Музички вести

Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
48
Деновиве по интернет можете да го погледнете новиот спот на Металика. Се работи за песната The Day that Never Comes од новиот албум Death Magnetic. По St.Anger, Металика најавија враќање на стариот саунд, а ангажирањето на Рик Рубин ја има таа цел. Мене новава песна повеќе ми звучи на саундот од времето на Load и Reload. До излагањето на целиот албум останува да се надеваме дека и овој пат, Рик Рубин ќе докаже дека е најголемиот продуцент во рок музиката.

 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Друже, воопшто албумов не личи на Load и Reload.

Само вокалот на Џејмс е променет, инаку звукот е прилично добар.

Да му е бил стариот вокал од 80тите, албумов влегуе во легенди под хитно. Ама, се согласувам дека на делови завлечува на нешто друго де, некои експерименти со терци и слично, ама во главно е тврд, без попуштања. :)
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
78
Поени од реакции
3
THE DAY THAT NEVER COMES dosta e dobra pesnat za razlika od st. anger prilicno se razlikuva i toa na podobro
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Друже, воопшто албумов не личи на Load и Reload.

Само вокалот на Џејмс е променет, инаку звукот е прилично добар.

Да му е бил стариот вокал од 80тите, албумов влегуе во легенди под хитно. Ама, се согласувам дека на делови завлечува на нешто друго де, некои експерименти со терци и слично, ама во главно е тврд, без попуштања. :)
Точно, албумов е претерано различен од Load и Reload. А, за гласот, си старее човекот, си се менува.:)
Мене ми е малку досаден албумот затоа што сите песни се по 7 минути, ама далеку подобар* од St. Anger.

*не дека е стварно толку подобар, впрочем и St. Anger мене ми се допаѓа, ама со овој повеќе ги исполнуваат очекувањата на публиката. Како што кажа Symbolic Art, Металика се трудат да бидат Металика.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.501
Поени од реакции
1.312
ne znam za metallica bea dobri do and justice for all posle ne mi se svigat isto ko sepultura do chaos ad posle shit!
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.652
Поени од реакции
585
па дообро сеа можда малце зарѓале па и вие лугено 100 години ке наполнат вие сакате да бидат ко шо биле деее :pos2:
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
108
Поени од реакции
28
Како и секаде .. така и на песнава ЈУГОТО ПАЛИ НА ГУРАЊЕ !!! :vozbud:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
167
За сите од поранешна југославија земји, југото е фацата на спотот.
Го имам клипот во оригинал, и досега оргинал симнато My Apocalipse, The Day that never comes, Cyanide и The Judas Kisѕ од страната Mission Metallica со колега купивме Platinum Member Card па ќе можеме да го симнеме директно од кај нив албумот.
А да и успеваме да набавиме од картите што беа по 10 евра за промотивниот концерт за новиов албум во Берлин на 12.септември.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.652
Поени од реакции
585
али многу лабаф му е гласот на типот или забораил како е да се пее или нешо има дефект со гласни жици
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
167
али многу лабаф му е гласот на типот или забораил како е да се пее или нешо има дефект со гласни жици
Момак, ко прво џејмс вече старее, му попушта гласот, ко второ и побитно, џејмс никогаш не бил пејач, туку вокалист, нормално е да неможе да го одржи гласот подолго време како другите метал пејачи како дикинсон или халфорд.

Инаку го има целиот албум по торенти и ги има сите песни на јутјуб за слушање, пошто некој француски продаваќ превидел дека албумот треба да почен да се продава на 12. септември, па продал еден примерок по грешка.
Како и да е, песните се со многу солирања и се похевиметал од сите по црниот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom