Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Ја продавам легендарната Boss Metal Zone MT-2 педала. Купена од Америка пред 2 год(ја имам и сметката). Свирена е само еднаш на свирка и на проби околу 6 месеци. Педалата е како нова, нема буквално никакви оштетувања, не е отварана и има добра дисторзија за рок и „хард“ музика Нова е 100 евра на www.thomann.de. Ја продавам за 50 евра или за замена на Loop/delayпедала. Ја продавам поради мало пренасочување на стилот на свирење Прегледај го приврзокот 103674 Прегледај го приврзокот 103675 Прегледај го приврзокот 103676 Прегледај го приврзокот 103677 Прегледај го приврзокот 103678


Еве како звучи:

https://www.youtube.com/watch?v=GP0mKB3d3Qg[DOUBLEPOST=1412116667][/DOUBLEPOST]

Го продаваш уште Reverb-ot? :)
го продавам 1000че :D
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Baram gitarsko pojacalo od 60 do 100 wati so futswich za smena na clean i drive ....moze zamena so doplata za bugera bc15 tube hibrid od 15 vistinski wati odlicno za probi so dinamicen retro ton...mi treba za pogolem prostor pojacalo...[DOUBLEPOST=1414549254][/DOUBLEPOST]
Да не знае некој случајно каде можам да си купам оргинал албум од Енигма? некаде во Скопје...
Enigma imam orginal na ploca 91 sadenes?[DOUBLEPOST=1414549943]
 
Последно уредено:

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Baram gitarsko pojacalo od 60 do 100 wati so futswich za smena na clean i drive ....moze zamena so doplata za bugera bc15 tube hibrid od 15 vistinski wati odlicno za probi so dinamicen retro ton...mi treba za pogolem prostor pojacalo...[DOUBLEPOST=1414549254][/DOUBLEPOST]
Enigma imam orginal na ploca 91 sadenes?[DOUBLEPOST=1414549943]
Пиши ми пп што пари ја даваш.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Да ми препорачате аматерска електрична гитара и појачало?
 
П

Пе Џо

Гостин
Да ми препорачате аматерска електрична гитара и појачало?
Гитара, Squier by Fender, или Epiphone , у главном со Squier никад не се заебуеш. Појачало ваљда мислиш до 20w - за почетници, земи било шо шо вади добар clean звук, само да не биде со дигитални компоненти (вградени процесори). Нешо у стило на Fender Frontman, Hughes&Kettner 15R, Orange15, Orange30. :)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Член од
4 ноември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Свирам гитара и сум заинтересиран за бенд. Жанр: рок, метал, блуз, фанк. Може и да компонираме, би било најдобро само да компонираме, меѓутоа – kако ќе се наредат коцките. Most of the time сум Скопје, но и ако има интерес од битолчани, добродојдени сте да ме контактирате бидејќи сум од Битола и можам да доаѓам кога било. Опрема – everything, да не должам, редовен на проби и сериозен.
 
П

Пе Џо

Гостин
Ако не инсистираш да ја земеш од продавница јас ја имам оваа: http://www.fender.com/squier/series/standard/squier-standard-stratocaster-hss-rosewood-fingerboard-black-metallic/
На око е безмалку нова, така да куц ако зи за.
@КвикСилвер , Зимај Squierot , око да не ти трепне, поуниверзална - жанровски, и полесна за одржавање непостои, ако си заинтересиран за Yamaha GA-15 појачало (15 ватно, транзисторско) , пиши ми пп.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
@Пе Џо @pLaToOn
Фала ви за препораките:). Не практикувам да зимам половно, но може да направам исклучок. Кажете ми цени по ПП.
Како и да е, планирам некаде декември да купувам.

Повеќе сакам стоунер рифови, а може да пукам и некои солажи. Ваљда како по универзална гитара ќе може да ги произведе овие 2 ствари.

Еве за какви рифови зборам :)
 
П

Пе Џо

Гостин
@Пе Џо @pLaToOn
Фала ви за препораките:). Не практикувам да зимам половно, но може да направам исклучок. Кажете ми цени по ПП.
Како и да е, планирам некаде декември да купувам.

Повеќе сакам стоунер рифови, а може да пукам и некои солажи. Ваљда како по универзална гитара ќе може да ги произведе овие 2 ствари.

Еве за какви рифови зборам :)
За вакво нешто ти е доволна каква било solid body гитара со , 11/12 жици, повисоки басови на еквалајзерот, и дисторзија со доста gain, опционално compressor.

Види, се` фино то шо претпочиташ да купуваш на ново, али кога би можел да се вратам 4 ипол години у рикверц би викнал некој од постариве другарчиња/даскали, би седнал со нив и би барал на половно, и тие 500 евра шо сум ги дал за Pacifica 212 (океј си е гитарчето) и GA-15 (обично 15 ватно појачало), ќе сум ги инвестирал многу по-продуктивно. Така да, според мене, најубаво е да си најдеш некој поискусен шо ќе има живци да бара со тебе половна понуда и нормално да ја тестира за да знае дали да ти ја препорача. :)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
@Пе Џо @pLaToOn
Фала ви за препораките:). Не практикувам да зимам половно, но може да направам исклучок. Кажете ми цени по ПП.
Како и да е, планирам некаде декември да купувам.

Повеќе сакам стоунер рифови, а може да пукам и некои солажи. Ваљда како по универзална гитара ќе може да ги произведе овие 2 ствари.

Еве за какви рифови зборам :)
Гитарата е свирена не повеќе од 48 часа, чувана е во футрола па не е чукана и носена ваму-таму. Пошто не следам цени на инструменти и незнам колку би и барал, но би кажал 2/3 од цена на нова (Мими музика треба да ги има нови). На тоа рачунај дека добиваш и:
- нови жици - некој просечен сет (по цена) по твој избор (колку и да не е свирена треба да се променат)
- каиш има
- кабел има (не е од најефтините, но сепак не е ништо спектакуларно)
- гратис влажно марамче за бришење на прашина :)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Ауууу абе овие сајт направиле ... редно беше :)

Мојот модел го немаат на листа моментално инаку треба да е: Squier Standard Stratocaster®, HSS
Изгледот е ист како овој модел, но е HSS комбинација, како овој.

Ако си за да го видиш деновиве, или пак кога ќе дојде време сеедно, прати пм да размениме телефони, башка да не ги главиме повеќе другите со овој муабет :)
 
П

Пе Џо

Гостин
Има некој сајзерист шо сака да дое на проба да се проба? Свириме post/math/prog rock , иаме издадено едно EP до сеа и сакаме да внесеме уше еден инструмент што би можел и хармонија и соло-мелодија да изведува. Од Скопје сме, убаи луѓе сме, пишете пп па ќе се договориме.
 
Член од
13 ноември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој знае каде можам да ја најдам дискографијата на Игор Џамбазов?
Фалави однапред!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom