Медицински и стоматолошки факултет

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Moже си се помешала со фармација за хемикалиите и супстанците, не верувам дека медицинарите се замараат со такви ствари.

Настрана тоа, матуранти, на фармација ги примија СИТЕ лани.
Се замараат и тоа многу, поготово првото :ija:
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
45
Поени од реакции
8
A lani gi primile site zasto kvotata ne bila popolneta do kraj ili zasto imaat ljubov za site :D ?????
 
Член од
11 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Na medicina e 60-60 odnosno sekoja godina prvite 60 se vo drzavna vtorite 60 vo privatna ne znam od kade ti e informacijata deka 90 bile zatoa sto i na samata strana na fax pisi deka e 60-60 t.e primat 120 ama posle ke ima lugje so ke se zapisvat i negde vkuno ke bidat 140:D A dali ima vrska internite zatoa sto i tie treba da ti se pogodeni da ti se 2ta predmeti kako za na fakultetot
informacijata mi e od drugarkata i od fakultetot na stanata strana pise.100% e tocna taa.tuku sea od vaa godina ja namalija 60 vo drzavna da bidat arno i tolku ja namalija seto zaradi participacijata.

--- надополнето ---

Еееј муабетов погоре - расипан телефон :)

Вака сега, лани примаа 140 души, 90 во државна, 50 во приватна, ама нормално испаднавме повеќе пошто се запишуваат со странски државјанства и бројката иде некаде до 170.
Доколку имате +95 бода ептен е мала веројатноста дека нема да влезете во државна квота.
За во приватна мислам дека до кај 90 бода некаде примаа.
И немам информации за оваа година ама најчесто примаат 90 во државна. И предминатата година рекоа прво дека ке примат 60 па после ја проширија квотата.
Во штип се влегува полесно, не знам точно со колку ама имам другарка со 89 бода што влезе во државна квота лани.
znaci ja so 97 boda so gi imam da ne se sekiram bas mnogu.A da te prasam moze da se prefrluvas od fakultet na fakultet ist.Na primer od sk vo stip medicina i obratno?
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
znaci ja so 97 boda so gi imam da ne se sekiram bas mnogu.A da te prasam moze da se prefrluvas od fakultet na fakultet ist.Na primer od sk vo stip medicina i obratno?
Да, ќе те примат со толку сигурно.

А за префрлањето, може, барем од Штип во Скопје сум сигурна а за обратно не знам,не сум слушнала до сега.
Само не ги признаваат сите предмети и треба да се дополагаат а и да се слушаат скроз некои предмети пошто не е истата програма.
 
Член од
11 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Hi! Kako pominavte na predeliminarnite listi idni koleski/ kolegi ?? Ja sea za sea sum vo drzavna kvota iako nisto ne se znae..pa ke vidime.. :)))
 
P

Patience

Гостин
Се прочитав пред малку и јас, во првите 70 сум, ќе видиме во четврток дали во државна или приватна, зависи како ќе биде годинава =)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Дали има некој некакви информации за резултатите на фармација? Зашто на страната нема
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Ana18 , Patience или кој било да не имате нешо информации за проширување на квотите на медицина? :)
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Епа ајде колеги се гледаме од септември :pipi:
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
45
Поени од реакции
8
Mislam deka nema da bide prosirena kvotata kako izmantite godini do sega ke bide standardno 120, ili 123-4 dokolku poslednite 3-4 imale ist prosek
 
Член од
11 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Od stomatologija Skopje gi ima na oglasna tabla na fakultet preeliminarnite..

--- надополнето ---

Ana18 , Patience или кој било да не имате нешо информации за проширување на квотите на медицина? :)
Jas nemam nikakva informacija za prosiruvanje na kvotite.. Ali moze ke gi prosirat so se 10 , 20 plus minus :D

--- надополнето ---

Inaku znae nekoj sigurno od koga ke se pocne so fakultet? poso slusav kao od 1 Oktomvri .
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
Znaci stomatoloski vo Skopje katastrofa za rezuLtatii ni na internet, ni podredeni pod red...samo na vrata istaknati koj kolku poeni ima i tolku :X
Mozno li e da vlezat 60 vo drzavna?? ImA nekoj nekakva informacija za prosiruvanje na kvotata? Jas slusnav kao demek site 118 ke gi primile :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom