Михаел Шумахер во борба за живот!

C

Castiel

Гостин
Најдобриот Ф1 возач на сите времиња Германецот Михаел Шумахер денеска имал незгода додека бил на скијање и се удрил со главата во камен. Ситауцијата му е доста критична и се бори за живот моментално. Како што кажуваат информациите во последните 3 часа ситуацијата доста е влошена и Шуми е во доста опасна состојба. Кој како има информации нека постира на темава!!!

Издржи Шуми мајсотре!!!!
 
R

Rigel Kent

Гостин
Former F1 World Champion Michael Schumacher is in a 'critical' condition and has been placed in a coma following a skiing accident on Sunday morning.
Although initial reports stated that Schumacher's injuries were not life threatening, the Grenoble hospital treating Schumacher reported at 10pm on Sunday night that the former Ferrari and Mercedes driver's condition had worsened and is now regarded as 'critical'.
A statement from the University Hospital of Grenoble, distributed by Schumacher's management company on Sunday night, confirmed the 44-year-old was in a coma.
"Mr Schumacher was admitted to the University Hospital of Grenoble at 12:40pm, following a skiing accident which occurred in Meribel in the late morning," the statement said.
"He suffered a severe head injury with coma on arrival, which required immediate neurosurgical intervention. He remains in a critical situation."

http://www1.skysports.com/f1/news/12474/9092717/michael-schumacher-injured-in-ski-accident-in-france

Страшно , навистина е сериозна ситуацијата на Шумахер .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Во Кома е изгледа, возел на дел што не беше обележан и паднал и со глата се манал во голем камен (иако носел шлем).
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Sandra Baumgartner of Sky Deutschland told Sky Sports News: "Everyone is looking to France and looking to the news. People are shocked. Because ok, he was in an accident, in hospital, but in the early afternoon it was not that serious. Now it's about his life. People are really, really shocked. Everyone is keeping their fingers crossed."
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Лично премногу сум потресен, ме пресече коа прочитав, не ми се ни пишува... Еден од најголемите спортски идоли што сум ги ценел... Издржи царе! :place:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Shokiran sum posho sabajle citav i nemase niso seriozno...
Majstore nemoj sega da padnesh...
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
На канал5 мислам или на 24-вести рекоа дека не бил во животна опасност.И дека бил свесен кога го товарале на хеликоптер.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
R

Rigel Kent

Гостин
На канал5 мислам или на 24-вести рекоа дека не бил во животна опасност.И дека бил свесен кога го товарале на хеликоптер.
Од 22ч неговата состојба е критична а првично било оценето дека не е во животна опасност.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
На канал5 мислам или на 24-вести рекоа дека не бил во животна опасност.И дека бил свесен кога го товарале на хеликоптер.
Така мислеле на почетокот но имал крварење во мозокот што му ја влошило ситуацијата :(
Издржи Шуми! :(
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Не дај боже да ми се расипе и нова година и сите празници комплет... Стави у 5та мајсторе , нагази до крај и победи ја смртта во последен круг :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom