Матурска облека, шминка и фризура

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Намеравам да си земам едно црно костумче, и некоја кошула, а за кравата уште се мислам :)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Еве ви неколку фустанчиња! Супер се:vozbud:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Ваков фустан мислам дека никој кај нас не би облекол,ама многу ми е сладок.


Сепак јас сум за поедноставни варијанти.Кај нас мислам дека се претерва со изборот на облека за матура,посебно девојките,па изгледаат 10 години постари.

 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
еве некои фустанчиња, иако не знам дали би ги носеле кај нас:)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
АЈ дај предложете за машки нешто, некои костими, одела нешто слично, елегантно ? (со слики нормално)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
дајте нешто и за машки...
ни имам прошетано ни размислено шо ќе носам јас...
ај имат време...али дај кајганџивки... дајте кажете што мислите дека би било добро и што е во тренд оваа сезона...:vozbud:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ми треба совет, идеа, мислење: што мислите околу носење на кожна јакна наместо типично одело на матура ?
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
56
Поени од реакции
3
A zosto mora da se nosi fustance za matura??Ja na pr.prvo kupiv fustance..ama zasto mislam deka podobro ke se cuvstvuvam vo pantaloni..od fustanceto napraviv majcka=)..i sega ke go nosam na pantaloni so stiklicki i nakit=)i taka...simple as I am=)
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
ми треба совет, идеа, мислење: што мислите околу носење на кожна јакна наместо типично одело на матура ?
Па веќе неколку години наназад доста матуранти го избегнуваат клишето да носат одела за матура, така да ако мислиш дека подобро ќе ти биде во кожна јакна и ако сметаш дека повеќе ќе се вклопува со тоа што ќе го носиш на тебе тогаш нема зошто оделото да не го замениш со кожната јакна.
 
R

reactive89

Гостин
Вака сеа, ја сум матурант оваа година, и тек денес купив... да да машко... чека до крајност... хахаха
Направив комбинација црно бело...
Значи вака:
Бела панталона, малку на старомоден начин сошиена и стил, сепак со новомодни примеси, земав црна кошула (стил на спортска и свечена) која кога ќе се изложи на појако светло светка... одоздола - испод кошулата како некое боди, прилепено за мене, бело ќе да е, кошулата раскопчана... за одозгора планирам да земам некое како јакниче ама не е баш јакниче... незнам како да опишам... како и да е, и тоа ќе да е малку у спортски-свечен дух... потемна боја ќе да е тоа... или ако не ќе земам сако или нешто слично на тоа кое ќе одговара со белите панталони... сакото или што и да е одозгора што ќе го носам ќе биде бело...
за на нозе, земав едни патики бели-скај со некакви сребрени шари кога ќе се изложи на појако светло... тоа хехехе
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Што има тука да се дискутира едноставно бидете свои ...и облечете се вие како што мислите, а не да пратите некој "трендови"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom