НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Американците Игудала го читат. УО=У се чита[DOUBLEPOST=1434552928][/DOUBLEPOST]
Си скокам од тим на тим како шо ми одговара. Имаш проблем?
чим ти е убаво да скокаш скокај си:icon_lol::icon_lol::icon_lol:... И што убаво леброн освои прстен на гостински терен....мераци...
 
G

garthok

Гостин
Американците Игудала го читат. УО=У се чита[DOUBLEPOST=1434552928][/DOUBLEPOST]
Си скокам од тим на тим како шо ми одговара. Имаш проблем?
Во некои делови, саут вест натака се изговара и о, така слабо се слуша, и Плавчич од спорт клуб баш така го изговара.
Кога ќе скокнеш на Кингси елај да си попраиме муабет пошо очигледно само ја сум тука.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.534
Поени од реакции
17.912
Е тоа здравје ако го земете Леброн,ондак ќе си имате тема на муабет:D
 
G

garthok

Гостин
Никој не ги хејта GSW, ние го величиме кралот, пошто е најјак. После Џордан секако. Е сега нормално Стефан да е нервозен пошо Лејкерси му се тиње, Коби старее, Надал му изгуби во прво коло... ццц пак ли виолината да ја ставам.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.212
Поени од реакции
5.233
Никој не ги хејта GSW, ние го величиме кралот, пошто е најјак. После Џордан секако. Е сега нормално Стефан да е нервозен пошо Лејкерси му се тиње, Коби старее, Надал му изгуби во прво коло... ццц пак ли виолината да ја ставам.
Еднаш генијалец како тебе се раѓа :)
 
C

Castiel

Гостин
Никој не ги хејта GSW, ние го величиме кралот, пошто е најјак. После Џордан секако. Е сега нормално Стефан да е нервозен пошо Лејкерси му се тиње, Коби старее, Надал му изгуби во прво коло... ццц пак ли виолината да ја ставам.
не можеш пред коби да го стаиш со само 2 прстени и 4 изгубени финалиња...по никоја логика...ако стигне до 5 ондак ќе е пред коби ...вака не е...
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.758
Поени од реакции
11.732
Мислам дека Леброн ќе ја заврши кариерата со 4-4 скор во финалињата, евентуално 5-4 али тешко. Еве на 30 години го изигра веројатно најдобриот плејоф, има уште 3 до 4 години врвна кошарка у него, а додека е на исток ќе игра финалиња.

Инаку јас не глеам што е толку страшно ако изгубиш во финале? Секако е подобро отколку да изгубиш во прва/втора/трета рунда или уопште да не играш плејоф.
Во два од тие четири порази имаше значително послаб тим, во другите две финалиња беше надигран. Можеби доколку беа здрави Кајри и Лав ќе беше друга приказната, али такви муабети сега се глупи.

Со финалево само докажа дека е најдобар играч на планетава, и тоа веќе не може да се оспорува. А и еве веќе сега на 30 години јасно е дека ќе заврши како еден од најдобрите, лично за мене втор после МЈ.

Додека пак од друга страна Голден Стејт покажаа дека се најдобриот тим, па со тоа и заслужено се шампиони, исто многу ми е мерак за Андре. (y)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
When Iguodala was in, LeBron shot 38% and the Cavs were -55. When he sat, LeBron shot 44% and the Cavs were +30. Заслужено си зема МВП и никој неможе да му го оспори тоа. Исто Дејвид Ли е првиот играч драфтуван од никс во прва рунда што освоил титула по Дарел Вокер што земал титула со Булс `93 :bravobe:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.858
When Iguodala was in, LeBron shot 38% and the Cavs were -55. When he sat, LeBron shot 44% and the Cavs were +30. Заслужено си зема МВП и никој неможе да му го оспори тоа. Исто Дејвид Ли е првиот играч драфтуван од никс во прва рунда што освоил титула по Дарел Вокер што земал титула со Булс `93 :bravobe:
Од ваквиве "факти" ми се слошува..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.898
Поени од реакции
23.289
И пак тука некој експерт ќе се прави а појма си нема од кошарка и ќе вика тоа што Кари го погаѓа не била знаење ни талент...:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Сине, ти уште не сваќаш дека у таа реченица немаше никаква негативна конотација, и уште не сваќаш што сакав да кажем..
А ме мрзи да цртам сеа, се извиниуем на Коп ако Амеба го сватил некој како навреда, сеа гледам дека требало да биде сватено као комплимент !!

Честитки до ГСВ, заслужено, среќно пак ќе кажем али заслужено тотално, од сеа ставајте паре дека догодина Кливленд зема титула освен ако Хјустон не ги земе Крис Пол и Ламаркус Олдриџ !! :)

A кога ќе ми текне дека Џо Думарс му даде приоритет на Џош Смит у фри ејџенсито таа година, а Иги беше печен за Детроит ... :place:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
Од ваквиве "факти" ми се слошува..
Ја не го гледам како некој опасен факт, туку како исмевање на фронт офисот на Никс/ несреќа да го имаш најјакиот тим во последните 20 години во времето на Џордан, Милер итн.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
За следна сезона сакам Олдриџ да дојде, Данкан да остане и да се направи push на последна титула за Данкан, а Олдриџ со Ленард ќе има уште 3-4 добри сезони за него откако ќе се пензионираат старците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom