Медицински и стоматолошки факултет

Член од
12 декември 2009
Мислења
45
Поени од реакции
8
[/COLOR]Inaku znae nekoj sigurno od koga ke se pocne so fakultet? poso slusav kao od 1 Oktomvri .[/QUOTE]

Od lani ucebnata godina za studenti pocnuva od 15 septemvri, osven na privatnite oni se od oktomvri ili od koga i da e :D
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Луѓе, се нервираммммммммммммм :zid: што стана со квотите имате инфо нешто????????
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
utre ke gi ima oficijalnite rezultati :) site se nervirame ama sto da pravime koga takva ni e drzavata ... :X
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
ej на стоматологија и ја као што слушнав од другарче би требало сите да ве примат 118 ако не се лажам , иначе ја на медицина :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
da i jas taka slusnav pa sea ke vidime kako ke bide :)
Jas sum vo prvata polovina od tie 118,bi mozelo da vlezam vo drzavna kvota ? :S
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Проширена е квотата на 230 или јас дупло гледам?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Мислам дека дупло гледаш. Прво и јас мислев дека сите ги примија, ама после ја видов линијата од кофинасирање кај завршува, точно кај 120тиот.

Не знам дали ќе има проширување на квотата, обично по 30 души прошируваат секоја година.

Иначе поздрав до колегите и колешките, се гледаме од 15 септември. :smir:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
Koga se Uplatuva Prvata raata.. od participacijata za medicina ??? ima nekoj nekakva informacija ???
 
Член од
11 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Kvotata e prosirena za nacionalnostite plus za onie sto zavrsile vo nova i uste edna bese primena taka da ideme nekade 140 vkupno.. Inaku za prv semestar vo ponedelnik mislam se uplatuva plus za informaticki sportski bla bla 750 denari i plus uste nesto ke ima da se uplaka 100 %. Index-ot e 600 den. Taka da zemete si i extra money :D :D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
навистина ли е сменета програмата бруцошите по соматологија и сега ќе се здобиваат со титула дентални медицинари наместо како што беше до сега доктори на стоматологија???
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Утре, во понеделник, баш се јавив во деканатот пред некој ден и така ми кажаа.

Освен парите за првата рата понесете си и екстра 50 евра за додатни трошоци.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
навистина ли е сменета програмата бруцошите по соматологија и сега ќе се здобиваат со титула дентални медицинари наместо како што беше до сега доктори на стоматологија???
Токму така ;)

Утре, во понеделник, баш се јавив во деканатот пред некој ден и така ми кажаа.

Освен парите за првата рата понесете си и екстра 50 евра за додатни трошоци.
Значи за прва рата се плаќа у понеделник и вторник така ? а тие 50 евра што викаш на какви додатни трошоци мислиш на индекс ,пријавни листови ,таксени марки така.....?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom