Ми ја украдоа колата :(

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Вчера ми украдоа црвен Голф кец од пред зграда. Регистрација SK-772-NC
Има по широки гуми и црна пластика над хаубата.
Ако некој случајно го види некаде нека ми пише тука на кое место го видел.
Фала.
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Ее многу лошо,ама немаш гајле,не се крие кола така лесно у Македонијава.
Ако го видам ќе му кажам дека го бараш:P
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Ее многу лошо,ама немаш гајле,не се крие кола така лесно у Македонијава.
Ако го видам ќе му кажам дека го бараш:P
За криење во право си не се крие лесно, ама проблемот е во тоа што се расклопува на делови и деловите се шиткаат на Автопазар.:toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Вчера ми украдоа црвен Голф кец од пред зграда. Регистрација SK-772-NC
Има по широки гуми и црна пластика над хаубата.
Ако некој случајно го види некаде нека ми пише тука на кое место го видел.
Фала.
Искрено жалам!
Туку, пријави ли во полиција и се тие работи?
Ако имаш среќа ќе ја најдат додека не се расклопи потполно, и почнат да продаваат делови од неа.
Ај нека е со среќа, да се најде побрзо.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Во твојата населба, една визита напрај на сите автомеханичарски сервиси. Под ИТНО!!!!

Дури не е предоцна.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Што се имаше десено во Битола пред 3-4 години... Имаше едно чоече колата ја покриваше со церада. Не ја возеше и ја палеше на некои 2-3 недели еднаш. И овие апашите го пратеа кога ја пали. Од кога ја запали по 2 дена дигнаја цајканска кола, ја ставија под церадата на чоечето, а неоговата раат си ја возеа. Џандарите полудеа барајки ја колата а ја најдоа дури кога на овај му текна да си ја подзапали колата по некои 2 недели.

Така да украдена кола...+ од Ск.... може да е на косово однесена.
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
c c c svasta se desavaat..mene u Bugarija kolata na trupcinja mi ja ostavija...
nego kazi ti ja najdoa kolata
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Тркни до лисиче кај Мицко...гарант ќе ја најдеш, он расклопува голфови секој ден по 3-4.
 
Г

Гоццццце

Гостин
А не ми е јасно како ја дигнаа. Го остави клучот или ?????
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ко на филм. Со хебла, шноличка за коса и тениско топче. И после преместија две жици и голфот запали.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Golf без разлика дали ти е 1.2 или 5ка е најпрометна кола на дестинација македонија косово - и е една од најлесните коли кој мозе да влезат и излезат од македонска граница.
За крадење кола имаш 300 процедури во полиција, се надевам дека ке ти ја најдат и колата ти е украдена од луѓе што те пратат и знаат каде кога како ја паркираш итн. Тоа е пратња со недели некогаш и месеци затоа после за 5 минутки ти ја снемува од пред зграда .
Со срека бате
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.356
Не знам за кола ама не еден другар исто како тебе му ја дигнаа веспата кога се обрати на џандарите му рекоа дека кога би бил ''љубезен'' да подмачка со 500 евра одма ке му ја најдат.Па ако си ти со врски во полиција и си ''љубезен' може да ти средат...не одбиваат пари а знаат с'е
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ја го украдов бе:)

Гледам добри совети ти дадоа луѓево, искористи ги. Со среќа.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Ако имате возило од марките кои се најчеста мета на кражби, тогаш најдобро е да си го заштитите со комбинација од аларм и некоја механичка заштита.
Значи, аларм и онаа шипката која ги заклучува куплунгот и воланот, или аларм и блокада на рачката на менувачот. Што позаштитено, толку повеќе време му треба на потенцијалниот крадец да ги онеспособи тие средства, поголем ризик да биде фатен, и помал ризик за кражба на вашето возило.
Исто така, не оставајте никакви предмети во возилото на места кои се гледаат. Не го оставајте радиото внатре.
И, секако, заклучувајте го возилото.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
189
Поени од реакции
4
A mene be :((. Od Ficoto ednas nedelno mi kradat benzin od rezervarot. Nejkam da go grdam so katanec da mu stavam na hauba. I toa se desava samo navecer. Sega poretko se desava ama porano kako benziska pumpa mu bese na nekoj :). Da go fatam ocite ke mu gi iskopam. Drugo care nema
 

Kajgana Shop

На врв Bottom