Ми ја украдоа колата :(

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
хаха имале сте среќа што не га расклопиле :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Еве ви добра страна на која има систем против крадење. Тоа е цел систем кои го монтираат механичка заштита и електронска на моторот, но од каде што ке ја оставите колата едниствено со пајак можат да ја дигнат. Инаку нема шанса. Линкот овде. Јака и одлична работа за скапи возила.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Не знам за кола ама не еден другар исто како тебе му ја дигнаа веспата кога се обрати на џандарите му рекоа дека кога би бил ''љубезен'' да подмачка со 500 евра одма ке му ја најдат.Па ако си ти со врски во полиција и си ''љубезен' може да ти средат...не одбиваат пари а знаат с'е

Мене ми дигнаа ауди само што го донесов од геманија 3 месеци го возев и ми го дигнаа.Се јавив во полиција и ми рекоа дека трагат по него.по јавувањето во полиција на моб. ми се јави бивс апаш и ми рече ако сакам да ми помогне да му дадам 600 евра.му дадов 600 евра па не видов ни кола ни пари ни апаш
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Не знам како е кај вас, но кај нас во Кочани, најчесто коли се крадат за една употреба :) односно се вози до дека има гориво... Имаше едно дете некаде 15-16 год. успеа да ги разбие и да ги провози сите службени возила на судот во Кочани, и тоа за една вечер....Истото тоа дете разбило Лада полна со плин и тргнал на ноќна екскурзија низ Македонија..
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Професионален апаш краде кола за околу 25 сек. И тоа кола опремена со кодиран клуч, со сите фабрички заштитни салтанати.
Ако има аларм, додајте му за декодирање уште толку.
Никогаш нема 100% заштита.
Затоа, треба да се заштити колата на начин што на потенцијалниот апаш треба да му се направи проблем во смисла да се мачи што подолго време да ја разбива заштитата. Во просек, крадецот се откажува по некои 3-4 мин. Потребно е заштитата да издржи толку.
По мене, најдобар начин е поскап и поквалитетен аларм, засилен со некоја одлична механичка заштита како Зедер на пр. (од погорниот линк, од Џиш мислам).
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
А и на линкот проверете има и оштетени возила од солидни апаши :). Значи, можете да забележите што се можат да расклопат за 2-3 минути. Сепак со соодветна заштита, може само да ви направат материјална штета, што е подобро одколку да ви ја дигнат колата. Инаку ова најмогу го вградуваат во скапи коли, кои се барани од авто-мафијата.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
абе ако е мафија и ако се решиле да га дигнат га дигат и ништо не ги спречува
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Мене ми дигнаа ауди само што го донесов од геманија 3 месеци го возев и ми го дигнаа.Се јавив во полиција и ми рекоа дека трагат по него.по јавувањето во полиција на моб. ми се јави бивс апаш и ми рече ако сакам да ми помогне да му дадам 600 евра.му дадов 600 евра па не видов ни кола ни пари ни апаш
памет за другпат
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Na tetka mi pred nekoe vreme i ukradoa Audi A4 i od togas go nema videno,a na eden prijatel mu ukradoa bora i so tatko mi zapnaa da ja najdat i najdoa samo ne mozese da ja zeme:)ja najdoa u kosovo,tie so mu ja ukrale zdiplile 2 mercedesa S-Class od Skopje i na proaganje mu ja sobrale i borata,se javija tamu i im kazaa deka borata momentalno ja farbaat a za Mercedesite moze da se pregovara,taka da ako e ukradena kolata od nekoe narkomance ili sl moze policijava da ja najde ama ako e od nekoi profesionalci epten tesko,inaku imam gledano kako otvaraat mercedes za 1 sec bez da go dopre,palat ogan pod nego,pod senzorite za pozar i cel mercedes se otvara:)Na eden drug drugar mu ukradoa dzip Ford Explorer ili taka nesto bese,on zivee vo centar i kolata mu stoi na parking,togas tatko mu za sestra mu kupi nova 206ka,klucevite od 206kata bile u Fordot,lopovot gi zemal iskocil nadvor stisnal da se otvori 206kata kolata trepnala i dvete koli im otidoa,ova ne e sigurno deka taka bilo samo policijata i oni si go pretpostavija:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Стариот и добар сандак со пчели само.

Иначе незнам дали знаете за тој бацито во Германија на саем за автомобили шо си земал Мерцедес или Ауди со незнам каква заштита. Финтава била демек компанијава си го рекламира безбедносниот ситем кој е невозможен да се разбие, а кој ќе биде фраерот да го разбие добива таква кола...Бацито се улетал, скокнал и симулирал превртување на колата, сите врати се отвориле баци влегол и клуч на рака фала пријатно:):)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Кога купувате кола, видете што крадат најмногу и најчесто...
Чисто како совет...не е се во чаламот.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Кога купувате кола, видете што крадат најмногу и најчесто...
Чисто како совет...не е се во чаламот.


Јас кога си го купив југото не гледав баш многу дали често се краде оваа марка туку гледав колку пари имам...така да:wink:.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Муабетот е отварајте очи при купување на нов автомобил, за на крај да не останете без него. Наместо Бора или А4 може да се земат милион други возила кои се тука некаде со преформанси/цена , и + се понеатрактивни за авто-мафијата. Значи никој не краде Југо, 101... Тие крадат скапи коли за кои вреди да се лежи и затвор некоја година (ако евентуално ги откријат).
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Муабетот е отварајте очи при купување на нов автомобил, за на крај да не останете без него. Наместо Бора или А4 може да се земат милион други возила кои се тука некаде со преформанси/цена , и + се понеатрактивни за авто-мафијата. Значи никој не краде Југо, 101... Тие крадат скапи коли за кои вреди да се лежи и затвор некоја година (ако евентуално ги откријат).

Воопшто не си ми го сфатил муабетот ама немам намера да ја тупам...Моето Југо за мене вреди исто како и нивните А4 и сличните...зборев за тоа како јас избрав кола,во контекст на муабетот на Струмикс ,а не дека за мојата кола не вреди да се прљаат раце...
Поздрав:wink:.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
а бе и некои така што се нови крадат југо, за на него да се учат(исто како што му имав отворено вратата на татко ми кога не беше он дома, а ми требаше да земам нешто од колата), така да се се краде. А и му имаа еднаш отворено колата, цел алат му го соберале
 

Kajgana Shop

На врв Bottom