Матурска облека, шминка и фризура

Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
FLiX напиша:
pa so znam od kaj 16 000 nagore se , ovoj jas so go zedov mislam 18 000 taka nesto bese . ama super se :)



eve me za second night se zedov i se slikav :)





hmmmmmmmmm...iskreno super si oblecen vakaaa...kosulceto mozese i bez bling ling ama super e:D..bravo:D
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
fala :) samo uste ne se imam slikano so toj za prvata vecer naskoro i od nego ke ima slika :)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59


:helou:

Имам примедба!
Зошто бе,Вилипче на баба,толку си свечено облечен а си опнал вакви вармерчиња?
Не го бива,тргај.

Сакото со кошулата се добра комбинација,иако морам да ти признам ме изненади,не очекував ништо во овај стил :)
Најди клот темна фармерка без додатоци,како нитни,џепој големи и слични тантели-курдели. Дури ако сакаш и црна можиш.
На нозе не знам шо носиш ама ако е нешто црно-бело,или црно клот,ок ќе биди.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Paa imam i temni farmerki zemeno, samo ne sum slikan so niv, ama so znam vo zivo ko ke vidis ova kombinacija e podobra, nekako so temnite mi e zatvoreno, ama uste neznam nemozam da se odlucam koj da gi nosam :) pa ke vidime, pa ne e mnogu sveceno mislam normalno e taka po elegantno samo e malku, a sveceno e toa za prvata vecer sto mi e :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Јас заминвам на козметичар и на фризер зш вечер сум на матура во епинал ако сака некој да ме види :icon_bigg и планирам да си поминам ,,неубо,, зошто ќе се карам со професорицата шо мисли да ме остај на полагање, и ќе ја зафркнам многу оти пак ќе си одам на вакултет Скопје. АЈ ПОСАКАЈТЕ МИ ГУД ЛАК
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Еве ме и мене...



 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Скулгрл напиша:
Еве ме и мене...



Упс нетребаше да пишам, ќе ми речат за во еир било :(, ама морам, :) Искрено, едноставно ама пре пре преубо :smir::kesa: Еј то куценцето долууу, леле какво е :)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
МАТУРАНТИ 2008

Мислам дека е вистинско време да се обнови темава. Годинава имаме многу матуранти на форумот, инклудинг ми афкорс.
Па, да почнеме со советите, пром најт трендовите и креациите за оваа година.

И не, не сум почнала сеуште да барам фустан за матурската, во никој случај нема да шијам ништо, стриктно готов фустан. Знаете, некој ќе каже, па ајде шо ви е матурска, шо се замарате со фустаните, маникии, педикири, накит и слично. Искрено, и јас го мислев тоа, се до годинава, кога ми дојде на глава. И убаво ми е да се замарам. Ме интересира како е кај другите? Ајде бујрум МАТУРАНТИ 2008.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја бев да ја разгледам новата колекција на Битсијани?Некој предлог?

Ке се комбинирам со партнерката:)
 
Член од
24 март 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
I jas sum maturantka ovaa godina,i iskreno niz skopjevo nema nisto,pa zatoa ke si sijam nesto spored svoja zamisla!Kosata sakam da mi bide vitkana zatoa sto i takva mi e prirodna, a za sminka sakam nesto pomegu nezno i napadno...Me svakate ?Samo mi treba sovet kade da se sminkam....
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не се многу оптеретувајте со тоа, и без многу шминка и кич, верувајте ми за неколку години подоцна нема да сакате да си ги видите сликите. Тоа е мојот совет, и само удобни штикли или слично за да не седите половината од вечерта.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Како што кажа Buterfly носете нешто во што ќе се чуствувате удибно и без претерување да не бидете кич. Изберете нешто модерно, со природна и не многу јака шминка, а косата најдобро е или испеглана или мининално навиткана а не ептен виткани или со фрузири некои. Еве нешто од модните писти што е модерно оваа пролет колку да си направите во глава план што сакате.











 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Се во ред, но за машки некој предлог?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom