Ми ја украдоа колата :(

Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
А што ако нема средства за да си дозволи Ролс Ројс ? По секоја цена е он клошар ?
Боље да има Југо него да се влечка по автобуси и таксиња.
Ништо лоше не мислев со ова, туку му дадов одговор на Gunner4ever...немој за без везе да ме караш!!!:back:
 
M

Mussolini

Гостин
od kola do saa imam ukradeno samo brisaci... jebiga, kriza i recesija me pogodi taj period... :kesa:
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
кога бев млад, и се учев да возам стариот купи фијат 132... збориме за пред 17-18 години... одличен, беше... ама беше цел месец и исчезна од пред куќа... никад не го најдовме... после неполни 10 години мене ми дрпнаа фичо од пред зграда во аеродром, бев на гости... пандурите ми викаат пополни записник со податоци и ќе видиме, а друг ми вика, да земам по паркинзите да барам... и го најдов во ново лисиче кај биси згнетено целото... типот (наркоманче А класа) што го украл, не знаел дека кочницата на друкање му работи и на вртење во кривина измавал 3 коли... за бељата да му биде поголема ги исчукал колите на комшиите во зградата кај што живее :) ем си го оправив фичото, ем пари земав, ем ќотек му тргнав...:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom