Матурска облека, шминка и фризура

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
па шо знам мене таа најповеќе ми се допаѓа само на сликата не се гледа најубо, во живо е поинаква :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Добар си братче ..
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Се е ок, амо си можеч да земиш некоја поедноставна кошула! А не вака светликава, некако не ми оди со темни фармерки со големи џебови, и плус сакото! Али како и да, добар си!
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Мене ми се сфиѓа ... Добро е супер, :devojkr:

А уствари зошто кошулата не ја искомбиниираш со овие панталони и истото сако ?



Или тоа е за првата вечер комбинација ?!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Чек Он Ит напиша:


Eве нешто по мој избор ... :devojkr:
Daj nekoj neka kaze kj mozem da najdem vakva kombinacija ili samo bluzicevo>Vise neznam kaj da se obratam vise puknav
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Чек Он Ит напиша:
Мене ми се сфиѓа ... Добро е супер, :devojkr:

А уствари зошто кошулата не ја искомбиниираш со овие панталони и истото сако ?



Или тоа е за првата вечер комбинација ?!
pa mozno e i takva kombinacija da napravam :)
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Eheee ooolku mnogu se zamarav so maturata lani lelel:):) moj sovet bidete vo nest0o sexy a komotno ipak se raboti za dolga vecer :) pozz
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ja toa sto go kupiv ce go nosim samo za slikanjeto vecerta posle 12 oblakam maica po kratki i teram nejcem da se stopim u sako ili sto i da e.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Tetovcanec напиша:
Ja toa sto go kupiv ce go nosim samo za slikanjeto vecerta posle 12 oblakam maica po kratki i teram nejcem da se stopim u sako ili sto i da e.
Јас се извинувам али поглупаво нешто во живот не сум слушнала. Ќе си се преслечел заради тоа што ќе си се испијанел. На матура можиш малце да се напиеш за да се расположиш но до тој степен, што е тоа што ќе го видиш ти како прво и основно од матурата:toe:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Tetovcanec напиша:
Ja toa sto go kupiv ce go nosim samo za slikanjeto vecerta posle 12 oblakam maica po kratki i teram nejcem da se stopim u sako ili sto i da e.
Абе гумени чизми стај си на нозе капче некое и по риба, навеќе јаде после дванаес
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
zafrknata напиша:
Јас се извинувам али поглупаво нешто во живот не сум слушнала. Ќе си се преслечел заради тоа што ќе си се испијанел. На матура можиш малце да се напиеш за да се расположиш но до тој степен, што е тоа што ќе го видиш ти како прво и основно од матурата:toe:
Ne mislev ce se stopim so pijancenje od vrucina ce se stopim razbiraas i ne mislim da sedim ispoten celo vreme.Plus ja ne gleam ili ti dodavas deka rekov deka ce se pijancim na matura>te molim nemoj so vakvi apsurdni postoj PLEASE

точкест напиша:
Абе гумени чизми стај си на нозе капче некое и по риба, навеќе јаде после дванаес
Znam deka jade najvece posle dvanaeset ama da mi pozajmis crvi ti moze?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Tetovcanec напиша:
Ne mislev ce se stopim so pijancenje od vrucina ce se stopim razbiraas i ne mislim da sedim ispoten celo vreme.Plus ja ne gleam ili ti dodavas deka rekov deka ce se pijancim na matura>te molim nemoj so vakvi apsurdni postoj PLEASE
Па ако не сакаш да дојде до пишење на вакви апсурдни поСТОЈ изјаснисе како што доликува. Јас колку што знам за пиењето обично се додаваат вакви зборови (ги заборавив како ги викаја :uvo:). Сепак исто ти се фаќа дали сме сфатиле така или онака, ти повторно ќе ја менуваш маицата :tapp: .
И бај д веј ме интересира по колку маици носиш кога излегуваш по дискотеки:pos: .:zver:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
муабетов ви кикс ес :)

Што се тиче сакото ќе го симнеш,па нема да ти е жешко.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
`Ангелче` напиша:
муабетов ви кикс ес :)

Што се тиче сакото ќе го симнеш,па нема да ти е жешко.
Nemam sako zatoa vikam deka ce se presoblecem imam kako blzice nesto,da imav sako nemase da menjavam maici mislim normalno neli.A so zafrknata zborimo na razlicni dijalekti pa zatoa doaga do vakvi nedorazbiranja b.t.w koj idem u diskoyeka nosim samo edna maica nisto pojce
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
А матурантките за шминка што ќе правите и фризура ?!

Еве некои предлози од мене ... Ма да сигурно стилисти и фризери ќе ве токмат :bililaaar:


























 

Kajgana Shop

На врв Bottom