Медицински и стоматолошки факултет

Член од
22 јули 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
Јас кога бев 2ра година имаше предуслов да смеам да запишам четврта година ако сите предмети ми беа положени од 1ва до 3та година. Сега мислам дека сменија систем дека се со кредити како УГД.

Во однос на условните предмети, тие немаа врска со упис на година туку со право за полагање на друг предмет. Хистологија-->Физиологија, Анатомија-->Патологија, Физиологија-->Патофизиологија итн.
Фала ти многу за одговориве и времето стварно сега ми олесни позз
 

Lii

Член од
1 јануари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali ima nekoj za strucen zaben tehnicar? Da mi objasni kako odat rabotite
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Дали има некој што студира/л вонредно физиотерапија? како се семинарите? викенд или не? работам ко професор..незнам дали би можел да студирам и тоа.. фала.
 
Член од
17 април 2018
Мислења
13
Поени од реакции
8
Здраво дечки,
Дали на 50+ години може да се запишеш вонредно за медицинска сестра на некои од Медицинските Факултети во Скопје или Штип?
 

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.585
Поени од реакции
2.491
Здраво дечки,
Дали на 50+ години може да се запишеш вонредно за медицинска сестра на некои од Медицинските Факултети во Скопје или Штип?
Да.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво,дали може од завршени прв циклус студии биохемија со физиологија да се запише студент на медицински втор циклус ? И потоа да си продолжи и докторски на медицина?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom