Ми ја украдоа колата :(

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.574
И мене така ми крадеа па ставив капаче со клуч. Или друго чаре, ставај бензин колку за од овде до онде, за да не можат да повлечат :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Еднаш ме заебаа така на Фиатот, мамето апашко нивно!
Си одам јас сабајле убаво, влегувам во колата, клучот ставам, вергла, вергла, не пали... Свети ламбата за гориво, знам дека требаше да ставам, ама...и така седам и си мислам, па ми текна излегов, и што ќе видам!!!
Оздола, под резервоарот, мала бензинска флека, и штопната од резервоарот...
Штопната во колата, една туба во рацете, пешки до бензинска, и така...
Украдоа тогаш околу 3-4 кила бензин, колку што имало во неа.
А еднаш фатив едно копиле како ми краде радиото во истата кола, тоа беше 2001 год...
Го начекав на тесно, тој во колата корне, па кога го изударав онака мераклиски внатре, со боксови, шутови, што ми дојде...И на крај успеав да повикам и полиција да го прибере.:)
И, сеуште се нервирам дека од Ксарата раткапните ми дигнаа да им е**м мамето апашко!
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Апаши бе :)
Мене југото ми го дигнаа од пред зграда пред 2 години... го свртев цел паркинг, не го најдов и се вратив на спиење. После ми го нашле негде на Џон Кенеди... :pos:
Еднаш и акумулаторот ми го имаат дигнато.. :tapp:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Вчера ми украдоа црвен Голф кец од пред зграда. Регистрација SK-772-NC
Има по широки гуми и црна пластика над хаубата.
Ако некој случајно го види некаде нека ми пише тука на кое место го видел.
Фала.
Моли му се на Господ да ти го најдат.:helou:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Apasi nasekade....Eve eden interesen primer za Bugarija:
Covekov imal mercedes parkiran pred zgrada..Nokta vo 2 pocnal alarmot da vristi...Sleguva dolu so klucevite vo raka, a apasot dolu mu stega eden boks vikajki mu "Kade si dosega da slezis, od preeska te cekam za klucevite!"
I si osol i mercedesot i apasot, onaka fino:pos2:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Apasi nasekade....Eve eden interesen primer za Bugarija:
Covekov imal mercedes parkiran pred zgrada..Nokta vo 2 pocnal alarmot da vristi...Sleguva dolu so klucevite vo raka, a apasot dolu mu stega edna boks vikajki mu "Kade si dosega da slezis, od preeska te cekam za klucevite!"
I si osol i mercedesot i apasot, onaka fino:pos2:
:pos2::pos2::pos2: Бугари глупи! :pos:

Малефактор, шо направи бе, ја најде ли колата?
 
П

Паспарту

Гостин
Apasi nasekade....Eve eden interesen primer za Bugarija:
Covekov imal mercedes parkiran pred zgrada..Nokta vo 2 pocnal alarmot da vristi...Sleguva dolu so klucevite vo raka, a apasot dolu mu stega edna boks vikajki mu "Kade si dosega da slezis, od preeska te cekam za klucevite!"
I si osol i mercedesot i apasot, onaka fino:pos2:
хаха бугарска работа! во таа мизерна земја татарска не е препорачливо да имаш кола :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
vo makedonija ako sakas da ti ja najdat kolata (cela i za brzo vreme) vo policija treba da imas ili epten jaki vrski ili da platis na nacalnikot 200 evra. ja imav sreka pred nekoja godina na tatko mi mu digaa espero daewoo bukvalno pred negovi oci. ja parkiral kolata pred dukan i pretrcal da zeme cigari ama klucevite gi ostavil. abe za 2 sek ja snemalo kolata. sreka u mvr ima nekoj drugarcinja pa naredniot den mu ja najdoa kaj nekoj cigani u sutka. toa ti e apaska rabota (balkan).
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Со среќе во потрагата за колата.
Мене ми крадат антени секоја недела мамата,нема кај да се плачам па овде најдов
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
ке ја најдеш колата. на еден човека паметам од рено 4 му ја украдоа вратата и помина 1 месец ништо, потоа си ја познал на некоја друга кола монтирана...и секако со полиција си ја зеде назад , ама треба малку и среќата да ти проработи
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Otisla kolata vo Tetovo veke....ne veruvam da ja najdes osven ako ne ja zemale nekoi kopiljaci da se povozat :)
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
ххх а колата да ти га украдат на нова година :) шкода перкирана пред мавровка во струмица или поточно охридска банка мајка ми и татко ми одат за грција со рено меган шкодата ја остават таму си доагат од грција истата вечер кога гледат колата ја нема пријавуват во полиција другиот ден полицијата ја навагa пред собранието на струмица некој ја зел само да се повози и бензин да истроши :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom