Музички вести

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.185
Поени од реакции
5.092
Мене, искрено скроз глупава ствар ми е оваа дебата. Пред се`, ја мразам елитистичка поставеност на просветлените луѓе, на луѓето кои имаат можност да се себереализираат, таа омраза спрема секојдневниот човек кој, најчесто кубури за живот и нема време да се просветли. Луѓето што работат 15 саати дневно немаат време да одат да слушаат Eric Satie интерпретација или да одат на концерт на Slowdive. Ова не е век на авангардата наспрема традиционалното. Ова е век, за жал на тие што имаат време и можности да се културно реализираат и тие што немаат.

п.с. не велам дека турбо фолк слушаат само луѓе кои немаат средства, но, тоа просветлување кои рокерите сакаат да го направат не може да оди од горе-надолу, првин треба да се средат околностите во кои живееме.

п.п.с. никогаш немам слушано турбо фолк.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.952
Поени од реакции
30.563
Linkin Park singer Chester Bennington has committed suicide

.... cccccc

prvo kris kornel, sea i ovoj se obesi, i so dvata benda pominav detstvo u pm, od onie generacii bev sto pocnaa so alternativna muzika i prv album doma im bese hybrid theory
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.152
Поени од реакции
61.136
Јаки песни имаа на Хибрид Теори и Метеора, потоа како да почна да им паѓа квалитетот...

Р.И.П :(
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.084
Поени од реакции
15.246
Што е со луѓево, најлесно е да се откажеш од живот.... Уу јеботе тапа момент, еден од најдобрите вокали на музичката сцена.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
274
Поени од реакции
369
Сеуште не ми се верува. Еден од најомилените бендови, бенд со кој израснав. Такви песни, таков легендарен глас не се раѓа повеќе. Бев убеден дека еден ден ќе одам на нивен концерт. Сите нивни албуми беа фантастични и уникатни, можеби со исклучок на Thousand suns, но и таму имаше пар извонредни песни. Не требаше да се реши на ваков чекор, не требаше.

R.I.P. Chester :place::place::place:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
788
Поени од реакции
216
:place:Тази новина ме разби. Аз сум во шок. Линкин Парк е моja наи-омилена банда и не сум верувала, дека ке се случи тоа.:place::place::place::place:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.182
Поени од реакции
12.875
Нешто тазе од денеска :D


П.С. За ноември во Борис Трајковски е најавен концерт на Brit Floyd, трибјут на Пинк, им бев на концерт еднаш, неверојатни се, никако да не ги пропуштите.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.186
Поени од реакции
11.157
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom