Михаел Шумахер во борба за живот!

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Абе што се замарате со вакви ликови не ми е јасно, тури го на игнор, ќе види никој не го ебе два посто, ќе си отиде.

Иначе никогаш не сум бил фан на Ф1 или некој посебно фан на Ферари/Шуми ама сега искрено навивам за да ја победи оваа „трка“ во неговиот живот!!
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
„освојував титули бидејки давав гас таму каде другите кочеа„ - легендарна изјава на Шумахер!

Ајде мајсторе дај гас овде, сега и победи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Има информации дека Шуми користел камера на кацигата и дека француската полиција ја испитува камерата.

Дали е патка или не...................
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Michael Schumacher's life is "no longer in danger", according to a friend.
Philippe Streiff, a friend and former racing driver, told reporters gathered outside the hospital yesterday: "I'm not a doctor, I'm repeating what Gerard Saillant (surgeon and friend of the Schumacher family) told me.
"Gerard Saillant said it is a serious condition but his life is not in danger anymore now, thankfully."
Од вчерашниот собир на фановите на Шуми.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Без навреда ако чита некој ама нашиве хирурзи ако не се истакнеа, тешко Шуми :icon_lol: медицината што ја учеле тие и овие во Франција е како споредба забавиште со факултет, ништо чудо веќе да го имаат разбудено Шуми три пати да го проверат и пак го вратиле. (претпоставка е ова, накај заебанција)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.432
Без навреда ако чита некој ама нашиве хирурзи ако не се истакнеа, тешко Шуми :icon_lol: медицината што ја учеле тие и овие во Франција е како споредба забавиште со факултет, ништо чудо веќе да го имаат разбудено Шуми три пати да го проверат и пак го вратиле. (претпоставка е ова, накај заебанција)

Ц, без навреда ама се навредив...2 години медицина...одма кажав дека не умира човекот ...јбг, се отпишав после 2 години, али не е битно тоа :ROFLMAO:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Без навреда ако чита некој ама нашиве хирурзи ако не се истакнеа, тешко Шуми :icon_lol: медицината што ја учеле тие и овие во Франција е како споредба забавиште со факултет, ништо чудо веќе да го имаат разбудено Шуми три пати да го проверат и пак го вратиле. (претпоставка е ова, накај заебанција)
Не дај боже да го лечеа. Прво нема да знаат што да му прават. Или ќе го испратеа некаде во друга земја или ќе немаше инфо неколку дена. Овие се светлосни години напред.
Инаку пред некоја година Шуми донирал голема сума баш за развој на кома центарот во клиникава. Тоа е тој луд живот.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Целиот свет тагува по него ќе издржи за сите луѓе!

Кој е најдобриот возач во мотоспортот?
За него:
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Не дај боже да го лечеа. Прво нема да знаат што да му прават. Или ќе го испратеа некаде во друга земја или ќе немаше инфо неколку дена. Овие се светлосни години напред.
Инаку пред некоја година Шуми донирал голема сума баш за развој на кома центарот во клиникава. Тоа е тој луд живот.
Обично за овие што незнаат што да им прават викаат дека се под стрес :pos:

E*ати македонско здравство!Туку знаеш што е најстрашно???
Докториве наши мислат дека се знаат....

За шуми!Издржи мајсторе.Целиот свет е со тебе...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
вон животна опасност е веќе така?
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
вон животна опасност е веќе така?
Нема некој апдејт сеуште,наjсвежата вест што ја имам прочитано од медицинскиот тим на Шуми вели дека е во стабилна но сепак напоменуваат дека мора да се смета и за критична состојба.
Исто така во најскоро време ке нема прес конференции.
http://en.espnf1.com/f1/motorsport/story/141057.html#uoImlKTC9AuIG2Mp.99
 

Kajgana Shop

На врв Bottom