НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, CLE, SAS, BOS, OKC, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 24 ноември 2017.
 1. Utah Jazz

  22 гласови
  23,4%
 2. LA Clippers

  66 гласови
  70,2%
 3. Memphis Grizzlies

  28 гласови
  29,8%
 4. Denver Nuggets

  41 гласови
  43,6%
 5. Minnesota Timberwolves

  59 гласови
  62,8%
 6. Portland Trailblazers

  41 гласови
  43,6%
 7. New Orleans Pelicans

  31 гласови
  33,0%
 8. Dallas Mavericks

  12 гласови
  12,8%
 9. LA Lakers

  10 гласови
  10,6%
 10. Toronto Raptors

  62 гласови
  66,0%
 11. Washington Wizards

  60 гласови
  63,8%
 12. Milwaukee Bucks

  58 гласови
  61,7%
 13. Miami Heat

  31 гласови
  33,0%
 14. Indiana Pacers

  13 гласови
  13,8%
 15. Detroit Pistons

  22 гласови
  23,4%
 16. Charlotte Hornets

  27 гласови
  28,7%
 17. Philadelphia 76ers

  43 гласови
  45,7%
 18. Orlando Magic

  7 гласови
  7,4%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  26.418
  Допаѓања:
  55.217
  :icon_mrgr::icon_mrgr:


   
  На Krstev и Zarniwoop им се допаѓа ова.
 2. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.980
  Допаѓања:
  9.037
  Хорфорд цела утакмица нигде го нема и откога го бутна намерно ЏР копилето последни 5 минути 10 поени, скокови, украдени топки, асистенции :cuc:
  Смарт е играч каков што и треба на секоја екипа, нема изгубена топка за него, искина. Тејтум, Браун, Розиер и остала багра стандард како и секогаш, само нека продолжат вака нема сопирање.

  ЛеБрон, освен ако не му смета уште едно изгубено НБА финале подобро нека дигне раце од серијава и нека му ја мисли за следна сезона пошто со вакви соиграчи никогаш нема да направи нешто.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.243
  Допаѓања:
  1.614
  Тејтум кaкoв шут имa чoвече, ме пoтсеќa нa Реј Ален и пo техникa и пo прецизнoт. Мaшинa. Требa мaлце пoвеќе дa гo кoристaт вo нaпaд.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  26.418
  Допаѓања:
  55.217
  :pos::pos:
   
  На Марли, MacedoniaTimeless, Aleksandar91 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. HULK

  HULK Black & White Fighter

  Член од:
  12 август 2008
  Мислења:
  1.329
  Допаѓања:
  369
  Многу '' професори за баскет има на темава '' Бостон требаше да јаде метла и од Милвоки, па од Филаделфија па сега и од Кливленд според "стручњаците''. Едно е човек да е реален а сосема друго само да се хејта а да се нема никакво познавање од кошарка. Со деца им игра на "sвездиве'' Стивенс и ги гази. Незнам што ќе се дешаваше да беа на располагање сега и Гордон и Кајри. И да ја изгубат серијава капа доле за момциве.
   
  На Invader, vlatkobond, TGTBF и уште 7 други им се допаѓа ова.
 6. Castiel

  Castiel Гостин
  Eве го копилето ЏР. Поради немоќ и не знаење како да направи некаков импакт каков фаул прави. Поради ова можеше Ал сериозна повреда да има. Гнаса играч. Никад веќе успех да не види.
   
  На Krstev и K.Warrior им се допаѓа ова.
 7. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.751
  Допаѓања:
  8.394
  Вау браво си ми нашол пост од сред сезона.. Колку време ти требаше? Или ми имаш зачувано 100 постови со предвидувања па ќе реплицираш на секој кај шо сум згрешил? :popce:
   
 8. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.727
  Допаѓања:
  7.244
  Не е лошо да се згреши, милион постови има каде сите сме згрешиле, финтата е што ти си толку сигурен во тоа што го кажуваш. Ако било сред сезона тогаш што кур си се смеел дека никој нема да ги запре? Тоа покажува дека ти врска си немаш, значи си земал се смееш ко зелен демек готово кралот ќе се прошета на истокот. Бостон биле незрели и затоа немале никакви шанси, вауу експертот. Немам спремено постови ама се сеќавам дека рече ако кралот не стигне до финале ќе исчезнеш, најмалку 2 најмногу 5 утакмици сме до тоа. Ај зз.
   
  На GreenRoot и Krstev им се допаѓа ова.
 9. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.751
  Допаѓања:
  8.394
  Добро бе дудук кој го имаше тука Бостон дека ќе стигни во финале пред да почни плејофот? Еден најди ми со такво мислење
   
 10. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.727
  Допаѓања:
  7.244
  Ама и никој не рече дека метла ќе јадат, а кралот ќе се шетал. Ок е, тим без тренер ќе мавал метли на тим со најдобриот тренер. Мхммм.
   
 11. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.099
  Допаѓања:
  1.015
  Некa ги прибере некoј децaвa.
   
 12. Довичински

  Довичински TheTruth

  Член од:
  8 февруари 2009
  Мислења:
  3.639
  Допаѓања:
  821
  Брат ни Р од Реј Ален нема, не зезај.. :D
   
  На MacedoniaTimeless и Aleksandar91 им се допаѓа ова.
 13. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  3.630
  Допаѓања:
  3.543
  Со Реј Ален заедничко им е само тимот,ништо др.
   
 14. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  965
  Допаѓања:
  1.727
  Не му се лути, познат е на темата по тропање на глупости и нелогичности и менување на тимови, играчи и тренери... јбг, не има секакви.

  Он топик:
  Очекував Леброн да се врати во серијава ама покрај онака изгубени соиграчи навистина не знам дали го заслужуваат во нивниот тим (додуша сам си ги бираше, секогаш сам си ги бирал оние кои играат со него).
  Бостон засега успева со срце на терен, со огромен талент на руки играчи и со невероватно добар тренер да парира на екипа која носи шамоионски прстен зад себе. Не е мала работа тоа. Чисто ради убавината на плејоф натпреварите се надевам дека Кливленд ќе се врати на 2:2

  Истото и во серијата кај Хјустон со ГСВ, очекував првите да дадат посериозен отпор и натпревари со 100+ поени бидејќи баскетот кој го игра Дантони е фати шутни и со брза транзиција. Арно ама има еден КД фактор на кој во денешницава не може лек да му се најди.
  Сега станува јасно зошто премина во ГСВ, дури почнувам и да го оправдувам тоа иако во прв момент не ми се свиѓаше... Едноставно ќе ја поебеше кариерата и прајмот заедно со Вестбрук во тим и организација која не е шампионска. Сепак, на крај на ден играат за титули, а тука титулите не му бегаат доколку драстично не се промени нешто во НБА т.е. дури Бронко не премини во тим со добар тренер и суперстар играчи. Дури и тогаш е знак прашалник кој и како ќе му парира на Дјурант и Кари во нивните прајм години.
  Хјустон ако земи таму 2 натпревари ќе биди добро, зависи од ГСВ што и како со серијава.

  @ilz пикот некни на Харден овер ти беше добар (без разлика што те дупчеа на темава), сепак пази со влогот и колку ставаш ;)
   
 15. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  3.630
  Допаѓања:
  3.543
  Го хејтавте КД како да заминал на клупа во гсв колку да земи прстен.А главен играч им е минатите 2 години.
   

Сподели преку: