Медицински и стоматолошки факултет

Член од
7 јули 2022
Мислења
13
Поени од реакции
1
Здраво да прашам дали некој ги знае одговорите на прашањата за стручен испит за забен техничар?
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
4
Поени од реакции
3
Дали би бил примен на општа медицина со 96.5 поени (државна, приватна или национална квота)?
Доколку некој има слободно време, нека ми пиши (имам неколку прашања).
Ви благодарам!
 
Последно уредено:

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Дали би бил примен на општа медицина со 96.5 поени (државна, приватна или национална квота)?
Доколку некој има слободно време, нека ми пиши (имам неколку прашања).
Ви благодарам!
Јас имав исто толку поени и бев примен во дражвна квота, но ова пред речиси 7 години. Сега ситуацијата е малку поразлична, има многу повеќе конкуренција и поените на тие шо аплицирале се доста повисоки. Така да мислам дека најверојатно би бил во приватна квота, но не знаеш, секоја година е различно.

Не сум сигурен дали се уште се достапни списоците од лани на страната на медицински, да видиш со колку поени бил примен последниот.

Ова за Мединцински во Скопје, во Штип мислам и во државна дека ќе влезиш.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Дали би бил примен на општа медицина со 96.5 поени (државна, приватна или национална квота)?
Доколку некој има слободно време, нека ми пиши (имам неколку прашања).
Ви благодарам!
Многу е голема конкуренцијата на кандидати со високи поени. За Скопје можи да влезиш во приватна квота, а Штип сигурно во државна ќе влезиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom