Меѓународно движење против промена на името

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Можеби си и во право донекаде, но сепак овие новини-вести се наменети пред се за гејците- од наша страна и не е бог знае колку читано .(ти предлагаш да се игнорираат ли?????)

А идејата за Нова М - и не е така лоша - и јас помислував неколку пати на тоа - знаеш -треба некој пат да се проба-онака за сеир - ама никој нема гс за тоа -
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Па си го залажуваат и својот народ, го трујат со глупости, како тие се проактивни и како херојот Папандреу ќе ја ставел Македонија ко главна тема за падот на Берлинскиот ѕид.

На баба им гаштите, се собрале кремот од снобови и флегматици, ќе се најадат и опијат ко свињи, малку пред камера ќе кажат по некоја историска анегдота и “мудра“ порака и пак ќе се вратат на маса за десертот.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ова ваша дискусија ме навраќа на едно прашање... „Дали воопшто некој така повисок функционер од Америка ја има посетено Македонија?“
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
2
Срамота ова што се дешава. Демократијава ми личи на нешто нечесно прљаво и одвратно.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Демо(Н)кратија да те корегирам, Демо(Н)кратија....
Бога ми Demonos тие е срав баш владеење со Страв...Страв од 7-8 Декември гледај А1 и да видиш што е ширење на параноја и перење на мозок дури во најтоталитарните режими нема толку необјективни и медиуми само со една цел перење на мозок и промена на идентитет и името на Македонскиот народ. Порано тоа не државно-црковните пропаганди на 3-те соседи а сега се самите Македонци :toe: Трагично.
Неможам да верувам дека сите се против Македонија
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Jas mislam deka vremeto e sozreano VMRO da se vrati na metodite od minatiot vek pa da im poebe mater na site gubrina pocnuvajki i od ovie od A1 pa nataka so red. Koj saka kako saka neka sfati ama samo toa e spasot.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
За жал историјата покажува дека повеќе страдале вистинските патриоти, отколку вакви продадени души. Така што и во тој поглед се охрабрени разните соросоидни експерти и медиуми кои веќе многу болно почнуваат да стегаат обрач, окуражени од некои финансиски инекции со кои се пароимунизирани, наместо инекции за свински грип. Впрочем инекциите за свински грип ни ги оставаат нам, како одлично средство за заплашување, вклопувајќи се идеално во времето, просторот и целта која треба да ја постигнат инфицирајќи не со новите демократски вредности на западот кон кој тежнееме, ресетирајќи ни го целиот претходен мисловен систем за тоа, кои бевме и кои од сега треба да бидеме.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
---> Каква промена на името,какви бакрачи.Сте слушнале некаде во светот да се случи на некој да му го променат името под странски притисок? Ако Груевски го направи тоа,ќе доживее КРАХ И СЛОМ на наредните избори,ќе го казнат најпрво вистинските патриоти(како јас :helou:)

---> Грција на времето во ООН потпиша спогодба со Македонија дека нема да ја кочи во евро-атлантските интеграции.Спогодбата беше ратификувана со посредство на тогашниот претседател Бутрос Гали.Е сега,најпаметниот потег на нашиот тим беше што и стегнаа ТУЖБА на грциве пред советот за безбедност.Затоа сега и ЕУ и Грција се наоѓаат во стапица,од една страна не смеат да ги негираат меѓународните закони,а од друга страна мора да се постават на погрешната страна(Грција=корупција) и затоа Фуере и компанија сакаат да не НАСЕДНАТ да ја повлечеме тужбата од советот за безбедност што е рамно на велепредавство и кое најмногу им одговара на опозицијата(ќе го растурат Груевски на следниве избори баш со овој аргумент) и на Грција ќе останеме без единствениот правен аргумент кој може да не заштити и Македонија ќе остане на бришан простор(ќе ја збришат со гаранција).Затоа мојата порака е да не се попушта по никоја цена(секако ќе не внесат,ама ако може да не заебат уште поарно).Поздрав:helou:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
За жал историјата покажува дека повеќе страдале вистинските патриоти, отколку вакви продадени души. Така што и во тој поглед се охрабрени разните соросоидни експерти и медиуми кои веќе многу болно почнуваат да стегаат обрач, окуражени од некои финансиски инекции со кои се пароимунизирани, наместо инекции за свински грип. Впрочем инекциите за свински грип ни ги оставаат нам, како одлично средство за заплашување, вклопувајќи се идеално во времето, просторот и целта која треба да ја постигнат инфицирајќи не со новите демократски вредности на западот кон кој тежнееме, ресетирајќи ни го целиот претходен мисловен систем за тоа, кои бевме и кои од сега треба да бидеме.

Во право си, прво ќе страдаат правите македонци во таква чистка.

Ѓубрето ќе си остане и понатаму да ни смрди.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Жал ми е што ќе те разочарам,но тоа ВМРО не постои,а ако алудираш на одредена партија чиј лидер стана бугар-тогаш и партијата ја срамиш.




Што се они виновни-освен фактот што се продадени души....повеќе не можат од тоа,не вредат да ги коментираме.

МОЌТА Е ВО НАРОДОТ-а неговиот став е познат,и од референдумот за независна Р.Македонија,исто како и од пописот-точка.

Јас не знам дали има правна рамка која регулира,дозволува или забранува-организирање референдум за менување име...башка и трошоци за истиот...ццццц

Значи евентуален референдум го сметам за бирање помеѓу две опции.

1-НЕ ЗНАМ КОЈ СУМ-ПОЈМА НЕАМ
2-НАЈВЕРОВАТНО СУМ ЗОРАН

Што да бираш:toe:
Rekov i pak ke recam " koj kako saka neka sfati" samo znam deka so dremenje na forum i nisto ne prezemanje na delo ke go jadime stapot. Samo poglednigi dnevnive vesnici i sve ke ti bide jasno, pritisok se ima od site strani, Sranko se dogovara so Ali da padnele vlada, toj bugarot sto go vikas izjavuava "Namesto vlasta da ne ubeduva za kompromis nie toa go pravime" i da ne gi redam site, za strancive ne sakam da pram muabet samo gospd znae so koj metodi se zluzat zad zatvoreni vrati, a i ke zaboravev komentarite na A1 se posebna prikazna, koga ke soberam sve dobivam vpecatok deka site se za promena osven Grueski iako site anketi pokazuvat deka ogromno mnozinstvo se protiv promena na ime,ali takov vpecatok se dobiva.Se plasam deka na krajot pak ke ispadne kako Kiro sakatiot sto rece " jas ne se slouvavav ama potpisav" i kako sto bugarot napraj 2001 toj bil protiv ama imal slien pritisok od zapadnjacite, i na krajot po nekoe kuce laese izvesno vreme ama karavanot pomina.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Заради една БЕДНА ЛАЖНА визна либерализација- не дозволувајте да ни ги скратат нозете-КАДЕ КЕ ОДИТЕ БЕЗ НОЗЕ ??????-НИКАДЕ - ќе си останете ЦЕЛ ЖИВОТ ОСАКАТЕНИ - ќе бидете домаќин на разноразни „паразити“ кои ке ве исцицаат до смрт- до последна капка додека не ви го СОТРАТ СЕМЕТО и племето МАКЕДОНСКО - ДАЈТЕ да им кажеме НЕ - на менување на името- дајте да излеземе од оваа кожура , да не не залажуваат и да не се надеваме дека некои ќе реши во наша полза- ПАРИТЕ го вртат светот и вратот на ЕУ и светот ,затвараат очи и уши пред вистината,зарем не гледате дека сакаат да ни го забиберат НА СУВО до декември

АКО КАЈ ГЕЈЦИТЕ СИЛАТА Е ВО ПАРИТЕ- ДАЈТЕ ДА ПОКАЖЕМЕ ДЕКА НАШАТА СИЛА МОЌ Е ВО НАРОДОТ
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
не ни го збиберуваат до декември дефинитивно плус можеме да очекуваме уште некоја позитивна вест на пример и бугарите да се приклучат кон блокадата, да се демаскираат, па дури тогаш ќе имаме причини за славење.
најдобра варијанта за НАС е вето во декември што би значело потврда за НАС, дополнителна хомогенизација, демистификација на ЕУ -ако сеуште има некој кој што верува во приказните за европската демократија и солидарност и на крајот можеби ќе се обидеме да си го зацртаме патот кон неутралноста пат кој што единствено го гарантира нашиот опстанок.

p.s
обидот на ЕУ за етноцид како да проаѓа незабележан од македонската ''јавност'' а меѓународните медиуми за да не се соучесници го игнорираат прашањето па затоа да пишеме по некое писмо да ги размрдаме малку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom