан секако. Е сега нормално Стефан да е нервозен пошо Лејкерси му се тиње, Коби старее, Надал му изгуби во прво коло... ццц пак ли виолината да ја ставам.
Моментално е најдобар, ама моментално. После Џордан не е најдобар, имаш и факти и бројки кои го докажуваат тоа и не замарај со некои детски закачки, демек интересен си а уствари испаѓаш глуп со тоа што кажуваш одредени небулози. Никој не ти брани да уживаш во играта на Леброн, ствар на вкусови е тоа, ама пред фактите и Боговите молчат. И Лејкерси не се секирај, ќе се вратат у скоро време, Коби ќе оди во пензија, исто како и Леброн ќе отиде, исто како и што Џордан отиде. И да, Коби ќе отиде во пензија, а јас сеуште ќе си навивам за Лејкерс, него што ќе правите вие што навивате за тимот овај играчот Леброн кога он ќе отиде во пензија?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
11074318_843862825721162_8598276702040858144_n.jpg

Most Threes in a single postseason:

1. Stephen Curry: 98
2. Reggie Miller: 58
3. Ray Allen: 57
4. Klay Thompson: 57

Дури и Клеј Томсон за една тројка не го собори досегашниот рекорд. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.658
:pos::pos::pos::pos: Секако дека ќе се вратат, само му треба време... Можеби 2147 ако Коби се реинкарнира дотогаш
Што се тресеш, мислев во наредниве 2-3 години дека ќе се вратат, не одма следнава сезона.
 
W

wicked_1

Гостин
:pos::pos::pos::pos: Секако дека ќе се вратат, само му треба време... Можеби 2147 ако Коби се реинкарнира дотогаш
Највреден клуб у лигата е, преполни се со пари, имат доволно простор у селари кап да потпишат кој сакаат, можат и да го надминат да влезат у luxury tax без проблем.
 
C

Castiel

Гостин
:pos::pos::pos::pos: Секако дека ќе се вратат, само му треба време... Можеби 2147 ако Коби се реинкарнира дотогаш
Се изнасмеа за без врска... Имаа доста салари кап што можат 2 ѕвезди да земат...Башка и коби коа ќе се пензионира ќе им се оствори простор..:Кога можеше Кавс за една сезона да стигне до Финале зашто да не и лејкерс ако го напраат истото со трејдови?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
Ептен ми е мило што Иги зема МВП. Најконстантен беше од прва до последна утакмица ептен на нивоу изигра. Не дека ќе погрешеа и на Кари да му ја дадеа наградата, ама Иги си е Иги :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што се тресеш, мислев во наредниве 2-3 години дека ќе се вратат, не одма следнава сезона.
Ќе покажи времето,од оваа гледна точка сеуште му треба повеќе време[DOUBLEPOST=1434636316][/DOUBLEPOST]
Се изнасмеа за без врска... Имаа доста салари кап што можат 2 ѕвезди да земат...Башка и коби коа ќе се пензионира ќе им се оствори простор..:Кога можеше Кавс за една сезона да стигне до Финале зашто да не и лејкерс ако го напраат истото со трејдови?
Кавс во тимот го имаат најдобриот играч во светот кој моментално е монструм во споредба со другите,Лејкерси кој го имаат?..зарем постои некој играч на пазарот кој е приближно добар како Леброн за да се гради екипата врз него?..а заборави дека Кавси се на истокот каде екипите се мизерни а Лејкерси на западот каде конкуренцијата е огромна?..одлична споредба направи,само малце требаше да се потрудиш
 
C

Castiel

Гостин
Ќе покажи времето,од оваа гледна точка сеуште му треба повеќе време[DOUBLEPOST=1434636316][/DOUBLEPOST]

Кавс во тимот го имаат најдобриот играч во светот кој моментално е монструм во споредба со другите,Лејкерси кој го имаат?..зарем постои некој играч на пазарот кој е приближно добар како Леброн за да се гради екипата врз него?..а заборави дека Кавси се на истокот каде екипите се мизерни а Лејкерси на западот каде конкуренцијата е огромна?..одлична споредба направи,само малце требаше да се потрудиш
Добро ме прочита што пишав? имаат салари кап за 2 ѕвезди...башка коа ќе се пензионира коби наредна сезона ќе имаат за уште една... тоа ти се 3 ѕвезди...Ај сеа потруди се ти да разбереш што ти кажувам..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро ме прочита што пишав? имаат салари кап за 2 ѕвезди...башка коа ќе се пензионира коби наредна сезона ќе имаат за уште една... тоа ти се 3 ѕвезди...Ај сеа потруди се ти да разбереш што ти кажувам..
А ти ме прочита шо напишав?..ти ги спореди со Кливленд шо апсолутно нема никаква врска и логика и јас тука те поправив,а за селари капот никаде не ти реплицирав што автоматски се сложувам но и тоа е релативна работа со оглед на тоа кој играчи ќе ги земат и како ќе се вклопат заедно..ете и во 2012 ги зедоа Хауард и Неш па беа катастрофа..
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Лејкерс по мене треба да иде на веѓата. Играчина тешка ќе биде само да се најде во поквалитетен тим.
Нека не продолжува со Пеликанине,ќе си ја ебе кариерата.
 
G

garthok

Гостин
Лејкерс по мене треба да иде на веѓата. Играчина тешка ќе биде само да се најде во поквалитетен тим.
Нека не продолжува со Пеликанине,ќе си ја ебе кариерата.
Напротив, све што отиде во Лејкерс се испозаеба ради лошиот нивен менаџмент и егото на Брајант. Нека си седи у Пеликанс а овие нека тонат, баш убаво е за око онака на дното на табела.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom