Матура

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Хахахахахаха и јас исто ама не од што сум опседнат од матурата туку што се напукав со кафиња :D
ќути ја од 12 до сеа 3 кафиња испив,а преку ден да не зборам...заебана работа ова матурава у курац а :D
 
М

Мартин`

Гостин
Хахахахахаха и јас исто ама не од што сум опседнат од матурата туку што се напукав со кафиња :D
Јас ниедно немам испиено за око неможам да склопам, барем 2 саати да можев да не заспијам утре на матурата :LOL:

martine moze nekakov tekst za svetlinata??
Појма немам друже и темата не е баш само за светлина туку светлина на крајот на тунелот така некако како беше точно ..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
Море Македонски не ме загрижува за 3 знам од општа култура него англиски што ќе се прави сеа знам и англиски ама она тарзански што се вика чат-пат :D
--- надополнето: 9 јуни 2012 во 04:46 ---
ШТО Е ОВА БЕ СВЕ И МРТВО И САКАТО СПИЕ АЈДЕ СТАНУВАЈТЕ МАТУРА ПОЛАГАМЕ :D :D :D ТРЕБА ДА ГИ МРДНЕМЕ КОМИСИИТЕ :D
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Да не знае некој колку прашања од прилика треба да решам за едно секси двојче :D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
moze nekakov tekst za svetlinata?
Може само немој да е некој за Никола Тесла или за ЕВН хахаххахаха мала шала може али гледај да е во контекст на темата да не избегаваш многу дека може да не ти го важат среќно :)
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Ајде бе кај е тестот џабе ли станав у 6,нека го прати некој :cool:
Ајде другари нека ви е со среќа па ќе се чуеме после кој шо напраил! ;)
 
Член од
9 јуни 2012
Мислења
4
Поени од реакции
9
Ајде бе кај е тестот џабе ли станав у 6,нека го прати некој :cool:
Ајде другари нека ви е со среќа па ќе се чуеме после кој шо напраил! ;)
Па еве чекаме некој да го прати да се смилува како и да е сепак е можно има уште време :)) Сега би требало кај и да е да се однесат во школите :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
Па еве чекаме некој да го прати да се смилува како и да е сепак е можно има уште време :)) Сега би требало кај и да е да се однесат во школите :)
Незнам колку е точно но еден другар што е близок со директорката ми кажа дека тестовите биле стигнати уште вчера на пладне по школите но биле во кутии кои биле пломбирани и не можеле да се отворат кутиите ради пломбата ќе се приметувало многу дека некој има чепкано...
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
5
Поени од реакции
7
80% сите сме исти тука .. дремиме по форуми, се трујаме со кафе-цигари, слабо книга отвораме, изгледа ќе мериме улици :D:D
заебанција на страна.. кој нема положено матура ?
секоја година нашево министерство за образование е "СТРОГО" на TV, само тресат нешо..
Од 2ра година се зборуваше за екстерните тестови па еден не видов од тие тестови, така да нема да биди тешка нашава НИ САКАНА матура..
бдв: аларм имам наместено во 7h а сум од 5h станат, ваквите денови заслужуваат титула >празник< .. ама тоа е.. доста дрвам..стискајте палци нема да боли :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
9 јуни 2012
Мислења
4
Поени од реакции
9
Незнам колку е точно но еден другар што е близок со директорката ми кажа дека тестовите биле стигнати уште вчера на пладне по школите но биле во кутии кои биле пломбирани и не можеле да се отворат кутиите ради пломбата ќе се приметувало многу дека некој има чепкано...
Оф леле епа тогаш ништо од муабетот како и да е надежта последна умира хаха шо убаво им беше на минатите матуранти до сеа веќе ги имаа тестовите ај можда сеуште може да се направи нешто. Се надевам дека ако некој ги добие ќе ги сподели. :)
 
М

Мартин`

Гостин
Ајде уште 2.5 саати до матурава, едно кафе и кратко повторување на литературата па одиме на испит.. се надевам ќе биде полесен или барем тежина како од другите години па ќе извадиме добри оценки. Нормално и добри тестатори да има :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
Штознам надежта последна умира,но сепак умира јас мислам дека ни преостанува сите да си посакаме среќа и да ни се погодат добри тестатори да ни помагаат и да ни даваат да препишуваме епа луѓе нека ние со среќа и да скршиме нозе :) :D
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
15
Поени од реакции
3
aje ke ve molam vo 2 ,3 recenici pomos za esejot za romantizam so trebe da se pisuva,prven opsto za romantizam pa potoa nesto trebe za delata da se opise toes da se raskazat ili za poetite nesto kako ode toa za glaven del,vo 2 3 recenici nekoj ako mooze,fala odnpred
--- надополнето: 9 јуни 2012 во 06:38 ---
inaku eve nesto so moze da pomogne,se veli deka ova e testot barem taka kaj nas se suska
http://mibpaste.com/dP0m6m
 

Kajgana Shop

На врв Bottom