Медицински и стоматолошки факултет

Член од
22 јули 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
Јас кога бев 2ра година имаше предуслов да смеам да запишам четврта година ако сите предмети ми беа положени од 1ва до 3та година. Сега мислам дека сменија систем дека се со кредити како УГД.

Во однос на условните предмети, тие немаа врска со упис на година туку со право за полагање на друг предмет. Хистологија-->Физиологија, Анатомија-->Патологија, Физиологија-->Патофизиологија итн.
Фала ти многу за одговориве и времето стварно сега ми олесни позз
 

Lii

Член од
1 јануари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali ima nekoj za strucen zaben tehnicar? Da mi objasni kako odat rabotite
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Дали има некој што студира/л вонредно физиотерапија? како се семинарите? викенд или не? работам ко професор..незнам дали би можел да студирам и тоа.. фала.
 
Член од
17 април 2018
Мислења
21
Поени од реакции
10
Здраво дечки,
Дали на 50+ години може да се запишеш вонредно за медицинска сестра на некои од Медицинските Факултети во Скопје или Штип?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275
Здраво дечки,
Дали на 50+ години може да се запишеш вонредно за медицинска сестра на некои од Медицинските Факултети во Скопје или Штип?
Да.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво,дали може од завршени прв циклус студии биохемија со физиологија да се запише студент на медицински втор циклус ? И потоа да си продолжи и докторски на медицина?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, dali ima nekoj informacija koga povtorno zapocnuva staziranjeto na stomatoloshki klinicki sv. Pantelejmon, bidejki bese vo prekin poradi virusot? ne odgovaraat voopshto
 
Член од
15 август 2013
Мислења
22
Поени од реакции
58
Здраво, сакам да се запишам на постдипломски студии на Стоматолошки факултет, и сега ме интересира во врска со уверението за познавање на јазик, од каде може да се подигне, дали ќе може да послужат дипломите од курсевите по англиски јазик или ќе треба да се вади ново? Ви благодарам
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво
Имам проблем со совладувањето на материјалот Патологија
Доколку има некој што се разбира со материјалот ,и би сакал да ми помогне
Ќе му платам за помошта
 
Член од
24 август 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo,
me intresira dali nekoj znae koj ispt po germanski jazik nosi poeni za upis na medicinski fakultet? Test Daf ili ispitot na Goethe Institut? I isto taka dali nekoj imal iskustvo so prefrluvanje od stipskiot medicinski fakultet vo Skopje, slusam mnogu taka pravele sto ne mozat da vlezat vo Skopje
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Zdravo,
me intresira dali nekoj znae koj ispt po germanski jazik nosi poeni za upis na medicinski fakultet? Test Daf ili ispitot na Goethe Institut? I isto taka dali nekoj imal iskustvo so prefrluvanje od stipskiot medicinski fakultet vo Skopje, slusam mnogu taka pravele sto ne mozat da vlezat vo Skopje
Мислам дека порано можеше да се префрлиш од Штип во Скопје. Но сега има забрана
Автоматски споено мислење:

Мислам дека порано можеше да се префрлиш од Штип во Скопје. Но сега има забрана, а обратно можиш
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
184
Поени од реакции
742
Уште може, се разбира со правилните ингеренции.
 
Член од
27 август 2021
Мислења
5
Поени од реакции
2
Некој да се запиша дентална медицина во Скопје прва година?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom