Матурска облека, шминка и фризура

Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
А какви фустанчина би зеле многу свечени или некои пообични? Девојки кои ги знам а имаат доста добар имиџ имаат земено фустанчина кои би ги носеле и за на вечер на пример за излегување во викенди :toe: . Леле јас појма немам што само знам дека нема шанси за некои ќе ме направат жена како што носеле порано
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Јас ја завршив големата работа,си купив фустанче,штиклички и си закажав шминка и фризура.Сега сум ослободена од таа,да не речам обврска,и можам слободно да им се препуштам на деновите кои остануваат до матурата(а не се многу).Ќе ви откријам дека фустанчето ми е во повеќе бои и е многу едноставно,а штикличките не се многу високи,што е битен момент за мене,бидејки не носам високи чевли(а и не знам да одам со нив:toe:).Шминката ќе ми биде во мали количини а фризурата едноставна.
Најважно од се ми е да си поминам најубаво,да се изнаиграм,испосликам со сите,затоа што тоа е она што ќе ми остане во сеќавање.
________________________________________________________
.......:pipi::je::cug::pipi::je::pijan::eek:jea::pipi: .......
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
zafrknata напиша:
А какви фустанчина би зеле многу свечени или некои пообични? Девојки кои ги знам а имаат доста добар имиџ имаат земено фустанчина кои би ги носеле и за на вечер на пример за излегување во викенди :toe: . Леле јас појма немам што само знам дека нема шанси за некои ќе ме направат жена како што носеле порано
Полека,смирено,не е мал интернетот :)
фокусирај се она шо ти би сакала да го носиш,како тебе што ти се чини дека е најдобро. Јор бади,јор чојс. :)


ете нешто посвечено




Нешто поедноставно



 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Чек Он Ит напиша:






























Eве нешто по мој избор ... :devojkr:
Ovie dve se svarno top kombinacii samo ako0 ima nekoj druga slika o d prvoto dali ima nesto sako ili samo dzemperce e
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
еј девојки да ве прашам нешто, што мислите за сакото поубава би била гриава боја или теѓет или некоја потемна сина боја??? партнерката ќе носи темно син фустан па така мислам добро би било јас гриава боја сако да си земам.
гледам оваа година и доста трендовска е гри боја
 
Член од
10 јули 2006
Мислења
77
Поени од реакции
0
AJ nekoe sako...nekoj sliki da mi pokaze ako ima?? (sportsko sako)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.514
Поени од реакции
47.804
Мој совет до сите машки матуранти кога ке купувате почнете од доле(кондури/патики)па со ред до горе попаметно е.Купете нешто што ке се носи во град после(да не иде фира) на партнерките купете има од тие цвеќињата за на рака многу убаво ке им стојат а од година на 1ви септември нема да знете што со себе али ако ке има спомени......
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
jove_bt напиша:
еј девојки да ве прашам нешто, што мислите за сакото поубава би била гриава боја или теѓет или некоја потемна сина боја??? партнерката ќе носи темно син фустан па така мислам добро би било јас гриава боја сако да си земам.
гледам оваа година и доста трендовска е гри боја
Зависи каков тип си :)
Ако си висок,тегет би ти стоело далеку подобро од сиво. Ако си понизок сивото е ок. :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
`Ангелче` напиша:
Зависи каков тип си :)
Ако си висок,тегет би ти стоело далеку подобро од сиво. Ако си понизок сивото е ок. :)
:zlo: не да сум висок 1.97 сум :vozbud:, значи тегеТ велиш а?
па што знам да не сме некако монотони и јас и она во сина(тегет).


вака нешто мислам комбинација кошула и сако слични само други пантолони.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559


ova go zedov ke se slikam i jas na mene da vidite kako stoj :)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
jove_bt напиша:
:zlo: не да сум висок 1.97 сум :vozbud:, значи тегеТ велиш а?
па што знам да не сме некако монотони и јас и она во сина(тегет).


вака нешто мислам комбинација кошула и сако слични само други пантолони.
Машко удри тегеТ штом си 2 метра! :vozbud:
Убо ќе ти стои мислам јас,штом си манекенски тип:smir:



 

Kajgana Shop

На врв Bottom