НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Небо земја разлика е во коментаториве од ESPN и TNT. Џеф Ван Ганди, Марк Џексон и Мајк Брин се 300 пати подобри од Марв Алберт, Реџи Милер и Крис Вебер.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Такер со оваа тројка ги отпиша Вориорси, која утакмица ја игра типот, какo во транс..:vozbud:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Тешко дека и на гости ќе повторат ваква шутерска вечер, многу потфрли Кари, толку се изгубија Вориорс дури почнаа да солираат.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
My next chapter..


Мала шала.. лабаво голден си лапа титула и годинава.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Бреј каква утакмица изиграа Хјустон и во напад и во одбрана, скоро перфекција. Гордон мислиш Кари е, a Такер и Ариза ја направија разликата дефинитивно. Ќе видиме дали ќе можат да повторат ваква вечер, се сомневам ама не би имал ништо против.

ГСВ очај освен Дурант. Волку лоша утакмица никогаш не изиграле, од 15 изгубени па може едно 10 беа чисто нивни без Хјустон да ги форсираат.
Кари дали му требаат утакмици да се врати во ритам или што му е ама ова што го изигра денес беше ужас. Томпсон до топка не дојде, ме мрзи да проверувам ама не верувам да зема повеќе од 10 шута од кои скоро ниту еден не беше од отворена позиција.

Многу форсираат изолација на Дурант ГСВ и тапа ми се за гледање, треба да играат повеќе како порано со блокови од Грин/Заза/Иги, повеќе движење во напад и стварање на отворени позиции за Кари, Клеј и останатите. Не знам зошто воопшто не ги игра Џавал и Заза.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
4.955
Да бе.И Ајзеа до лани кинеше па годинава беше аматер во Кавс.И Лав и сите останати исто така.Наеднаш стануваат аматери покрај Леброн.Немој жити се.Нека викнат некој асолен тренер ќе видеме колку ќе бидат аматери.
Ајзеа сам се еба, богиња беше во Бостон, оди во Кавс незнам колку мислеше да биди истиот и да има слобода покрај Џејмс, за Лав колку шо знај - толку и незнај е сега зависи во текот на мечот можи да гледаш топ игри од него или со неговото незнаење пиљара можи да отвори :D:pos::pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Не се ебал сам Ајзеа, него ГМ-то на Бостон изигра најпаметно на светот, му извади максимум на тој миџет, а го донесе Ирвинг, апгрејд х100000000 во однос на Ајзеа.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Не се ебал сам Ајзеа, него ГМ-то на Бостон изигра најпаметно на светот, му извади максимум на тој миџет, а го донесе Ирвинг, апгрејд х100000000 во однос на Ајзеа.
И на полусезона лани можеше да го трампа за Џорџ или Буги ама издржа до лето и доби уште појак играч во Кајри.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не се ебал сам Ајзеа, него ГМ-то на Бостон изигра најпаметно на светот, му извади максимум на тој миџет, а го донесе Ирвинг, апгрејд х100000000 во однос на Ајзеа.
Нешто слично верувам ќе се случи и со Роузир. Плејфов крена валуе (шо би рекол Чарли :D) и на лето верувам ќе биде мамка во некој голем трејд на Селтикси.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Пa или Смaрт или Рoзиер, некoј ќе мoрa дa си зaмине. Немa шaнси дa успеaт дa ги плaтaт сите игрaчи. Веќе имaaт двa мaкс игрaчи вo рoстер, a вo иднинa ќе требa дa се плaтaт и Ирвинг и Брaун. Бaш ме интересирa штo ќе излезе oд oвoј прoект нa Бoстoн.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Пa или Смaрт или Рoзиер, некoј ќе мoрa дa си зaмине. Немa шaнси дa успеaт дa ги плaтaт сите игрaчи. Веќе имaaт двa мaкс игрaчи вo рoстер, a вo иднинa ќе требa дa се плaтaт и Ирвинг и Брaун. Бaш ме интересирa штo ќе излезе oд oвoј прoект нa Бoстoн.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Hayward имa дoгoвoр дo 2020/21
Horford имa дoгoвoр дo 2019/20
Irving имa дoгoвoр дo 2019/20
Tatum имa дoлг руки дoгoвoр дo 2021/22
Morris и Smart имaaт дoгoвoр зa уште еднa гoдинa и aкo Бoстoн сaкa дa ги зaдржи ке требa сегa дa им пoнуди нoви дoгoвoри бидејќи нa крaјoт нa следнaтa сезoнa ке бидaт слoбoдни игрaчи.
Brown имa дoлг руки дoгoвoр дo 2020/21
Rozier имa дoгoвoр дo 2019/20.
Приличнo дoбрo им се изменaџирaни дoгoвoрите нa игрaчите.Oвa летo aкo сaкaaт дa ги зaдржaт Morris и Smart ке требa дa им пoнудaт сoлидни нoви дoгoвoри.
Следнoтo летo мoжеби ке требa дa пoтпишaт 3 max дoгoвoри сo Harford,Irving и Rozier, a нaреднoтo сo Hayward и Brown.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom