Мобимак или Космофон?

Mobimak ili Cosmofon

  • Mobimak

    Гласови: 83 55,3%
  • Cosmofon

    Гласови: 67 44,7%

  • Вкупно гласачи
    150
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Пред година дена на Пелистер - перфектно функционираше. На Шапка - перфектно... Е, сега, јас по планински села не одам, па дури и да нема мрежа таму - ич гајле не ми е.
Пред година дена бев во Хрватска и во Босна и роамингот функционираше ПЕРФЕКТНО.
Овој месец се убив од зборење, не вртам на фиксен (поради Бизнис пакетот), заштедив неколку илјади денари на фиксен, а на мобилен имам мнооогу мал цех (еве, да причекаме и официјално да стигне сметка, да не зборам предвреме).

Најефтината тарифа на Мобимак е 14/7 денара (Мобихит). На Космофон пакетот кој јас го имам е 10,2/6,6 кон Космофон и 11,4/6,6 кон Мобимак и МТ. Имаат и поефтина „минута“, јас сум на основниот бизнис пакет. ;)

Тоа што зборувам за 390 денара бесплатно со 7 други броја (од кој со еден имам мнооогу саати „начукано“ месецов), тоа е друга прича. :kajg:
bibika напиша:
Dobro de eve kratko:
-seuste ne se koristi GPRS-ot i MMS-ot,osobeno kon Mobimak,
-nemaat seuste mreza dovolno razviena (mozes da puknes,ama so kosmofon stranstvo nema da fatis i toa blisko stranstvo,pr. Hrvatska),
-im pagja cesto mrezata,
-skapaa od lazenje so koje-kakvi paketi,a vsusnost nikakvi podobri uslovi od Mobimak ne nudat,
-vlezi u tunel so kosmofon i javi mi se (mozda ke ti uspee) ...:)
-probaj i na planina pa javi mi da ne ziveam vo neznaenje, ;)
ima uste,ama aj pa i drugite neka pisat nesto..:):):)

Ova ne e nasoceno kon tebe Acid,samo se obracam kon sekoj Kosmofonec direktno!!! (ke me lincuvaat ama bidna,xaxaxaxaxaaa)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Abe se znae MOBIMAK (Prvi po postoenje u Makedonija a i u se drugo)... Mislam apsurdno e da pisuvam zaso se bolji zasto ke treba samo da gi "kopiram":) gorenavedenite citati so koi totalno se slozuvam (posebno od bibika) ... MOBIMAK rules
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Мобимак се поскапи, не нудат ништо повеќе (туку напротив) - зошто се подобри може да ми образложиш?
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
kosmofon se podobri deka mobimak se pederi isto kako makedonski telekomunikacii
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
MOBIMAK definitivno. ZAKON SE! Ja sum na postpeid MobiElita i preeftino mi e.So broevite vo moj krug najcesto pisuvam poraki.Povekje se razbiram so sms-ite, a i prezadovolna sum.Smetkite znacajno mi se namalija od koa bev na MobiPro.Drugoto se slozuvam so pogore navedenite raboti za Cosmofon.Gubre se golemo.Lazgi za mali deca.Site mislat deka e poeftino, ama vistina nema vrska toa.Organiziraat povekje nagradni igri i drugi gluposti, kolku samo da privlecat lugje.Seto toa trae dodeka ne najdat novi ovci za strizenje so bi se reklo i potoa pak prodolzuvaat po staro.Sum bila i na Cosmofon i zatoa kazuvam od iskustvo.I aj dosta bese:)
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
И ја сум бил на Мобимак, па кажувам од искуство.
Еве, спореди ги ценовниците и кажи ми како успеа да дојдеш до фамозните заклуоци кои си ги напишала...?!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
DuFFy напиша:
Moze Cosmofon se podobri ama jas si glasav za Mobimak :)
heh паметно. Јас сум корисник на Мобимак... и па шо да кажам не е лошо ама секогаш може и подобро. :wink:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Pa...

Mobimak-Cosmofon(mobilni operatori)....imam i na kosmofon dva broja...i na mobimak dva broja....isti kurac ti e
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
Mobimak zasto imam mnogu jak broj...
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Cosmofon definitvino novata tarufa BUSINESS 180
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас сум на Космофон.У секој случај,и двата оператори се живи лопови!:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom