НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Големиот и моќен ГСВ што игра тимска кошарка, и играта не им се базира на тројки, така ? :ROFLMAO:
Не сум знаел досега, дека ако тимот е шутерска екипа, под дифолт не играат тимска кошарка? Погледни му ги бројките на сите играчи на ГСВ, и види како се кај сите рамномерно распореден бројките, во сите параметри.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
А тамам си мислев дека трт е минато.:tapp:,не знам што толку ви падна тешко што рече Стефан дека Лал ќе се врати на врвот побргу него ли што можете да замислите.Уствари знам овде има повеќе хејтери на Коби и Лал,него ли они што вистински го сакаат Леброн.Инаку кога се работи за модераторот на темава,значи ни го знам лично ни на фб,али реално супер си ја врши работата(y).Треба да ти дојде Види Фотос,па тогаш да се буниш.Значи ко што гледам дозволено е се освен лични навреди,што сакате повеќе.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
The off season came way too early this year....
Дај пишувајте за драфтот, за дестинации на слободни агенти и слично, нема поента да се оспорува дали екипа која има 83-20 рекорд цела сезона , не многу измени во ростер од минатата сезона, со руки тренер, играла тимска кошарка или не. Ако не играат тимска кошарка, нема да има втор најефикасен напад, со најбрзо темпо на игра, највеќе асистенции како тим по утакмица. Топ 5 се во шутнати тројки но кој им ги брани кога дечките си ги погодуваат со 39,8%! Перфектна сезона изиграа, а страшно е што имаат уште можност за напредок. Очекувам да остане истиот ростер и наредната година пак да газат.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Дејвид Ли има уште една година од договорот, скоро сигурно е дека ќе биде трејдан со оглед дека ќе земе 15.5 милиони следната година, така?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Дејвид Ли има уште една година од договорот, скоро сигурно е дека ќе биде трејдан со оглед дека ќе земе 15.5 милиони следната година, така?
Вчера читав дека GM-от на ГСВ, веднаш се фатил за работа, и одма барал тим во кој би го трејдал Ли.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.092
Поени од реакции
4.927
Еј колку сте си комплекси, ба другарче што следи фудбал и се разбира го кажа истото дека ради Барса, Реал и нивните буџети, местенките во уефа итн. фудбалот стана неинтересен. Него што the kop за тебе е шампионски тим, тој што ќе влезе во финале само? На почетокот беше коректен сега си попримил од другарчињата од собиранките влијание, ја брукаш функцијата модератор. Другиве не ме тангираат се гледа немаат под 20 год. не го фатиле ни Џордан ни никој али ти бе друже? Дај продужете да си гледате ракомет, фудбал... едноставно со гугл информации, статистики и хејт ништо не постигнувате освен лајкови. У лице да ве прашам кај се наоѓа Оукленд и Охајо на мапа нема да ми одговорите без да го извадите мобилниот. Добро е што кај пола од ваз предизвикувам хејт, тоа говори дњка сум во право. Наспроти вашите подржувачки лајкови меѓу себе. И да, Сакраменто изгубија од Лејкерси баш ради што беа анонимуси и смал пазар. Има цела документарка за тоа. Ѕирнете на јутјуб и анализирајте. Барем во тоа сте добри.
Ти брат ја брукаш функцијата човек...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.092
Поени од реакции
4.927
Големиот и моќен ГСВ што игра тимска кошарка, и играта не им се базира на тројки, така ?
Ова се погодени тројки а најтешко е изградиш акција и да имаш слободен шут за три, е тоа е тимска кошарка.
 
Z

ziko bt

Гостин
Ај веќе ко вртите муабет биг/смол маркет,кој клубови би ги карактеризирале како биг маркет покрај ЛАЛ,ЊуЈорк,Мајами,Булс и ваљда Хјустон и Филаделфија ако одиме по големина на градови?
Ете пред се ме интересира за Спарс и Бостон кој важат за трофејни франшизи?
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Ај веќе ко вртите муабет биг/смол маркет,кој клубови би ги карактеризирале како биг маркет покрај ЛАЛ,ЊуЈорк,Мајами,Булс и ваљда Хјустон и Филаделфија ако одиме по големина на градови?
Ете пред се ме интересира за Спарс и Бостон кој важат за трофејни франшизи?
Бостон е култоролошки центар и поранешен главен град на Британска Америка а Сан Антонио нафташка мека.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Поголеми глупости не сум прочитал на форумов цела сезона колку последниве неколку страни.Незнам како не ве мрзи да се расправате и докажувате кој повеќе знае,гледа и од кога гледа НБА.(n)

За муабетов според мене биг маркет екипи се само Лакерс,Њу Јорк и Мајами.Под тоа подразбирам екипи кој можат да привечат големи играчи без разлика на моменталната состојба во екипата поради многу фактори.Имаше баш статија за Драгич кој како слободен агент само овие три тима ги посочил како тимови во кој би сакал да игра и американциве пишуваа дека после доста време се осетила разликата помеѓу тие смал и биг маркети што се помалку има влијание...Погледнете ја само табелата последниве неколку години и топ 8-те екипи сезонава во плејоф.Нема причина за Хејт кон големите маркети поради тоа што си има ограничувања во НБА и нема зошто екипите да не си ги користат своите предности инаку нема екипа што нема пари во НБА...

Време е да се посветиме тука кон драфтот кој е за недела дена ке биде доста занимливо таму.За моиве се молам некако Окафор да падне до 4,а Порцингис не го сакам во никој случај.Ако не Окафор бар Русел али се ми мириса ке идат овие топ 3 и или ке го промашиме пикот или ке истрејдаме и ке беде џабе фул танкот сезонава :mad:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Поголеми глупости не сум прочитал на форумов цела сезона колку последниве неколку страни.Незнам како не ве мрзи да се расправате и докажувате кој повеќе знае,гледа и од кога гледа НБА.(n)

За муабетов според мене биг маркет екипи се само Лакерс,Њу Јорк и Мајами.Под тоа подразбирам екипи кој можат да привечат големи играчи без разлика на моменталната состојба во екипата поради многу фактори.Имаше баш статија за Драгич кој како слободен агент само овие три тима ги посочил како тимови во кој би сакал да игра и американциве пишуваа дека после доста време се осетила разликата помеѓу тие смал и биг маркети што се помалку има влијание...Погледнете ја само табелата последниве неколку години и топ 8-те екипи сезонава во плејоф.Нема причина за Хејт кон големите маркети поради тоа што си има ограничувања во НБА и нема зошто екипите да не си ги користат своите предности инаку нема екипа што нема пари во НБА...

Време е да се посветиме тука кон драфтот кој е за недела дена ке биде доста занимливо таму.За моиве се молам некако Окафор да падне до 4,а Порцингис не го сакам во никој случај.Ако не Окафор бар Русел али се ми мириса ке идат овие топ 3 и или ке го промашиме пикот или ке истрејдаме и ке беде џабе фул танкот сезонава :mad:
Биг маркет се дека прават повеќе пари, нормално повеќе фанови, поголем прилив и можат во било кое време да го надминат салари капот. Исто така слободните агенти преферираат поголеми градови, кој ќе ти се нафати да игра во Јута, Минесота, Шарлот ако има понуда и од Мајами? Јас навивам за екипа од мал маркет и не се жалам на тоа, баш е многу поинтересно. Се знај дека малите маркети прават екипи преку драфтот, имаш екипа со многу млади играчи кои полека напредуваат, некој ќе биди шупелка, некој подобар и така 3-4 сезони додека не се направи некоја основа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom