Мобимак или Космофон?

Mobimak ili Cosmofon

  • Mobimak

    Гласови: 83 55,3%
  • Cosmofon

    Гласови: 67 44,7%

  • Вкупно гласачи
    150

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
The`bItCh напиша:
Извинете.. морам малку :eek:ftopic: ...

Ме интересира ( пошо не знам:( ) кој е бројот за деактивирање на мејли на космофон?
Мислам дека имаш на страната. Јас отидов директно таму, тие нешто направија и ми исклучија:)
 

dexter

Бадијала!Форум
Член од
16 јуни 2005
Мислења
472
Поени од реакции
3
Ја сум за Космосфон и сум на Космосфон!
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Јас за мобимак.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Ќе влезеш во сетинзите на телефонот и ќе одбереш deactivate all diverts. Решена работа. ;)

The`bItCh напиша:
Извинете.. морам малку :eek:ftopic: ...

Ме интересира ( пошо не знам:( ) кој е бројот за деактивирање на мејли на космофон?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Јас сум за МобиМак и сум на Мобимак
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
Ni dvata ne se bas sjajni no mobimak e podobar onie gjupcite grcki mi zemaa od kartickata 1700 denari za toa sto ne sum ja dopunil 1 den a mobimak imaat 90 dena vreme za dopunuvanje po istekot na vremeto za razgovor, Samo vo ovaa drzava nema ni zakon ni pazarna inspekcija ni nisto kako sto treba i nema kaj da se zalam. Da bev kaj mobimak ke mi gi vratea parite

vodkamixx напиша:
И шо е боље Мобифон или Космомак... ја гласам за Мобифон
Mobifon e mobilen operator vo Bulgaria i ne e ni GSM
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
leomeogeo напиша:
Ni dvata ne se bas sjajni no mobimak e podobar onie gjupcite grcki mi zemaa od kartickata 1700 denari za toa sto ne sum ja dopunil 1 den a mobimak imaat 90 dena vreme za dopunuvanje po istekot na vremeto za razgovor, Samo vo ovaa drzava nema ni zakon ni pazarna inspekcija ni nisto kako sto treba i nema kaj da se zalam. Da bev kaj mobimak ke mi gi vratea parite
Космофон има 12 месеци време за дополнување. Ако не си имал време во 12 месеци да ја дополниш - од каде сега еден ден ти е битен? :star:
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
Vidi najdobro covek da si pocustvuva na svoja koza a posle neka kaze.
Tie gjupci NIKADE ne napisale nitu rekle ako za 12 meseci ne se dopuni odi kreditot (go kradat) a mobimak imaat vauceri koi im se so 12 meseci dostapnost no koga ke poninat i tie 12 imas uste CELI 90 DENA. Znaci NE GI KRADAT PARITE
Znaci MOBIMAK go pocituvaat zakonot i te obavestuvaat za da si znaes a cosmofon ni tu kazuvaat sto ke ti se sluci so kreditot po istekot na 12te meseci, tuku eksperimentiraj si sam.
 
Член од
24 јануари 2006
Мислења
57
Поени од реакции
0
Vaka sum korisnik na Mobimak Pre-Paid i dosega sum zadovolen i pokraj toa sto mislam deka treba cenite da bidat uste poeftini! 90% od lugeto so koj kontaktiram mi se na Mobimak i toa mi go pravi uste poprifatliv operator.

Sto se odnesuva do Cosmofon vo red e donesoa nekoi noviteti, no luge Post-paidot im e mnogu poskap i kako sto gledam Cosmofon ne ni ima namera da go poeftini. Vikaat preku Cosmofon-10 ili Cosmofon-30 10 ili 30 minuti besplatno vreme za razgovor. Toa nema vrska vie ustvari so tie 400 ili 800 denari sto gi plakate mesecno gi plakate tie 10, odnosno 30 minuti besplatno vreme za razgovor i se sto zborite ponatamu vi se dodava na smetkata.

Ne znam no za 30 minuti razgovor da platam 800 denari, a na mobimak mozam preku Mojot krug za samo 200 denari... a i em moze da se zeme edno brojce plus i da se koristi Mobi Max i da zbori saat vreme za 48 denari..

DEFINITIVNO MOBIMAK!
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Owen напиша:
a i em moze da se zeme edno brojce plus i da se koristi Mobi Max i da zbori saat vreme za 48 denari..

DEFINITIVNO MOBIMAK!
I jas vikam DEFINITIVNO MOBIMAK no so Mobi Max bezrazlika dali ke zboris 1 sekunda ili 59 minuti ke ti naplati isto (16*3+18%ddv=56,64) Taka da so karticka od 500 denari ke mozes da se javis samo 8 pati i da pratis samo 8 poraki i ke ti otidat tocno 500 denari. Pa sega vidi dali i kolku se isplati Mobi Max
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.799
-------------------------------------------------------------
национални повици: (ден/мин) Денари / минута
Во текот на целиот ден

кон мобилен 16
кон фиксен 16
кон 075 19


Во цената не е вклучен ДДВ
Почетниот интервал на тарифирање е 60 секунди.
По истекот на 60тата минута повиците се наплаќаат по редовната цена.
--------------------------------------------------------------

Значи со картичка од 500 денари имаш повеќе од 8 јавувања :eek:jea:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Tonchie напиша:
Значи со картичка од 500 денари имаш повеќе од 8 јавувања :eek:jea:
Tocno taka! Imas 8.8 javuvanja. Karticka od 500 denari podeli ja so 56,64 denari (zosto i samo edno "alo" da kazes, ke ti zeme 3 minuti+ddv) i ke dobies 8.82 javuvanja. Odnosno 8 pati da se javis ke te kosta 8*56.64=453.12 denari. Od kartickata ti ostanuvaat 500-453.12=46.88 denari (nedovolno za uste edno javuvanje). Tie 46.88 denari mozes samo za internet, mms i sms da gi dotrosis. 46.88/5.9 denari(cena za edna sms)=7.9 sms poraki.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.799
Сосема сум задоволен од Моби Шема тарифниот модел, така да нема да ја проверувам во пракса твојата теорија.
Ајде мислења од други форумџии...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
I ednite i drugite mnogu kradat..ne se fer.Za nasi uslovi cenite se visoki.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom