Матура

Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Не сум Матурант ама стигнав до една информација дека ќе имало и за Оноре де Балзак т.е Чичко Горио да се пишува нешто
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Дајте некоја идеа за тунелот ...Гадни дела ! :mad:
 
O

< O >

Гостин
Незнам за во гимназиите како е (ако учиш гимназија) ама јас сум стручно
А смеам да носам бел А4 лист во случај да треба нешто да составувам во моментот бидејќи од секогаш есеите сум ги пишувал на час, но тука нема толерирање шкртки така? Или ќе проверуваат дали со млеко сум пишувал и ќе гледам на светлина да препишам -_-
 
Член од
28 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
19
А смеам да носам бел А4 лист во случај да треба нешто да составувам во моментот бидејќи од секогаш есеите сум ги пишувал на час, но тука нема толерирање шкртки така? Или ќе проверуваат дали со млеко сум пишувал и ќе гледам на светлина да препишам -_-
па мислам дека не би требало да прават проблеми заради еден лист-прашај си утре најсигурно.. И да,ајде нека ни е со среќа утре!
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Дајте некоја идеа за тунелот ...Гадни дела ! :mad:
Абе за оваа тема ако немаш идеа ќе се :гомце:
Ако тунелот ти е несреќен живот а светлината ти е надежта онда земи а4 формат и почни да пишуваш јасно :icon_mrgr:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Да да како и да е утре нека ни е со среќа и утре ова да викаме коа ке завршиме :)
--- надополнето: 9 јуни 2012 во 03:37 ---
Абе за оваа тема ако немаш идеа ќе се :гомце:
Ако тунелот ти е несреќен живот а светлината ти е надежта онда земи а4 формат и почни да пишуваш јасно :icon_mrgr:
При крај сум пишав викам некој по толку думање му останала некоја идеја јака неупотребена :D
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
За државнава матура да не се секирате ич, првите 30 мин. ќе ве држат строго, после тоа ќе ве оставаат да препишувате, дури и самите професории ќе ви кажуваат, а и они ако незнаат ќе ви речат да зачекате еден што знае да го реши тестот па да ви го каже :)
Нема потреба од никаква секирација :)

За есеите одберите слободна тема и пишувајте глупости колку да се има нешто :D

Ќе ве пројда сите !!! :)

Ептен ако се најдем ептен некој дудуци како секоја година да немаат врска од НИШТО па да ги паднат :)


Со среќа утре !! :*
 
Член од
28 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
19
За државнава матура да не се секирате ич, првите 30 мин. ќе ве држат строго, после тоа ќе ве оставаат да препишувате, дури и самите професории ќе ви кажуваат, а и они ако незнаат ќе ви речат да зачекате еден што знае да го реши тестот па да ви го каже :)
Нема потреба од никаква секирација :)

За есеите одберите слободна тема и пишувајте глупости колку да се има нешто :D

Ќе ве пројда сите !!! :)

Ептен ако се најдем ептен некој дудуци како секоја година да немаат врска од НИШТО па да ги паднат :)


Со среќа утре !! :*
па да,може преходните години било полесно,но оваа година незнаеме што и како.. а за слободната тема треба да биде поткрепена со цитати, факти и аргументи и барем мислам дека некако е потешко,но кој како сака. :)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
па да,може преходните години било полесно,но оваа година незнаеме што и како.. а за слободната тема треба да биде поткрепена со цитати, факти и аргументи и барем мислам дека некако е потешко,но кој како сака. :)

И нас вака ни збореа :)
Ќе се уверите утре :)))
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
За државнава матура да не се секирате ич, првите 30 мин. ќе ве држат строго, после тоа ќе ве оставаат да препишувате, дури и самите професории ќе ви кажуваат, а и они ако незнаат ќе ви речат да зачекате еден што знае да го реши тестот па да ви го каже :)
Нема потреба од никаква секирација :)

За есеите одберите слободна тема и пишувајте глупости колку да се има нешто :D

Ќе ве пројда сите !!! :)

Ептен ако се најдем ептен некој дудуци како секоја година да немаат врска од НИШТО па да ги паднат :)


Со среќа утре !! :*
Па и по некоја логика и така и треба да биде демек задолжително средно образование ова она :) :D
 
Член од
9 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
А смеам да носам бел А4 лист во случај да треба нешто да составувам во моментот бидејќи од секогаш есеите сум ги пишувал на час, но тука нема толерирање шкртки така? Или ќе проверуваат дали со млеко сум пишувал и ќе гледам на светлина да препишам -_-
moze nekakov tekst za svetlinata?
 
М

Мартин`

Гостин
Неможам ни да заспијам од што мислам на матурава у пм, си легнав се превртев пола саат и пак станав :свиркам:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
Неможам ни да заспијам од што мислам на матурава у пм, си легнав се превртев пола саат и пак станав :свиркам:
Хахахахахаха и јас исто ама не од што сум опседнат од матурата туку што се напукав со кафиња :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom