Музички вести

Дискусија во форумот 'Музика' започната од boogeyman, 5 септември 2008.

 1. boogeyman

  boogeyman

  Член од:
  27 август 2008
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  48
  Деновиве по интернет можете да го погледнете новиот спот на Металика. Се работи за песната The Day that Never Comes од новиот албум Death Magnetic. По St.Anger, Металика најавија враќање на стариот саунд, а ангажирањето на Рик Рубин ја има таа цел. Мене новава песна повеќе ми звучи на саундот од времето на Load и Reload. До излагањето на целиот албум останува да се надеваме дека и овој пат, Рик Рубин ќе докаже дека е најголемиот продуцент во рок музиката.

   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Vnuce

  Vnuce http://abix.mk

  Член од:
  20 март 2006
  Мислења:
  2.602
  Допаѓања:
  219
  Ова е оној со југото ? :)
   
  На stefcho му/ѝ се допаѓа ова.
 3. boogeyman

  boogeyman

  Член од:
  27 август 2008
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  48
  Metallica feat. Yugo Coral 45 :vozbud:
   
 4. pcjodamaster

  pcjodamaster :trololo:

  Член од:
  20 мај 2006
  Мислења:
  4.180
  Допаѓања:
  127
  Друже, воопшто албумов не личи на Load и Reload.

  Само вокалот на Џејмс е променет, инаку звукот е прилично добар.

  Да му е бил стариот вокал од 80тите, албумов влегуе во легенди под хитно. Ама, се согласувам дека на делови завлечува на нешто друго де, некои експерименти со терци и слично, ама во главно е тврд, без попуштања. :)
   
 5. m@kedonec

  m@kedonec

  Член од:
  19 јуни 2008
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  3
  THE DAY THAT NEVER COMES dosta e dobra pesnat za razlika od st. anger prilicno se razlikuva i toa na podobro
   
 6. KohlBass

  KohlBass Dechak iz vode

  Член од:
  1 јуни 2006
  Мислења:
  1.485
  Допаѓања:
  35
  Точно, албумов е претерано различен од Load и Reload. А, за гласот, си старее човекот, си се менува.:)
  Мене ми е малку досаден албумот затоа што сите песни се по 7 минути, ама далеку подобар* од St. Anger.

  *не дека е стварно толку подобар, впрочем и St. Anger мене ми се допаѓа, ама со овој повеќе ги исполнуваат очекувањата на публиката. Како што кажа Symbolic Art, Металика се трудат да бидат Металика.
   
 7. nihilista

  nihilista

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  6.501
  Допаѓања:
  1.311
  ne znam za metallica bea dobri do and justice for all posle ne mi se svigat isto ko sepultura do chaos ad posle shit!
   
 8. MSV

  MSV

  Член од:
  24 март 2005
  Мислења:
  3.060
  Допаѓања:
  37
 9. jamey jasta

  jamey jasta

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  3.590
  Допаѓања:
  4.684
  ТАПАААААА...
   
 10. jamey jasta

  jamey jasta

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  3.590
  Допаѓања:
  4.684
  мислев на вокалот....
   
 11. DonJas

  DonJas Married and Happy

  Член од:
  22 јуни 2008
  Мислења:
  2.652
  Допаѓања:
  583
  па дообро сеа можда малце зарѓале па и вие лугено 100 години ке наполнат вие сакате да бидат ко шо биле деее :pos2:
   
 12. JocikA

  JocikA The red one

  Член од:
  24 јуни 2008
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  28
  Како и секаде .. така и на песнава ЈУГОТО ПАЛИ НА ГУРАЊЕ !!! :vozbud:
   
 13. Bacillus gagous

  Bacillus gagous Biohazardous

  Член од:
  21 јануари 2006
  Мислења:
  7.383
  Допаѓања:
  166
  За сите од поранешна југославија земји, југото е фацата на спотот.
  Го имам клипот во оригинал, и досега оргинал симнато My Apocalipse, The Day that never comes, Cyanide и The Judas Kisѕ од страната Mission Metallica со колега купивме Platinum Member Card па ќе можеме да го симнеме директно од кај нив албумот.
  А да и успеваме да набавиме од картите што беа по 10 евра за промотивниот концерт за новиов албум во Берлин на 12.септември.
   
 14. DonJas

  DonJas Married and Happy

  Член од:
  22 јуни 2008
  Мислења:
  2.652
  Допаѓања:
  583
  али многу лабаф му е гласот на типот или забораил како е да се пее или нешо има дефект со гласни жици
   
 15. Bacillus gagous

  Bacillus gagous Biohazardous

  Член од:
  21 јануари 2006
  Мислења:
  7.383
  Допаѓања:
  166
  Момак, ко прво џејмс вече старее, му попушта гласот, ко второ и побитно, џејмс никогаш не бил пејач, туку вокалист, нормално е да неможе да го одржи гласот подолго време како другите метал пејачи како дикинсон или халфорд.

  Инаку го има целиот албум по торенти и ги има сите песни на јутјуб за слушање, пошто некој француски продаваќ превидел дека албумот треба да почен да се продава на 12. септември, па продал еден примерок по грешка.
  Како и да е, песните се со многу солирања и се похевиметал од сите по црниот.
   

Сподели преку: