Михаел Шумахер во борба за живот!

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
А ти се потресуваш за смртта на секое човечко битие?

Знаеш колку деца умреа денес во светот?
Па кога некој човек имал било какво влијание или утисак врз тебе, во случајов можеби идол од детството, нормално дека ќе се потресеш повеќе отколку некое дете во Африка. Не ме сваќај погрешно, тука никако не расправаме за тоа чија смрт е поважна или чиј живот е по скапоцен, само не ја сфаќам поентава на постовите од типот што го кажав во постот погоре...
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
ах бе кајсеру :(
вакво нешто не му посакувам на никој поготово не на омилениот возач кој возеше во тимот за кој навивав и ќе навивам
ти посакувам уште една победа т.е 92-ра и да си го славиш 45 роденден иако со мало закаснување и барем уште + 55 родендени да дочекаш

Njemački Bild je objavio fotografiju mjesta na kojem je stradao Michael Schumacher. Možete ju pogledati OVDJE.


http://www.24sata.hr/uzivo/borba-za-zivot-schumacher-je-u-komi-kaciga-mu-spasila-zivot-347295

- Bez kagice Michael Schumacher bio bi na mjestu mrtav. Njegova ozljeda je jednaka poput one koje su pretrpjeli Daniel Albrecht i Johan Grugger. Bili su ozbiljno ozlijeđeni, ali su se izvukli i nastavili normalno živjeti. Schumacher nije išao tako brzo kao oni zato ima dobre šanse. Sportaši imaju snagu da se brzo oporave - rekao je direktor Svjetskog kupa Günter Hujara
ајде да бидиме оптимисти
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Вака не сум се чувствувал од времето кога дознав за Фабрис Муамба....не сум гледал многу формула, но едноставно ваква работа, посебно за вака скромен, и посебен човек, неможе а да не те разнежни....сеуште останувам оптимист дека утре кога ќе станам ќе прочитам позитивни вести за Шуми, и ќе ми го разубават пред-новогодишниот ден.....ајде мајсторе издржи, како што издржуваше во сите тесни и неизвесни битки.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Вака не сум се чувствувал од времето кога дознав за Фабрис Муамба....не сум гледал многу формула, но едноставно ваква работа, посебно за вака скромен, и посебен човек, неможе а да не те разнежни....сеуште останувам оптимист дека утре кога ќе станам ќе прочитам позитивни вести за Шуми, и ќе ми го разубават пред-новогодишниот ден.....ајде мајсторе издржи, како што издржуваше во сите тесни и неизвесни битки.
Јас би рекол лично за мене од моментот кога Сена се слупа во Монца, во моментите додека не кажаа дека подлегнал на повредите, некој сааат после несреќата... тогаш престанав да гледам Ф1 додека не се појави Шуми, кога и тој се повлече пак престанав да гледам... Се надевам дека ќе заздрави и среќно ќе си живее колку што е тоа возможно, штета е некој со кој израснале многу генерации замини...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.822
Поени од реакции
10.974
Јас би рекол лично за мене од моментот кога Сена се слупа во Монца, во моментите додека не кажаа дека подлегнал на повредите, некој сааат после несреќата...
Сена загина на Имола.
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
тогаш престанав да гледам Ф1 додека не се појави Шуми, кога и тој се повлече пак престанав да гледам...
Шумахер победи на трката кај шо загина Сена...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.787
new brain scan shows improvement in condition

live update ima na cnn
--- надополнето: 31 декември 2013 во 11:11 ---
napravile uste edna intervencija na mozokot, izvadile hematom i vmetnale nekakca naprava, ima i drugi ostetuvanja na mozokot, seuste ne moze da se kaze deka e nadvor os opasnost, seuste ima ups and downs kako sto velat, hour by hour se sledi negovata situacija i seuste nema pobednik, so toa sto kako sto rekov, skenovite od sabajlevo pokazuvaat podobruvanje.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
new brain scan shows improvement in condition

live update ima na cnn
--- надополнето: 31 декември 2013 во 11:11 ---
napravile uste edna intervencija na mozokot, izvadile hematom i vmetnale nekakca naprava, ima i drugi ostetuvanja na mozokot, seuste ne moze da se kaze deka e nadvor os opasnost, seuste ima ups and downs kako sto velat, hour by hour se sledi negovata situacija i seuste nema pobednik, so toa sto kako sto rekov, skenovite od sabajlevo pokazuvaat posobruvanje.
Брат на нигерот мојш вода да му носиш :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.787

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
4.987
Иако не ми беше омилен Ф1 возач, навивав за Баричело, уште кога му беше клупски колега Шумахер кога се возеше во Индианаполис по тоа што неспортски изигра Шумахер према Баричело само за да победи го замразив уште повеќе !

Како и да е му посакувам што побрзо да оздрави, да ја победи најтешката трка во животот то е повредата што ја заработи сега!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.969
Поени од реакции
10.649
Иако не ми беше омилен Ф1 возач, навивав за Баричело, уште кога му беше клупски колега Шумахер кога се возеше во Индианаполис по тоа што неспортски изигра Шумахер према Баричело само за да победи го замразив уште повеќе !

Како и да е му посакувам што побрзо да оздрави, да ја победи најтешката трка во животот то е повредата што ја заработи сега!
да Шумахер му нареди на Баричело да подзастане за да го помине :noze:
тимот тоа му нареди, вторите возачи за тоа и служат всушност, да задржуваат одредени конкуренти итн итн итн

иначе како јас така и многу други послем пензионирањето на Шуми забаталивеме да пратиме Ф1, не е више тоа тоа без него!
издржи легендо и напрај ни ги празниците уште повесели на многу нас!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
4.987
Абе тоа фала богу дека тимот наредува знам тоа, сепак Баричело беше втор возач и мораше да ги слуша наредбите, но овде се работеше за друго...
Се натпреваруваа само 6 болиди од стартот, имаа дисквалификација другите, при едно излегување од бокс на Шуми непрописно излезе од бокс ја нагази линијата и не го пропушти Баричело кој беше во залет, па така мораше да оди низ тревник...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Следните 2 дена клучни за Шумахер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom