НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Нема место за Леброн во Селтикси. Таман екипа си направија, не им треба никаков Леброн. Само Ирвинг и Хејвард да се приклучат на моменталниов ростер, многу се очекува од Бостон. Наредна или понаредна сезона Селтикси ќе изгледаат како моменталниов Голден Стејт.
 
G

garthok

Гостин
Кога се збори за прстени не е муабетот да се спореди Леброн и Заза, туку двајца одлични играчи. Муабетот е дека прстените ги разграничуваат топ10 од топ5 од топ3 играчи.
Така е. Според оваа логика Ајверсон не е ни во топ 100.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Момци, како сакате вртете ја не му одат во прилог овие факти на Леброн. Никој не спори дека е играчиште, еден од најдобрите што некогаш го заиграл спортов, ама некои слепи дечишта ептен ја претеруваат у последно време, сквернават имиња на величини ко Меџик, Џордан, Коби и компанија. Нарочито ме нервира што замараат за Џордан, човекот кој и ден денес е поголем фактор од секој човек кој игра кошарка, човекот ради кого се менуваа одбрани, правила, човекот ради кого НБА стана глобален бренд, човекот ради кого се сменија многу работи во кошарката. Мене омилен играч ми е Коби, израснав со неговите игри, ама полека малце, Џордан, празно место па многу други. Ликот од двегодишна пензија се врати и рокна трипит без око да му трепне, едноставно имал мајндсет како никој до сега.

И доста замарање со вакви муабети, заврши сезоната, нека им е честита титулата на ГСВ, ако имаат фанови на форумов воопшто, се надевам следната ќе биде далеку поинтересна, барем финалето.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Се си мислам дека Брон и Џорџ ке идат во Лејкерс а Буги у Вашингтон.Брон имаше изјава како требало да размисли и за децата и фамилијата овој пат,а се знае од ЛА нема подобро место.Плус има таму вили и свашта Бронко.На страна што со ЛА иде маркетинг слава и слично.Исто со Бол и таа екипа се подржуваат многу...За Џорџ исто јавна тајна е дека иде во ЛА.Очекувам Инграм и Рендл со sing and trade да ги дадат за уште една звезда или да ги уклопат некако да пробаат да ги направат играчи околу Бол,Џорџ и Џејмс.Неможе НБА без Бостон-Лејкерс ривалство...

За на истокот очекувам Буги кај другарчето да иде и да пробаат протов Фила и Бостон нешто повеќе.

Ке биде интересно како и дае само да се склопат бар две три екипи да ги бутне некој мувливе голден неможам да ги смислам.Кај се педерски склопени уште среќа у гз имаат се им се повредуваат противниците.Плус што судииве на Работнички им судат..
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Момци, како сакате вртете ја не му одат во прилог овие факти на Леброн. Никој не спори дека е играчиште, еден од најдобрите што некогаш го заиграл спортов, ама некои слепи дечишта ептен ја претеруваат у последно време, сквернават имиња на величини ко Меџик, Џордан, Коби и компанија. Нарочито ме нервира што замараат за Џордан, човекот кој и ден денес е поголем фактор од секој човек кој игра кошарка, човекот ради кого се менуваа одбрани, правила, човекот ради кого НБА стана глобален бренд, човекот ради кого се сменија многу работи во кошарката. Мене омилен играч ми е Коби, израснав со неговите игри, ама полека малце, Џордан, празно место па многу други. Ликот од двегодишна пензија се врати и рокна трипит без око да му трепне, едноставно имал мајндсет како никој до сега.

И доста замарање со вакви муабети, заврши сезоната, нека им е честита титулата на ГСВ, ако имаат фанови на форумов воопшто, се надевам следната ќе биде далеку поинтересна, барем финалето.
Види, од една страна збориш за тоа колку се deluded фановите на Леброн, а од друга страна си ептен необјективен коа се работи за НБА и еве веќе втор пост денес форсаш и го упикуваш Коби во ист кош со играчи каде што не му е местото. Ѕвер е Коби, ама ко што е тука преувеличен не е ни на лејкерс граунд.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Види, од една страна збориш за тоа колку се deluded фановите на Леброн, а од друга страна си ептен необјективен коа се работи за НБА и еве веќе втор пост денес форсаш и го упикуваш Коби во ист кош со играчи каде што не му е местото. Ѕвер е Коби, ама ко што е тука преувеличен не е ни на лејкерс граунд.
?
Не му е местото на Коби покрај Џордан и Меџик? Ок, што да ти кажам повеќе... :toe:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Најреално е ЛеБрон да иде у Филаделфија, мада денеска све е могуќе. Иначе кога сме кај НБА прстените и дарко миличиќ има НБА прстен :cool::cool::cool:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Најреално е ЛеБрон да иде у Филаделфија, мада денеска све е могуќе. Иначе кога сме кај НБА прстените и дарко миличиќ има НБА прстен :cool::cool::cool:
И медведенко има 3, ама нивниот удел за истите е приближно 0, неспоредливо со оној удел кој го имаат главните играчи на тимовите што лапаат титули.
За Леброн најпаметно е да остане на истокот ( филаделфија ), вака ќе ризикува и низата со финалиња да ја прекине. Не дека нешто му гарантира хјустон, дечкиве два пати изгубија по 30 и 40 разлика у ФИНАЛЕ на конференција со Воиниве, а да не зборам дека многу поголем товар ќе паѓа врз Леброн тука отколку што би било случај на истокот, таму и поодморен ќе влезе у плејоф а и во финалето на истиот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Појасни де, објасни ни на нас што не разбираме зошто Коби не може да се стави во ист кош со Меџик и Џордан. Самиот Меџик има изјавено дека Коби без конкуренција е најдобриот Лејкер на сите времиња, а мислам дека нема потреба да ти набројувам кој се играл во Лејкерс.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Појасни де, објасни ни на нас што не разбираме зошто Коби не може да се стави во ист кош со Меџик и Џордан. Самиот Меџик има изјавено дека Коби без конкуренција е најдобриот Лејкер на сите времиња, а мислам дека нема потреба да ти набројувам кој се играл во Лејкерс.

До утре да се објаснуваме нема да смени ништо. Имамо подруги гледишта на кошарката, и сум дигнал руке од објаснувања со људи што Дјурент го сметаат за подобар играч од Леброн и се палат на кошаркава на ГСВ.

На крај краева форум е, ти имаш право да напишеш вакво нешто, ја имам право да ти се насмеем, и тоа е тоа

Според мене Леброн е едини играч што може да се стави близу или у ист кош со МЏ, Коби е у кош со Меџик тука си у право :)

А у Лејкерс не играле ни МЏ ни Леброн, така да немора да ми наброиш кој играл у Лејкерс
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
До утре да се објаснуваме нема да смени ништо. Имамо подруги гледишта на кошарката, и сум дигнал руке од објаснувања со људи што Дјурент го сметаат за подобар играч од Леброн и се палат на кошаркава на ГСВ.

На крај краева форум е, ти имаш право да напишеш вакво нешто, ја имам право да ти се насмеем, и тоа е тоа
ЈАс не сум пишал нигде дека Дурант е подобар од Леброн, ако алудираше на мене. Небитно е, не мора да ми одговориш, ама стварно не гледам што е чудно во мојот пост, секако и Леброн спаѓа помеѓу тие набројани, Бил Расел, Џабар, Чембрлејн, Лери Брд, ама ете ми текна само тие 2-3ца да ги спомнам.

И да, тоа што тебе не ти се допаѓа кошарката на ГСВ не значи дека тоа не е добра кошарка. Никој не ти вика ништо за тоа, ствар на вкус е, ама не ги прави останатите како да се ментални, а сведочиме на една од најдоминантните франшизи во историјата на НБА.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
А што и фали на кошарката на ГСВ? Или дека тебе не ти се допаѓа и останативе не знаеме ништо и сме мрднати а?

Глуп си бе ти, читај што пишува у постот пред да ме цитираш.

Не се објаснувам со људи што им се свиѓа ова што го игра ГСВ затоа што мене не ми се свима и убаво пишува ама еве со големи букви ИМАМО РАЗЛИЧНИ ГЛЕДИШТА НА КОШАРКАТА И ДО УТРЕ ДА СЕ ОБЈАСНУВАМЕ НЕ ВРЕДИ
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
А каква кошарка поштоваш?Кој тим игра кошарка каква што сакаш?Баш ме интересира.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom